× Tu możecie dyskutować na temat tegorocznego wyjazdu, podzielić się doświadczeniami z ostatnich edycji i obgadać wiele innych tematów!

To ja się pochwalę

Więcej
2012/03/27 06:35 #7417 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Odp: To ja się pochwalę

SNIP napisał: Dziś znalazłem chwilę na szybkie rozeznanie i prawdopodobne przyczyny. Jeśli chodzi o chłodzenie to najpewniej wentylator lub czujnik bo po prostu nie kręci się nawet powyżej temperatury pracy silnika. Natomiast z kontrolką będę musiał udać się do mechanika. Jak to zwykle bywa, przy zimnym silniku kontrolka się nie świeci, ciśnienie w normie, jak się rozgrzeje pulsuje lub świeci stale. Myślę że remont całego silnika nie będzie potrzebny, silnik zupełnie nie dymi, po zakupie wróciliśmy nim do domu 300 km i nic się nie działo. A przebieg tego silnika to 120 tys. Jak znajdzie się czas sprawdzimy ciśnienie oleju i będziemy myśleć dalej. A teraz z innej beczki. Jakie części zapasowe należało by gromadzić na czas podróży? Już słyszałem o zapasowej cewce, szczotkach do alternatora ... domyślam że znajdzie się coś jeszcze

Zawsze można wyjąć tę świecącą na czerwono kontrolkę, to by było najprostsze...

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/03/27 13:33 #7418 przez Tarhim

Tarhim odpowiedział w temacie: Re: Odp: To ja się pochwalę

Jeźdźcy Czerwonej Bestii napisał: Tarhim ja taka Skoda smigam na co dzien wiec super autko wszytko w garazu mozna naprawic:)
wiec napewno moje oko uczieszy widok cacka takiego jak Forman :)

:) A mógłbyś zrobić zdjęcie półki na środkowym tunelu i ręcznego? Bo mam wrażenie że w mojej skodzinie ktoś tam coś namieszał strasznie...

Więcej
2012/03/28 21:41 #7434 przez Tarhim

Tarhim odpowiedział w temacie: Re: To ja się pochwalę

Pierwsze zakupy poczynione...
Załączniki:

Więcej
2012/04/12 16:42 #7549 przez Tarhim

Mały update - szczęśliwie okazało się, że przyczyną niskiego ciśnienia była zajechana pompa oleju i po jej regeneracji kontrolka już nie irytuje.

Dodatkowo przy grzebaniu w różnościach okazało się że nasza skoda to limitowana, ekskluziwna ;) wersja Solitaire, tylko nieco zdekompletowana :)

Więcej
2012/04/12 21:21 #7551 przez stuk puk jedzie Żuk

stuk puk jedzie Żuk odpowiedział w temacie: Odp: To ja się pochwalę

To ja też sie pochwale heheh. Nasz Edi tak pieszczotliwie nazwany Zuk po 6 miechach stojąc w garażu odpalił za pierwszym razem. Polska stara motoryzacja górą.

Czas przygotowywać go na złombol hura już niedługo.....
Pozdrower

Więcej
2012/04/13 06:20 #7553 przez chrupek

chrupek odpowiedział w temacie: Odp: To ja się pochwalę

Stuki Puki, to kiedy do stolycy zajrzycie bolidem?

([email protected]==O) - Skoda 105S

Więcej
2012/04/13 20:23 #7560 przez SNIP

SNIP odpowiedział w temacie: Odp: Re: To ja się pochwalę

Tarhim napisał: Mały update - szczęśliwie okazało się, że przyczyną niskiego ciśnienia była zajechana pompa oleju i po jej regeneracji kontrolka już nie irytuje.

Dodatkowo przy grzebaniu w różnościach okazało się że nasza skoda to limitowana, ekskluziwna ;) wersja Solitaire, tylko nieco zdekompletowana :)

Że ekskluzywna widać odrazu po feluniach i kolorze nadwozia :) Ale powiedzcie coś więcej o ciśnieniu oleju, odrazu trafiliście że to pompa oleju, były inne przypuszczenia? Jaki jest orientacyjny koszt i czy warto zwrócić na coś jeszcze uwagę.
W naszym bolidzie z mankamentów ( oprócz kontrolki ciśnienia oleju) należałoby zająć się zapachem spalin w środku na odpalonym silniku. Aktualnie walczymy z temperaturą wody w silniku, a uporaliśmy się z hamulcami na przedniej osi.

Więcej
2012/04/14 21:03 #7565 przez Tarhim

Były przypuszczenia że to pierścienie, ale ponieważ i tak trzeba było zmienić olej to zapadła decyzja o zrzuceniu miski i przyjrzeniu się pompie, i bingo. Regeneracja pompy (nowe zębatki, planowanie pokrywy) plus uszczelki plus nowy czujnik oleju kosztowało 140 złotych i kontrolka już się przy pracującym silniku nie zapala.

W ogóle pojechałem do polecanego przez znajomych mechanika i okazało się, że to kiedyś jego własny samochód był i całkiem go nieźle zna ("z Niemiec sprowadzany, tylko lekko bity") :cheer:

Więcej
2012/04/15 12:40 #7568 przez stuk puk jedzie Żuk

stuk puk jedzie Żuk odpowiedział w temacie: Odp: To ja się pochwalę

Siema Chrupku , na razie zapowiada się ze majówkę spedzamy każdy osobno a bynajmniej bez el Kapitano. Zobaczymy jak wypadnie weekend w czerwcu... Teraz chcemy troszke wziąć sie za Ediego skrzynie wywalić i zobaczyć pompę olejową i w ogóle powoli go przygotowywać. Jak coś to sie zgadamy... Pozdrower

Więcej
2012/05/11 08:11 #7652 przez co powie ryba

co powie ryba odpowiedział w temacie: Odp: To ja się pochwalę

Tak się tu wszyscy chwalicie, więc my też się pochwalimy nowym nabytkiem. Nasza czekoladowa kantara zyskała wczoraj nowego kolegę :)
Polonez Caro 93r. od I właściciela, 8080km przejechane. Stan niemal idealny, praktycznie bez rdzy, autko bardzo zadbane również w środku :).
I teraz najlepsze, wyrwane za 600zł B)

Polub nas
Odwiedź naszą stronę

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008