× Tu możecie dyskutować na temat tegorocznego wyjazdu, podzielić się doświadczeniami z ostatnich edycji i obgadać wiele innych tematów!

kto mnie przygarnie? :)

Więcej
2012/07/02 14:53 #8008 przez PREVENT

PREVENT odpowiedział w temacie: Odp: kto mnie przygarnie? :)

Gniotsa Nie Łamiotsa napisał: Silnik poskładany, niby wszystko posprawdzane, poustawiane ale nie gada :( Czasami lekko beknie w dolot.
Wczoraj po dwóch dniach harówy złapałem takiego demota, że już wolałem to zostawić.
Jak kolega jest nadal zainteresowany i ma ochotę spojrzeć na temat to poproszę o kontakt i zapraszam.

Zapłon dobrze ustawiony?
Podziękowali: Gniotsa Nie Łamiotsa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/07/02 18:46 - 2012/07/02 18:46 #8009 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: kto mnie przygarnie? :)

sprawdź czy już świece nie są zalane bo pewnie sporo pokręciliście więc pewnie będą pływały.

co do rzeczy które mogą być nie tak :

-zalane świece
-przebicie na kablach WN
-uszkodzony rozdzielacz zapłonu
-źle ustawiony zapłon
-źle ustawiona dawka paliwa
-walnięte coś we elektryce ( sprawdź czy przerywacz nie jest zawalony olejem albo jego oparami, może przez to płynąć zbyt niski prąd ładowania cewki)

A, i rozrząd też może być tego przyczyną, jak go źle ustawisz.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2012/07/02 18:46 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2012/07/02 20:27 #8011 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Odp: kto mnie przygarnie? :)

Dzięki za odpowiedzi.

W niedzielę wieczorem nie miałem już siły wszystkiego posprawdzać, także nie mogę nic potwierdzić na 100%, ale trochę info:

- ustawiałem wał tak, żeby znaczniki na kole wału i wałka zgadzały się z tymi na obudowach
- nie było z tym problemów, więc rozrząd raczej nie przeskoczył
- ustawiałem aparat tak, żeby paluch wskazywał na 1 cylinder na kopułce
- dokładniejsze ustawienie robiłem omomierzem (masa i zacisk obwodu niskiego napięcia, cewka odłączona), tak mi jest jakoś wygodniej niż żarówką i przy włączonym zapłonie
- obracałem obudowę zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż pokaże 0, potem powoli obracałem przeciwnie do ruchu wskazówek zegara (dociskając paluch), aż pokaże nieskończoność
- przy kręceniu rozrusznikiem i kontroli mini lampą strobo znacznik na kole pasowym trafiał w te na obudowie.

Sprawdzałem tak dla różnych stopni wyprzedzania, bez efektu :/

Iskrę sprawdzałem tylko na wyciągniętej świecy, także nie wiem na ile jest mocna/długa, ale była.
Pompa paliwo podaje, w gaźniku paliwo też jest, pompka przyśpieszacza też podaje. Gaźnik jest jeszcze do ogarnięcia, ale już wcześniej, na innym silniku, na nim odpalała.
Benzyna też była świeża.

Było późno, gorąco i byłem styrany, więc pewnie nałożyło się kilka błędów :/

To co sprawdzę:
- zdejmę osłonę rozrządu, żeby wszystko lepiej widzieć
- sprawdzę iskrę, może na zewnątrz jest, ale przy ciśnieniu jest już za słaba
- sprawdzę odstęp elektrod
- mam jeszcze drugi komplet nowych świec (denso) i przewodów (ngk)
- pomierzę cewkę

Przecież zagadać powinna, nawet tylko na chwilę.

Może ktoś z Wawy bywa wieczorem w okolicach Marsa/Grochowskiej/Ostrobramskiej i ma chwilę żeby spojrzeć na to świeżym okiem ? Odwdzięczę się zawartością kanistra ;-)

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2012/07/03 10:29 #8017 przez PREVENT

Zmień kolejność przewodów WN na aparacie, albo ustaw wszystko tak, żeby palec był na pierwszy cylinder, wyciągnij aparat i przestaw palec na 4 cylinder, wsuń, dokręć i spróbuj odpalić.

Więcej
2012/07/03 10:45 #8018 przez Załoga Tarpaniątka

No właśnie, jeszcze możesz mieć przestawiony zapłon jak wyciągałeś aparat. Może nie trafiłeś dobrze podczas składania.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2012/07/04 08:16 #8021 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Odp: kto mnie przygarnie? :)

Rozrząd był ok, iskra była ładna, na więcej niż 5 mm.
Pomogło ustawienie zapłonu na 4 cylinder (poprzepinałem przewody), odpaliła od razu.

Ogromne dzięki!!! :)

Ale teraz nie daje mi to spokoju... :/

Co po drodze spaprałem, że przy ustawieniu na TDC/GMP zapłon wypadł na 4 cylinder, a nie "po książkowemu" na 1 ?

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2012/07/04 08:48 #8022 przez PREVENT

Cieszę się, że pomogłem... nie jeden raz po włożeniu aparatu tak miałem, stąd wiem że pierwsze co trzeba zrobić, to przestawić palec z 1 na 4.

Pzdr.
Andrzej

Więcej
2012/07/04 20:30 - 2012/07/04 20:31 #8023 przez Załoga Tarpaniątka

Gniotsa Nie Łamiotsa napisał: Rozrząd był ok, iskra była ładna, na więcej niż 5 mm.
Pomogło ustawienie zapłonu na 4 cylinder (poprzepinałem przewody), odpaliła od razu.

Ogromne dzięki!!! :)

Ale teraz nie daje mi to spokoju... :/

Co po drodze spaprałem, że przy ustawieniu na TDC/GMP zapłon wypadł na 4 cylinder, a nie "po książkowemu" na 1 ?

wałek rozrządu obrócony pewnie względem wału o jeden obrót (nie te zawory w górze które powinny w tym momencie być) ;)

Edit, a wskazuje na to kolejność zapłonu : 1-3-4-2 dla tego przestawienie z 1 na 4 pomogło ;)

Ostatnio zmieniany: 2012/07/04 20:31 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2012/07/05 17:51 #8029 przez Załoga Tarpaniątka

Kurde nie da się edytować poprzedniego posta. Wkradł się mały błąd. To wał jest obrócony o jeden obrót względem wałka rozrządu ( wałek rozrządu kręci się o połowę wolniej). Napisałem w poprzednim poście na odwrót ;)

Więcej
2012/07/05 18:44 #8030 przez PREVENT

Ej, coś mi się nie wydaje... Przecież jak znaki się pokrywają to oba wały są w swoim położeniu. Mi się wydaje, że po prostu Gniotsa Nie Łamiotsa błędnie ustawił wał podczas montażu aparatu. Ja zawsze zdejmuje pokrywę zaworów i wtedy najlepiej widać na którym cylindrze jest praca i gdzie ma być zapłon.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008