× Tu możecie dyskutować na temat tegorocznego wyjazdu, podzielić się doświadczeniami z ostatnich edycji i obgadać wiele innych tematów!

To ja się pochwalę

Więcej
2012/03/20 09:37 #7330 przez Tarhim

Tarhim stworzył temat: To ja się pochwalę

...kombilimuzyną nabytą wczoraj za cenę regulaminową. Teraz jeszcze wymyślić nazwę teamu i zgłoszenie pójdzie :cheer:

Amortyzator z przodu trzeba zmienić, pompę olejową ogarnąć bo jak się rozgrzeje a poza tym to już same pierdoły (zamek w klapie, siłowniki w klapie, drzwi poopuszczane, jedno przeciwmgłowe z przodu nie świeci, centralny w drzwiach kierowcy nie działa, parę rzeczy we wnętrzu luźno lata i inne takie co to w pełnoletnim samochodzie)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/20 10:43 #7331 przez chrupek

chrupek odpowiedział w temacie: Odp: To ja się pochwalę

no całkiem cacy bryka. powiedziałbym, że aż mało złomowa, chociaż oczywiście warunki spełnia.
planujecie jakieś specjalne wyposażenie na podróż (fontanna, basen, etc.)?

([email protected]==O) - Skoda 105S

Więcej
2012/03/20 18:17 - 2012/03/20 18:35 #7333 przez outsiders

outsiders odpowiedział w temacie: Odp: To ja się pochwalę

Malinka...ale ja bym raz jeszcze nawoskował:)). Koniecznie zabierz (lub wymień bo dojście jest fatalne) pompe wody. W 2010 koledzy mieli mega problemy z cyklu.... Królestwo za pompe! Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 2012/03/20 18:35 przez outsiders.

Więcej
2012/03/20 19:05 #7334 przez PREVENT

PREVENT odpowiedział w temacie: Odp: To ja się pochwalę

Pozostaje życzyć, żeby tak dobrze się sprawowała jak wygląda.

Więcej
2012/03/20 21:04 #7346 przez Zastav Sie A Postav Sie

Zastav Sie A Postav Sie odpowiedział w temacie: Odp: To ja się pochwalę

Centralny nie działa!! Dyskwalifikacja:D

Więcej
2012/03/20 21:18 #7347 przez chrupek

chrupek odpowiedział w temacie: Odp: To ja się pochwalę

a czy jest pasek antyelektrostatyczny? bez tego nie wpuszczaja na start :)

([email protected]==O) - Skoda 105S

Więcej
2012/03/20 23:28 - 2012/03/20 23:28 #7352 przez Tarhim

Tarhim odpowiedział w temacie: Re: To ja się pochwalę

Oj no, bo zdjęcie mi jak do ogłoszenia wyszło. Jak się bliżej i od drugiej strony podejdzie, to widać wszystkie purchle i nadżery jak na pełnoletni samochód przystało. ;)

O, pasek niezła myśl, tylko gdzie ja tam turbinkę Kowalskiego zamontuję...
Ostatnio zmieniany: 2012/03/20 23:28 przez Tarhim.

Więcej
2012/03/22 19:56 #7382 przez SNIP

SNIP odpowiedział w temacie: Odp: Re: To ja się pochwalę

Załącznik 3.jpg nie został znaleziony

A to nasz nabytek. Wszystko cacy, 19 lat u jednego właściciela, stan całkiem całkiem, z mankamentów grzeje się woda stojąc w korkach, na biegu jałowym zapala się kontrolka oleju, po dodaniu gazu gaśnie, ktoś rozwiązywał podobne dolegliwości? Dodam tylko że poprzedni właściciele pieszczotliwie nazywali skodzinkę "DEMON" :)
Załączniki:

Więcej
2012/03/23 05:47 #7383 przez PREVENT

PREVENT odpowiedział w temacie: Odp: Re: To ja się pochwalę

to niedobrze, dwie bardzo poważne awarie, kontrolka oleju wskazuje na konieczność zrobienia szlifu na panewkach, bo są tak duże luzy że traci ciśnienie. Grzanie można pewnie naprawić łatwiej, np. poprzez wywalenie termostatu, albo zastąpienie go nowym, do tego płukanie układu chłodzenia i powinno być OK. Czy wentylator na chłodnicy się włącza? Może czujnik/włącznik wentylatora być trafiony. Kiedyś często ludzie jeździli na wodzie, co powodowało osadzanie się kamienia kotłowego i w układzie chłodzenia.

Na waszym miejscu pokusiłbym się o wyjęcie tego silnika i remont, albo wymianę na inny - sprawniejszy.

Więcej
2012/03/23 07:22 #7386 przez PRUDENTER TEAM

PRUDENTER TEAM odpowiedział w temacie: Odp: To ja się pochwalę

.. ja kiedyś w VW MK2 miałem tak z kontrolką .tyle że to był diesel..
.. ale wszytko było ok do czasu, kiedy dostałem za darmo olej uniwersalny statoil. Pomyślałem, że będzie lepszy niż lotos. i zmieniłem na tego statoila. I momentalnie zaczęła się świecić kontrolka oleju na wolnych obrotach (nie tylko na jałowym biegu). Spuściłem olej zalałem gęstym lotosem i nic. Kontrolka oleju świeciła się już zawsze na wolnych obrotach. Ale poza świeceniem się nic się nie działo. Miałem go jeszcze kilka lat i chodził bez zarzutu. Ani więcej nie palił ani nie był słabszy..

.. ale faktem jest że to ponoć niedobrze...
.. możesz zrobić tak.. że obciążyć auto (mogą być kamienie nawet imitujące bagaż, ludzi) i jeździć przez najbliższe dwa miesiące dając mu wycisk..tak jakbyś chciał go zajeździć.. jak Ci się uda to znaczy że silnik był słaby... jak się nie da to znaczy że dobry.. przy okazji wyjdą wszystkie inne rzeczy które trzeba naprawić przed wyjazdem..

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008