× Tu możecie dyskutować na temat tegorocznego wyjazdu, podzielić się doświadczeniami z ostatnich edycji i obgadać wiele innych tematów!

Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

Więcej
2012/04/01 12:46 #7462 przez chrupek

chrupek odpowiedział w temacie: Odp: Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

@dzikus:

w ostateczności możesz pojechać na start na pałę - zawsze sie pojawiają auta, których załoganci wykruszyli się w ostatniej chwili :)
ale jestem na 100% pewien, że znajdziesz miejscówke na forum.
poza tym, kupowanie auta bez zaplecza finansowego na nagłe wypadki to też pewne ryzyko, chociaż w końcu o to chodzi na Złombolu.

Własnym autem, nawet w 3 osoby razcej ponizej 2500 nie zejdziesz. Chyba że pojedziecie nówką maluchem z 200 kg części uzyskanych za darmo, a paliwo będziecie wygrywać na stacji w "3 karty".

matematyka jest prosta:

paliwo, najważniejszy koszt: minimum 5500 km to 55 x 7 l = 385 l; cena do kalkulacji to 6 zł (do wakacji doleci spokojnie do tej ceny i ją pewnie zdrowo przekroczy), czyli mamy 2310 zł

Żarcie - możesz już teraz zacząć zbierać puszki i chińskie zupki - mają po 4 lata terminu ważności

Kempingi - przymusu nima, można stanąć "u chłopa", czyli gratis, albo prawie

Pozostają opłaty za przejazdy, winiety, potencjalne mandaty i korzystanie z płatnej pomocy (jak nie ma wyboru); do tego "opieka zdrowotna" i last but not least - alkohol, fajki i inne radości życia.

Jak uda Ci się zorganizować auto, dużo części i pewną załogę, to koszty można minimalizować dość skutecznie, chociażby przez dobre ustawienie zapłonu, gaźnika i ekonomiczną jazdę.

([email protected]==O) - Skoda 105S

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/04/02 07:59 #7465 przez sirus team

sirus team odpowiedział w temacie: Odp: Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

Jeśli zabierzesz się z jakąś ekipą która tuz przed wyjazdem będzie szukać kogoś do uzupełnienia składu, żeby pomniejszyć koszty paliwa to spokojnie zaliczysz imprezę za 1,5-2 tyś. W tej kwocie spokojnie zakosztujesz smaku południowego wina ;-)

Więcej
2012/04/02 08:00 - 2012/04/02 08:00 #7466 przez dEfekt Motyla

dEfekt Motyla odpowiedział w temacie: Odp: Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

ja mam pomysł na zdobycie oszczędności jeśli ktoś jest palaczem.
Kupiłem sobie elektyczną fajkę i na niej teraz jadę od trzech tygodni.
Spokojnie 200-300 zł miesięcznie mniej mam do wydania B)

yourij & krusza, nas nic nie rusza!
Ostatnio zmieniany: 2012/04/02 08:00 przez dEfekt Motyla.

Więcej
2012/04/02 17:08 - 2012/04/02 17:09 #7470 przez outsiders

outsiders odpowiedział w temacie: Odp: Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

Chrupi i Defekt Motyla mają 101% racji!. Poszukaj na forum!. Zasadniczo nie wyobrażam sobie żeby ktoś ,,z wężem w kieszeni" kupił auto, przygotował, skompletował ekipe, wystartował i wrócił :)!!!. Impreza jest dla wszystkich, również dla Ciebie!, nie jęcz, nie marudz tylko zastosuj się do w/w wskazówek i ...będzie Pan zadowolony:)
Ostatnio zmieniany: 2012/04/02 17:09 przez outsiders.

Więcej
2012/04/02 18:27 #7474 przez NysaGang

NysaGang odpowiedział w temacie: Odp: Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

outsiders napisał: Chrupi i Defekt Motyla mają 101% racji!. Poszukaj na forum!. Zasadniczo nie wyobrażam sobie żeby ktoś ,,z wężem w kieszeni" kupił auto, przygotował, skompletował ekipe, wystartował i wrócił :)!!!. Impreza jest dla wszystkich, również dla Ciebie!, nie jęcz, nie marudz tylko zastosuj się do w/w wskazówek i ...będzie Pan zadowolony:)

Chyba raczej z ,,płótnem w kieszeni". Ktoś ,,z wężem" zapewne dałby radę. ;)

Więcej
2012/04/02 20:19 #7475 przez chrupek

chrupek odpowiedział w temacie: Odp: Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

Jako językoznawca muszę w tym miejscu nadmienić, iż słowo "płacić" wywodzi się od płatów płótna służących za środek płatniczy m.in. na terenach zachodniej i południowej Słowiańszczyzny w okresie wczesnego średniowiecza. Dlatego też "płótno w kieszeni" implikuje raczej zamożność, niz ubóstwo. :]

a co do węża, to nie wiem jak to się mówi.

pozdro, chrup.

([email protected]==O) - Skoda 105S

Więcej
2012/04/03 20:07 #7485 przez BandziorRacingTeam

BandziorRacingTeam odpowiedział w temacie: Re: Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

podsumuje koszta troszeczke inaczej

obojetne ile wydacie i zbierzecie od darczyncow (oby kazda ekipa jak najwiecej) beda to najlepiej zainwestowane pieniazki :P

super atmosfera, doborowe towarzystwo oraz ciekawe kraje i doswiadczenia sa warte kazdych pieniedzy B)

pozdro i oby na starcie bylo nas jak najwiecej!

Więcej
2012/06/10 18:30 #7889 przez grupa czesia

grupa czesia odpowiedział w temacie: Odp: Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

Moje koszty z 2010r.

1. Zakup samochodu 2000zł + koszty rejestracji - Fiat 126p.
2. CB radio 300zł
3. Paliwo 1500zł

Całość: ok. 4000zł

Zrezygnowałem z:

1. Jakichkolwiek remontów samochodu - ryzyk fizyk!!! (dojechałem i wróciłem)
2. Zakupu winietek po drodze - ryzyk fizyk!!! (nie dopadli mnie)
3. Opłacania kosztów noclegu

W moim przypadku najdroższym składnikiem był zakup samochodu ale uważam, że warto było bo nie bawiłem się w remonty. Kupując trupa i remontując go wychodzi drożej...

pozdrawiam.

Więcej
2012/06/19 11:52 #7934 przez BOCIAN

BOCIAN odpowiedział w temacie: Odp: Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

outsiders napisał: Sprzedać nerke ?! Luzik Dziki, nie spinaj...myśle, że na początek wbij się do jakiejś ekipy, która startuje ( szukaj na forum ). Dorzucisz się 1000-1500 zyla i będzie git.

Ma rację, dać mu picia!
Jak z kasą słabo, uderzaj na doczepkę.

"Tu jest ZŁOMBOL, tu się szczy do baku i LPG "bąkiem" napełnia!"

Więcej
2012/06/19 12:47 #7935 przez BOCIAN

BOCIAN odpowiedział w temacie: Odp: Orientacyjny koszt złombola poczynając "od zera"

Info znalazłem o winetach do Aten:

Słowacja - winieta 7 EUR
Węgry - "winieta" 8 EUR (można kupić już na granicy czesko-słowackiej, przynajmniej w drodze z Brna do Bratysławy)
Serbia - 4 bramki, łącznie 15,5 EUR. Hotel w Belgradzie (bardzo przyzwoity) 50 EUR
Macedonia - 3 x 1 EUR
Grecja - granica-Ateny, 10 bramek, łącznie 23,20 EUR

"Tu jest ZŁOMBOL, tu się szczy do baku i LPG "bąkiem" napełnia!"

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008