× Tu możecie dyskutować na temat tegorocznego wyjazdu, podzielić się doświadczeniami z ostatnich edycji i obgadać wiele innych tematów!

Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

Więcej
2012/02/11 18:13 #7003 przez NoName

NoName odpowiedział w temacie: Odp: Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

The Głupers, jak wyszło spalanie w Maluchu na trasie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/02/13 07:46 #7004 przez PRUDENTER TEAM

PRUDENTER TEAM odpowiedział w temacie: Odp: Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

F 125p LPG dane z 2011:

Auto 1000zł + 100 przegląd + 500 zł koszty przygotowania auta (uszczelnienie, wymiana rozrządu, dospawanie kawałka tłumika, żeby nie łapał spalin gazowych, dołożenie piór do resorów, regulacja )

Koszt samej imprezy
200 zł wpisowe, 60 naklejki + ok 2700 zł lpg, kampingi, prom. (nie wiem czy dokładnie pamiętam)

Doliczając jakieś pierdółki do auta to auto wyniosło mnie ok 2 tyś, a wyjazd ok 3 tyś (po ok 1000 zł na osobę)
jedzenie braliśmy ze sobą (Angi podziękuj jeszcze raz mamie za bigos..)

Więcej
2012/02/15 17:48 #7015 przez jakub_btm

jakub_btm odpowiedział w temacie: Odp: Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

PRUDENTER-TEAM napisał: F 125p LPG dane z 2011:

Auto 1000zł + 100 przegląd + 500 zł koszty przygotowania auta (uszczelnienie, wymiana rozrządu, dospawanie kawałka tłumika, żeby nie łapał spalin gazowych, dołożenie piór do resorów, regulacja )

Koszt samej imprezy
200 zł wpisowe, 60 naklejki + ok 2700 zł lpg, kampingi, prom. (nie wiem czy dokładnie pamiętam)

Doliczając jakieś pierdółki do auta to auto wyniosło mnie ok 2 tyś, a wyjazd ok 3 tyś (po ok 1000 zł na osobę)
jedzenie braliśmy ze sobą (Angi podziękuj jeszcze raz mamie za bigos..)

a ile dni trwała Wasz wyprawa? Bo planujemy 4dni jechac do Grecji i tydzień wracac do Polski.Trasa mniej więcej ta sama.Bo chce w przybliżeniu obliczyc ile mogą kosztowac kempingi i jedzenie do paliwo i samochód to osobna kwestia ;)

Więcej
2012/02/15 18:50 #7017 przez angi

angi odpowiedział w temacie: Odp: Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

Jechaliśmy dokładnie 9 dni - 5 dni do Loch Ness, szóstego dnia przez wyspę Skye na prom do Dover i 3 dni do Polski. O ile mnie pamięć nie myli.

Więcej
2012/02/15 21:46 #7018 przez sirus team

sirus team odpowiedział w temacie: Odp: Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

6 dzionek to jak wspomniałeś - Wyspa Skye i powrót w kierunku Edynburga, który zaliczyliśmy nocą. Kolejnego dnia (7) śmigaliśmy do Londynu - szybkie zwiedzanie miasta, kebab, murzynki ;-) i spanie na peryferiach miasta. 8 dzień to jazda 130 km/h w kierunku Dover, dłuuuugi pobyt w porcie, wymiana alternatora, nocna przeprawa promowa. 9 dzień to 24 godziny jazdy - 1500 km z przerwami na sikanie. Tak to w skrócie wyglądało - o ile ja dobrze pamiętam.

Więcej
2012/02/16 09:16 #7021 przez PRUDENTER TEAM

PRUDENTER TEAM odpowiedział w temacie: Odp: Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

.. heh.. dokładnie..
5 dni tam. 6 dzien - Skye i nocny Edynburd, 7 dzien - trasa Edynburg -Londyn (nocny Londyn), 8 dzień - w sumie prawie cały w Dover, i 9 dzień 24 godziny drogi z Dunkierki na Śląsk.... i jeszcze na koniec 12 godzin samotnej drogi do Goleniowa ...

Myśmy w zeszłym roku kampingi teoretycznie liczyli w budżecie 20 euro za jeden i liczyłem ich 5. A praktycznie byliśmy na trzech przez 9 dni.
Na pierwszym byliśmy i kosztował chyba 15 euro.. Z drugiego zrezygnowaliśmy coby w nocy się przeprawić promem na wyspę. Trzeci kamping (nasz drugi) kosztował coś ok 33 funty !!. Z czwartego zrezygnowaliśmy na rzecz nocnego szlajania się po glasgow, no i obowiązkowy w loch ness. A z powrotem to w sumie w nocy zwiedzaliśmy, potem kilka godzin snu w aucie i dalej..

Na ten wyjazd o ile będą podane kampingi to i tak nie ma co planować więcej niż 2. Myślę, że dużo lepiej będzie rozbijać obóz na plaży..

Więcej
2012/02/16 09:25 #7023 przez PRUDENTER TEAM

.. a może zasugerujemy organizatorom, coby noclegi od razu wpisać na plażach ?
1. Każdy wtedy musi pamiętać coby po sobie posprzątać (w sumie na kampingu też powinien ... )
2. Nie wiem czy prawo w Chorwacji, Albanii i Grecji pozwala robić obozowiska na plaży ...

Więcej
2012/02/16 10:48 - 2012/02/16 10:58 #7025 przez angi

angi odpowiedział w temacie: Odp: Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

Cytat ze strony www.odyssei.com :

"Biwakowanie na dziko spotyka się w Grecji tak często, że mało kto zdaje sobie sprawę, że zwyczaj ten jest nielegalny. Warto wiedzieć, że od 1977 r. (wtedy ukazało się oficjalne rozporządzenie na ten temat) zakaz ów egzekwuje się coraz częściej. Innym minusem takiej formy noclegu, szczególnie na odludnych terenach, jest rosnąca plaga kradzieży. Odpowiedzialnością za nie obciąża się uchodźców z Albanii i innych państw bałkańskich.

Mimo to lepiej spać pod namiotem, w przyczepie czy nawet w jaskini, niż „pod chmurką”, nawet jeśli nie dla ochrony przed deszczem (stosunkowo rzadko padającego latem), to przed wiatrem, słońcem, insektami i zwierzętami myszkującymi po zapasach żywności.

Jeśli ktoś mimo tych niedogodności zdecyduje się na taką formę noclegu, musi przede wszystkim robić to dyskretnie i z umiarem. Policja interweniujey, gdy rozbija się namioty (i wyrzuca śmieci) w rejonie popularnych plaż, szczególnie jeśli pojawi się większa grupa amatorów darmowego noclegu.

W mniej odwiedzanych rejonach Grecji, a zwłaszcza na wsi w głębi kraju, właściwie nikogo to nie interesuje. W sezonie, kiedy wszystkie miejsca noclegowe nawet na kempingach są zajęte, stosunek do biwakowania na dziko staje się bardziej tolerancyjny, nawet w miejscowościach turystycznych. Tak czy owak, przed rozbiciem namiotu zawsze warto poprosić o zgodę, czy to w lokalnej tawernie, czy też kawiarni. Ich właściciele chętnie przechowają cenne rzeczy i pozwolą korzystać z łazienki w zamian za regularne korzystanie z posiłków. "

Moim zdaniem rozbić się na dziko późnym wieczorem w ustronnym miejscu, świtem się zwinąć, posprzątać i wszystko będzie ok.
Ostatnio zmieniany: 2012/02/16 10:58 przez angi.

Więcej
2012/04/01 11:44 #7458 przez Dziki Dzikus

Dziki Dzikus odpowiedział w temacie: Odp: Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

Kurcze tak przeglądam te wszystkie tematy na forum i jak narazie nie znalazłem odpowiedzi na moje kluczowe pytanie.

Jestem biednym studentem i nie dysponuje taka kasą na wyjazd jak pisaliście. "Na ulotkach" nie uzbieram ok 3000-4000 tyś do września. Co zrobić żeby zebrać kasę na koszty wyjazdu??

Więcej
2012/04/01 12:04 #7460 przez outsiders

outsiders odpowiedział w temacie: Odp: Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

Sprzedać nerke ?! Luzik Dziki, nie spinaj...myśle, że na początek wbij się do jakiejś ekipy, która startuje ( szukaj na forum ). Dorzucisz się 1000-1500 zyla i będzie git.
Podziękowali: BOCIAN

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008