× Tu możecie dyskutować na temat tegorocznego wyjazdu, podzielić się doświadczeniami z ostatnich edycji i obgadać wiele innych tematów!

Polonez LPG czy Diesel?

Więcej
2012/12/18 17:51 - 2012/12/18 18:17 #10164 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Odp: Polonez LPG czy Diesel?

A ja obstawiam benzynę z LPG.
Atuty:
- dwa rodzaje zasilania - na czymś zawsze dojedziesz
- mniejsza wrażliwość na jakość paliwa - nie zawsze Złombol jedzie przez cywilizację - niech ci przyjdzie zatankować w podejrzanym miejscu i trafisz na coś kiepskiego to pierwszy siądzie diesel
- koszt jazdy na LPG nie wynosi więcej niż dieslem
- prostota silnika - benzyniak jednak jest prostszy - mniejsza szansa awarii - bardziej prymitywnego rozrządu jak poldek OHC już nie będzie

Jak klęknie pompa wtryskowa to raczej lezysz na trasie. Gażnik sam wyczyścisz i doprowadzisz do ładu, chyba że kupujesz wtrysk.

Ja to w ogóle jestem zdania, że diesel powinien być:
a) w ciężarówce
b) w koparce
c) w u-boocie

Wady benzyniaka z LPG:

- zasięg (u nas 300-340 km na butli w kole)
- nieco mniej miejsca w bagażniku (wzięliśmy bagażnik dachowy)

Na tegorocznym Złombolu machnęliśmy niemal całą trasę na LPG, tylko 50 km na benzynie, której większość zresztą wróciła z powrotem do Polski. Temat benzyna vs diesel to temat rzeka, antagonistów będzie cała masa.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.
Ostatnio zmieniany: 2012/12/18 18:17 przez Chłopcy z PRL.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/18 20:03 - 2012/12/18 20:05 #10165 przez Zabugole i Pyrusy

Zabugole i Pyrusy odpowiedział w temacie: Odp: Polonez LPG czy Diesel?

Dodaj jeszcze dośc ważna kwestie - Hałas

Jednak w tym przypadku benzyiak wypada o wiele lepiej niż diesel . Jechaliśmy żukiem 4c90 i cos wiemyna temat hałasu.. Na przyszły złombol na pewno będziemy jeszcze bardziej z tym walczyć.
Ale poza tym same plusy - spalanie przy predkości 90-100 10-11 l max - niezmienne przez 6 tys km

p.s Kupie pokrywe silnika do żuka, bądz same klamry :) ( dwie juz sie urwały )
Ostatnio zmieniany: 2012/12/18 20:05 przez Zabugole i Pyrusy.

Więcej
2012/12/18 20:59 - 2012/12/18 21:33 #10167 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Odp: Polonez LPG czy Diesel?

Też myśle że Polonez LPG to optymalne auto na ZŁOMBOL
ale ;
1. Największymi przeciwnikami LPG są ci co go nie maja, albo sie kiedyś zawiedli
2. Na moim pierwszym Złombolu dowiedziałem sie że gaz jest dobry do zapalniczek a i tak te najlepsze są na benzyne :cheer:
3. Gaz niszczy silnik a benzyna kieszeń
4. Przy takiej samej prędkości i obciążeniu LPG wychodzi taniej niż diesel ( no może z wyjątkiem Austrii )
5. Polonez był w Polsce produkowany masowo i jeszcze długo będzie tu osiągalny , w całości i na części
6. Dwa źródła zasilania na raz nigdy sie nie popsują
7. Dzisiejsze instalacje gazowe to doskonale przerobiony temat a w tak prostych silnikach to po prostu działa....

ale w ub roku w Szkocji na dystrybutorze gazu była pajęczyna :huh:

Podstawą elektryki są dobre styki !
Ostatnio zmieniany: 2012/12/18 21:33 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni.

Więcej
2012/12/18 21:27 - 2012/12/18 21:30 #10169 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Polonez LPG czy Diesel?

Zabugole i Pyrusy napisał: Dodaj jeszcze dośc ważna kwestie - Hałas

Jednak w tym przypadku benzyiak wypada o wiele lepiej niż diesel . Jechaliśmy żukiem 4c90 i cos wiemyna temat hałasu...

Przesadzasz. U mnie na przelotowych powyzej 110 tak wyje most, że radia słuchamy w zasadzie na postojach. A po 2 dniach takiego hałasu to i tak już na niego nie zwracasz uwagi. Po za tym ma on swój plus. Jak już siedzisz tą 18 godzinę za kierownicą i nagle zaczyna otaczać cię cisza, to znaczy, że czas najwyższy zmienić kierowcę ;)

Ps. co do klamerek od pokrywy, poszukaj takich do zamykania burt w przyczepkach. Ewentualnie sklepy budowalne albo żelazne, powinieneś tam dostać coś w ten deseń bez problemu ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2012/12/18 21:30 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2012/12/18 22:05 - 2012/12/18 22:07 #10170 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Odp: Polonez LPG czy Diesel?

Załoga Tarpaniątka napisał:

golf był 1,6 D ;)

I tu się mylisz-golf I miał diesla 1,5, zastąpionego dopiero pod koniec produkcji i to w niewielkich ilościach dieslem 1,6-tym samym, który później przez lata był montowany w golfie II.

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO
Ostatnio zmieniany: 2012/12/18 22:07 przez POGANIACZE BYDŁA.

Więcej
2012/12/19 08:31 #10171 przez Załoga Tarpaniątka

Ahh dobra, nie brałem pod uwagę MK 1 bo tego już praktycznie nie ma. Mój błąd.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2012/12/19 14:35 #10173 przez Bracia B

Bracia B odpowiedział w temacie: Odp: Polonez LPG czy Diesel?

potwierdzam o hałasie idzie szału dostać...my wydzielamy kabine kierowcy od pasażerów płytą osb która czymś obijemy, jescze nie wiem czym heh :cheer:

Więcej
2012/12/19 16:04 #10176 przez Załoga Tarpaniątka

Wg mnie lepiej kupić na metry kwadratowe filc prasowany. Walniesz to na podłogę, na to gumolit. Ścianę przednią też wygłuszysz tym filcem. Na dwa tygodnie będzie ok, a potem to demontujesz z podłogi, żeby nie zgniła bo na pewno coś wilgoci w to wejdzie. Schowasz a za rok znów można to rzucić. Sprawdźcie czy przypadkiem buda nie wpada wam w rezonans. Wtedy warto ją wyłożyć matami głuszącymi na dużych płaszczyznach, ewentualnie pod pałąki sufitu nabić filcu i już powinno być sporo lepiej. Wyciągnijcie też wydech na tył, bo wbrew pozorom on też sporo hałasu generuje.

Więcej
2012/12/19 17:13 #10179 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Odp: Polonez LPG czy Diesel?

POGANIACZE BYDŁA napisał: Załoga Tarpaniątka napisał:

golf był 1,6 D ;)

I tu się mylisz-golf I miał diesla 1,5, zastąpionego dopiero pod koniec produkcji i to w niewielkich ilościach dieslem 1,6-tym samym, który później przez lata był montowany w golfie II.

tak naprawde w Golfach serii I to był ich benzyniak 1,5 przerobiony przez niemiaszków na diesla , porem zrobili z niego 1,6 i w zasadzie bardzo podobny jest silnik1,9 i oczywiśie nieśmiertelny 1,9 TDI

P.S. taki stary jestem że to wszystko pamiętam

Załącznik DSC05801.JPG nie został znaleziony

4 Merce w jednym kadrze

Podstawą elektryki są dobre styki !
Załączniki:

Więcej
2012/12/19 17:26 - 2012/12/19 17:26 #10180 przez Załoga Tarpaniątka

A tam dalej to nie stoją jeszcze 2 gwiazdy ? My na filmie też mamy ulicę, gdzie około 70% samochodów to merce ... :P

Ostatnio zmieniany: 2012/12/19 17:26 przez Załoga Tarpaniątka.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008