× Tu możecie dyskutować na temat tegorocznego wyjazdu, podzielić się doświadczeniami z ostatnich edycji i obgadać wiele innych tematów!

To ja się pochwalę

Więcej
2012/03/23 11:29 #7388 przez ApolloXIII

ApolloXIII odpowiedział w temacie: Odp: To ja się pochwalę

PRUDENTER-TEAM napisał: .. ja kiedyś w VW MK2 miałem tak z kontrolką .tyle że to był diesel..
.. ale wszytko było ok do czasu, kiedy dostałem za darmo olej uniwersalny statoil. Pomyślałem, że będzie lepszy niż lotos. i zmieniłem na tego statoila. I momentalnie zaczęła się świecić kontrolka oleju na wolnych obrotach (nie tylko na jałowym biegu). Spuściłem olej zalałem gęstym lotosem i nic. Kontrolka oleju świeciła się już zawsze na wolnych obrotach. Ale poza świeceniem się nic się nie działo. Miałem go jeszcze kilka lat i chodził bez zarzutu. Ani więcej nie palił ani nie był słabszy..

.. ale faktem jest że to ponoć niedobrze...
.. możesz zrobić tak.. że obciążyć auto (mogą być kamienie nawet imitujące bagaż, ludzi) i jeździć przez najbliższe dwa miesiące dając mu wycisk..tak jakbyś chciał go zajeździć.. jak Ci się uda to znaczy że silnik był słaby... jak się nie da to znaczy że dobry.. przy okazji wyjdą wszystkie inne rzeczy które trzeba naprawić przed wyjazdem..

nie zle, moze od razu spalic ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/23 14:11 #7389 przez PRUDENTER TEAM

PRUDENTER TEAM odpowiedział w temacie: Odp: To ja się pochwalę

... ja jak po zimowaniu wystawiłem fiata z garażu to służbówki nie ruszam wcale... fiat codziennie jeździ .. i test intensywnej, agresywnej jazdy wykazał psującą się skrzynie biegów...
.. albo zaczęła się psuć od intensywnej i agresywnej jazdy... : )

.. tak czy inaczej dobra okazja, żeby zmienić skrzynie na pięciobiegowa..(jakby ktoś miał na zbyciu to chętnie kupie..)

Więcej
2012/03/23 19:38 #7390 przez SNIP

SNIP odpowiedział w temacie: Odp: To ja się pochwalę

Dziś znalazłem chwilę na szybkie rozeznanie i prawdopodobne przyczyny. Jeśli chodzi o chłodzenie to najpewniej wentylator lub czujnik bo po prostu nie kręci się nawet powyżej temperatury pracy silnika. Natomiast z kontrolką będę musiał udać się do mechanika. Jak to zwykle bywa, przy zimnym silniku kontrolka się nie świeci, ciśnienie w normie, jak się rozgrzeje pulsuje lub świeci stale. Myślę że remont całego silnika nie będzie potrzebny, silnik zupełnie nie dymi, po zakupie wróciliśmy nim do domu 300 km i nic się nie działo. A przebieg tego silnika to 120 tys. Jak znajdzie się czas sprawdzimy ciśnienie oleju i będziemy myśleć dalej. A teraz z innej beczki. Jakie części zapasowe należało by gromadzić na czas podróży? Już słyszałem o zapasowej cewce, szczotkach do alternatora ... domyślam że znajdzie się coś jeszcze

Więcej
2012/03/24 06:21 - 2012/03/24 06:21 #7391 przez PREVENT

PREVENT odpowiedział w temacie: Odp: To ja się pochwalę

SNIP napisał: Jeśli chodzi o chłodzenie to najpewniej wentylator lub czujnik bo po prostu nie kręci się nawet powyżej temperatury pracy silnika.

Odłącz przewody od czujnika z chłodnicy i złącz na krótko, jak włączy się wentylator, to tylko czujnik do wymiany.

Jeśli chodzi o kontrolkę oleju, to z dymieniem nie ma nic wspólnego, pierścienie mogą być OK i nie puszczą oleju do cylindrów, ale panewki są wylatane i ciśnienie po prostu nie trzyma. Może pomóc na krótko wymiana oleju na nowy i to oczywiście gęsty minerał. Można by się pokusić o wymianę panewek bez szlifu, na ten sam wymiar co był, zapewne nominał. Jest ro rozwiązanie tanie i w miarę skuteczne. Niezbyt profesjonalne, ale na trochę wystarczy. Wszystko można zrobić bez wyciągania silnika, od dołu. (chyba, nie wiem jaki dostęp tam jest) Najlepiej oczywiście wyjąc motor na stół i wymienić wszystkie uszczelki przy okazji.
Ostatnio zmieniany: 2012/03/24 06:21 przez PREVENT.

Więcej
2012/03/24 19:32 - 2012/03/24 19:34 #7393 przez Tarhim

Tarhim odpowiedział w temacie: Re: To ja się pochwalę

Też mam problem z ciśnieniem, identyczny, ale trzeba będzie zajrzeć. Bo to może być i zużyta pompa, i źle działający zawór przelewowy, i fakt że ktoś uparcie (a rzadko) lał do tego formana półsyntetyk (nie będąc pierwszym właścielem)...

Do części dorzuciłbym resztę elektroniki (kopułka, moduł zapłonowy)...
Ostatnio zmieniany: 2012/03/24 19:34 przez Tarhim.

Więcej
2012/03/24 19:47 #7394 przez angi

angi odpowiedział w temacie: Odp: To ja się pochwalę

Do części na drogę warto dorzucić drugi alternator na zapas + ewentualnie szczotki, panel z diodami, łożyska, przyda się drugi komplet świec, druga cewka, przewody zapłonowe, pompa wody, paski, uszczelki, jakieś dezodoranty - WD 40, jakiś odrdzewiacz, silikon wysokotemperaturowy. Podstawą Złombolu są "trytytki" i srebrna taśma patex`u. Oczywiście olej silnikowy na dolewkę.

Więcej
2012/03/25 14:08 #7396 przez Tarhim

Tarhim odpowiedział w temacie: Re: To ja się pochwalę

Nie no, trytytki, taśmę na gada, taśmę izolacyjną, WD-40, przewody na zapas i zapasy płynów ustrojowych to traktuję jako oczywistą oczywistość :)

Alternator i części do alternatora - przydatny hint, dzięki.

Więcej
2012/03/25 15:31 #7398 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: To ja się pochwalę

Jak chcecie sprawdzić silnik pod kątem wytarcia panewek/sprawności pompy oleju to ja bym się wpiął z manometrem gdzieś w układ smarowania a potem porównał wskazanie z danymi producenta ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2012/03/26 17:21 #7410 przez Jeźdźcy Czerwonej Bestii

Jeźdźcy Czerwonej Bestii odpowiedział w temacie: Odp: To ja się pochwalę

Tarhim ja taka Skoda smigam na co dzien wiec super autko wszytko w garazu mozna naprawic:)
wiec napewno moje oko uczieszy widok cacka takiego jak Forman :)

Ale my jednak jedziemy starszym modelem 105 S w 4 osoby i tez mamy nadzieje na wygodna jazde :)

Więcej
2012/03/26 17:37 #7412 przez chrupek

chrupek odpowiedział w temacie: Odp: To ja się pochwalę

no widzę, ze "świnki" się robią coraz popularniejsze :)
dobrze, będzie więcej gratów pod ręką w razie problemów...

([email protected]==O) - Skoda 105S

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008