× Tu możecie pogadać o innych tematach, umówić się na spotkania, wspólne wyjazdy, noclegi przed startem, szukać osób do uzupełnienia Waszej ekipy, sprzedawać auta, kupować teile,.....

Darczyńcy

Więcej
2019/12/26 02:36 #51111 przez Nolimit

Nolimit stworzył temat: Darczyńcy

Przymieram się do uczestnictwa w imprezie, może w tym roku, tylko nie bardzo wiem jak ogarnąć temat "Darczyńców". Przeczytałem informacje na na stronie, przeszukałem też forum (funkcją; "szukaj"), ale nic sensownego nie znalazłem. Prowadzę biznes, ale raczej nie mam kontaktu z firmami /ludźmi zainteresowanymi / skłonnymi do wyłożenia kasy we wskazany w regulaminie sposób (a już na bank nie zainteresowani naklejkami na złomie). I tu pytanie (z grubej rury- bez czarowania): czy uczestnicy, znajdujący się w podobnej sytuacji zwyczajnie dają kasę "Darczyńcom" aby oni przelali ją - niby z własnej inicjatywy - na właściwe konto?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/12/26 08:30 #51112 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Darczyńcy

Darczyńca nie musi być firmą, niejednokrotnie to przyjaciele, koledzy, znajomi, rodzina wpłacając symboliczną kwotę za dajmy na to możliwość podpisania się markerem na masce, czy ot tak przyczyniają się do uzbierania minimalnej kwoty. Dodatkowo zbiórki na FB, 1% z PITa.
Myślę, że obecnie dużo większym wyzwaniem jest kupienie i przygotowanie samochodu, niż uzbieranie wymaganej kwoty na fundacje.

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)

Więcej
2019/12/26 10:47 - 2019/12/26 11:07 #51113 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Darczyńcy

Obecnie mamy sporo możliwości zbierania wpłat od Darczyńców, oprócz standardowej mamy też
- zbiórki na Facebook'u
- aukcji charytatywne Allegro
- 1% podatku z PIT'u
- szybkie płatności online na Złombol.pl

Każda naklejka na samochodzie musi być udokumentowana wpłatą na dzieciaki, ale nie każda wpłata na dzieciaki musi mieć naklejkę.

Napisałeś, że prowadzisz własny biznes - 1% podatku to będzie parę złotych które uzbierasz "za free".
Pytaj po znajomych, często bez problemu też przekażą swój 1% na Złombol.
Tłumacz kim jest Darczyńca i że kasa trafia bezpośrednio na dzieciaki, obecnie jakoś nie każdy to od razu łapie.
Ktoś chce Ci się odwdzięczyć za przysługę przysłowiową flaszką? Podziękuj i poproś żeby te dwie dychy przelał na dzieciaki.
Nic też nie stoi na przeszkodzie, żebyś sam był swoim Darczyńcą.

Działaj, masz jeszcze pół roku, dasz radę :)

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka
Ostatnio zmieniany: 2019/12/26 11:07 przez Gniotsa Nie Łamiotsa.

Więcej
2019/12/26 14:37 #51114 przez The Rolnik Stones

The Rolnik Stones odpowiedział w temacie: Darczyńcy

A ja mam pytanie w sumie pasujące do tematu. Prowadzę gospodarstwo rolne zarejestrowane jako jednoosobowa działalność gospodarcza, posiadam jedno konto bankowe spełniające funkcję konta "firmowego" jak i "prywatnego". Chcąc przesłać darowiznę i nakleić mała reklamę mojej "firmy" na złomka - można z tego samego konta wysłać darowiznę zgłoszeniową jako uczestnik, oraz drugi przelew jako darczyńca-"firma"? Założyć drugie konto, stricte firmowe, by uniknąć niepotrzebnych komplikacji? Odpuścić kombinowanie z reklamowaniem gospodarstwa - czy jest to w ogóle dopuszczalne przez regulamin (nie podpada to pod sponsoring)? Bo rozważam to od pewnego czasu i sam już nie wiem co mam o tym myśleć...

Więcej
2019/12/26 18:41 #51116 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Darczyńcy

Wpłatę rejestracyjną i darowiznę możesz zrobić z tego samego konta, nie musisz nic kombinować.
Na legalu możesz też wtedy obkleić cały samochód reklamą swojej firmy.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka
Podziękowali: The Rolnik Stones

Więcej
2019/12/26 19:22 #51117 przez The Rolnik Stones

The Rolnik Stones odpowiedział w temacie: Darczyńcy

Dzięki za odpowiedź. Obklejać całego nie będę, wystarczy mi mały fragment gdzieś na boku (o ile w ogóle się na na to zdecyduję), atrakcyjniejsze miejsca zostawię dla poważniejszych darczyńców. Przecież nie chodzi o moją reklamę tylko o uzbieranie jak najwięcej dla tych ludzi mniejszych, bardziej potrzebujących :)
Podziękowali: Gniotsa Nie Łamiotsa

Więcej
2019/12/26 21:04 #51118 przez Tom Bombadil

Tom Bombadil odpowiedział w temacie: Darczyńcy

Forma samej wpłaty nie ma żadnego znaczenia. Może to zrobić firma, osoba prywatna czy my sami. Tak naprawdę jedynym warunkiem jest to, żeby to była darowizna na dzieci, a nie zasponsorowanie nam przez osoby trzecie samochodu, paliwa, noclegów czy ogólnie wyjazdu w zamian za naklejki/reklamę.

https://www.facebook.com/seba.jacko - https://www.youtube.com/channel/UCNoFY4yCQhGqAac03GkNI3w/videos
Złombol 2017 - OSK OLAF #09
Złombol 2018 - OSK OLAF #822
Złombol 2019 - OSK OLAF #59
Złombol 2020 - OSK OLAF #
Podziękowali: Gniotsa Nie Łamiotsa

Więcej
2019/12/29 14:39 #51120 przez Gwiezdny Patol

Gwiezdny Patol odpowiedział w temacie: Darczyńcy

Tom Bombadil napisał: Forma samej wpłaty nie ma żadnego znaczenia. Może to zrobić firma, osoba prywatna czy my sami. Tak naprawdę jedynym warunkiem jest to, żeby to była darowizna na dzieci, a nie zasponsorowanie nam przez osoby trzecie samochodu, paliwa, noclegów czy ogólnie wyjazdu w zamian za naklejki/reklamę.

A jeśli ktoś się uprze, że pieniędzy nie da (bo może sam być w trudnej sytuacji), ale chce pomóc inaczej i np. pożyczyć lub przygotować auto, ogarnąć sprzęt czy cokolwiek, to wypadałoby samemu wpłacić na dzieci równowartość usługi ;) . W poprzedniej mojej pracy szef nie chciał przelewać pieniędzy na fundację, ale udało mi się go przekonać żeby pozwolił mi wywozić złom i makulaturę z firmy i pieniądze z ich sprzedaży przekazywać jako darowiznę. Co roku ok. 300-400zł było :) .

Więcej
2019/12/30 20:18 #51121 przez brygada kryzys wieku średniego

brygada kryzys wieku średniego odpowiedział w temacie: Darczyńcy

Czy ktoś zbierał kasę za granicą? Planuję uruchomić kampanię GoFundMe w Wielkiej Brytanii, tutaj jest to normalny sposób zbierania pieniędzy na cele charytatywne. Co prawda zabierają minimalny procent wpłat, ale dają stronę, przyjmują wpłaty i dają oprawę. Niestety nie ma możliwości żeby przelali kasę za granicę do Polski, będę musiał to od nich wypłacić i przelać samemu. Nie jest to najbardziej higieniczne rozwiązanie, więc pytam czy ktoś miał podobne doświadczenie, i jak sobie z tym poradziliście?

Więcej
2019/12/30 21:07 #51122 przez Gientkie Toporki

Gientkie Toporki odpowiedział w temacie: Darczyńcy

Tak jak napisano powyżej, nie ma znaczenia kto dokonuje wpłaty. Jeżeli uda Ci się na wyspach zebrać jakąś kwotę od darczyńców, to nie ma problemu żebyś te środki wypłacił potem na swoje konto i przelał do Fundacji Nasz Sląsk na swoją ekipę.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008