× Tu możecie dyskutować na temat tegorocznego wyjazdu, podzielić się doświadczeniami z ostatnich edycji i obgadać wiele innych tematów!

Jakie dokumenty/ubezpieczenie?

Więcej
2012/06/15 22:52 #7915 przez JUNK extreme

JUNK extreme odpowiedział w temacie: Odp: Jakie dokumenty/ubezpieczenie?

Całe formalności to 25zł + zdjęcie. ;) Ja mam - gdyby miało się przydać poza Unią Europejską. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/06/16 21:16 #7917 przez grupa czesia

grupa czesia odpowiedział w temacie: Odp: Jakie dokumenty/ubezpieczenie?

JUNK rally team napisał: Witam,

Już gdzieś doczytałem, że wypadałoby się zaopatrzyć w paszport w związku z niepewną sytuacja w Grecji. Nie mam więc muszę wyrobić.

Międzynarodowe prawko w razie "W" mam. :P

Coś jeszcze będzie potrzebne oprócz OC i przeglądu samochodu? Zielona karta czy jakieś inne cuda? Ktoś wie? :)

Kupujecie jakieś ekstra NW/NNW? Czy inne zdrowotno życiowe? :)
Najbezpieczniejsza okolica to to nie jest, stąd pytania.

Z góry dzięki za pomoc. :)

Witam
1. Paszport Ci nie jest potrzebny do Grecji. Na jego posiadanie bądź nie...nie ma wpływu sytuacja gospodarcza danego państwa.
2. Miedzynarodowe prawo jazdy nie jest Ci potrzebne na terenie UE
3. Nie jest Ci potrzebna zielona karta na terenie UE
4. Przebywam w Grecji średnio 2 - 3 miesiące w roku od kilkunastu lat i nie zgadzam się ze stwierdzeniem że "najbezpieczniejsza okolica to to nie jest..." Moje pytanie - byłeś w Grecji kiedykolwiek?4
5. Zaopatrz się w międzynarodowe asistance - pakiet podstawowy wystarczy (naprawa na miejscu lub holowanie do warsztatu, nocleg w hotelu na czas naprawy...i takie tam inne)

pozdrawiam

Więcej
2012/06/17 15:14 #7921 przez JUNK extreme

grupa czesia napisał: 1. Paszport Ci nie jest potrzebny do Grecji. Na jego posiadanie bądź nie...nie ma wpływu sytuacja gospodarcza danego państwa.
2. Miedzynarodowe prawo jazdy nie jest Ci potrzebne na terenie UE
3. Nie jest Ci potrzebna zielona karta na terenie UE
4. Przebywam w Grecji średnio 2 - 3 miesiące w roku od kilkunastu lat i nie zgadzam się ze stwierdzeniem że "najbezpieczniejsza okolica to to nie jest..." Moje pytanie - byłeś w Grecji kiedykolwiek?4
5. Zaopatrz się w międzynarodowe asistance - pakiet podstawowy wystarczy (naprawa na miejscu lub holowanie do warsztatu, nocleg w hotelu na czas naprawy...i takie tam inne)

Z tego co się orientuję, to ani Albania, ani Czarnogóra, ani nawet jeszcze Chorwacja nie jest w UE, a są na naszej trasie. Tak więc międzynarodowe prawko biore po zapoznaniu się z listą państw akceptujących "plastikowe prawko".

Zabieram też paszport - już nie ze względu na Grecję, ale wyjeżdżamy i z UE i ze strefy Schengen. Jeśli wiesz co mam na myśli. ;)

Ładnie zacytowałeś, ale jeśli miałbym na myśli Grecję to napisałbym, że tam jest niebezpiecznie, ale miałem na myśli choćby Albanię, przez którą będziemy jechać i Bośnię i Hercegowinę, którą jest plan odwiedzić przy okazji.

Wybacz, ale mam wrażenie, że skupiasz się jedynie na wyjeździe z Polski i przyjeździe do Grecji i żyjesz ze świadomością, że nie opuszczasz UE. No niestety przynajmniej 3 kraje przez które jest wyznaczona trasa nie są jej członkami. Przypominam, że nie lecimy samolotem. :P Czy może jedziesz przez Włochy i do Grecji promem? Bo ja tak właśnie jechałem kiedyś do Grecji. :)

Reasumując - zabranie ze sobą dwóch książeczek będzie mniejszym kłopotem niż problemy związane z ich brakiem.

Więcej
2012/06/17 16:25 - 2012/06/17 16:29 #7922 przez dEfekt Motyla

dEfekt Motyla odpowiedział w temacie: Odp: Jakie dokumenty/ubezpieczenie?

strachy na lachy, cała trasa jest jak najbardziej bezpieczna. Z moich, po części złombolowych a po części prywatnych doświadczeń to można się obawiać kłopotów w Bułgarii prędzej niż w Albanii.
Jak Ci auto klęknie albo choćbyś miał szybę na stacji do umycia, to tylko śrubokręt czy szmatkę wyciągniesz i masz w momencie trzech Albańczyków do pomocy ze swoimi sprzętami :)

Albańska policja trzy razy mnie zatrzymywała. Raz podczas powrotu z Turcji nas zatrzymali na wiosce jakiejś, ale jak zobaczyli polskie blachy to od razu kazali jechać. Pomogli nam wtedy, bo się trochę zgubiliśmy w górach rapidem.
Drugi raz było za prędkość ale w sumie tylko na upomnieniu się skończyło. Bardziej ich interesowało, czemu jadę autem z obcą kobietą (nie-żoną znaczy). Z tym, że tego nie jestem pewien, czy to było w Albanii czy Kosovie ale to mała różnica w sumie.
A trzeci raz tuż przed grecką granicą, do której jechaliśmy.
Zwykła rutynowa kontrola, policjant się cieszył że Polacy, zaczął nam wymieniać nazwiska "Mickiewicz", "Słowacki" i takie tam... bez Wałęsy i Solidarności się obyło.

a co do prawka, to nigdy nie brałem żadnego międzynarodowego (leniwy jestem w sprawach formalnych) i nigdy żaden celnik czy policjant się nie przyczepił do dokumentów.

tylko ten paszport to akurat trzeba zabrać, mimo że np. Chorwacja wpuszcza wszystkich Polaków na dowód ale po drodze na Dubrownik jest kilkanaście kilometrów przez Bośnię (mają dostęp do morza w jednym punkcie i przecinają chorwatom krainę, a do Bośni to już zdaje się dowód trzeba mieć.
Zresztą na złombolu zawsze jakieś akcje wypalają, że potem trzeba jechać do konsulatu i z samym dowodem to krucho to bym widział ;)

yourij & krusza, nas nic nie rusza!
Ostatnio zmieniany: 2012/06/17 16:29 przez dEfekt Motyla.

Więcej
2012/06/18 09:09 #7928 przez JUNK extreme

dEfekt Motyla napisał: strachy na lachy, cała trasa jest jak najbardziej bezpieczna. Z moich, po części złombolowych a po części prywatnych doświadczeń to można się obawiać kłopotów w Bułgarii prędzej niż w Albanii.

I takiej informacji szukałem na samym początku - czyli kogoś z doświadczeniem, którego ja po prostu nie mam jeśli chodzi o tamten rejon... :)

Więcej
2012/08/02 08:37 #8368 przez BOCIAN

BOCIAN odpowiedział w temacie: Odp: Jakie dokumenty/ubezpieczenie?

www.msz.gov.pl/Komunikat,MSZ,dla,osob,pl...do,Serbii,28971.html

Komunikat MSZ dla osób planujących podróż do Serbii

2009.07.16
Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina osobom planującym podróż do Serbii oraz towarzystwom ubezpieczeniowym wystawiającym ubezpieczenie „Zielonej Karty” na przejazd przez Serbię, że na granicy tego kraju wymagany jest już bezwzględnie symbol SRB na drukach “Zielonej Karty”. Posiadacze kart z błędnym, starym oznaczeniem SCG muszą liczyć się z dodatkową, wysoką opłatą w EURO.

Niniejszy komunikat ma charakter informacyjny i nie może stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń.

jakby kto zawijał przez Serbie - jako ja.....

"Tu jest ZŁOMBOL, tu się szczy do baku i LPG "bąkiem" napełnia!"

Więcej
2012/08/02 08:40 #8369 przez BOCIAN

BOCIAN odpowiedział w temacie: Odp: Jakie dokumenty/ubezpieczenie?

I jeszcze jedno .... ja też leniwy strasznie jestem ...
Od 2ch lat nie mogę się zmusić, by przerejestrować auto na siebie ...

Do Loch Ness poszło bez pytań ...

Ale czy do Grecji przez Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię ... muszę parcha rejestrować na siebie?

"Tu jest ZŁOMBOL, tu się szczy do baku i LPG "bąkiem" napełnia!"

Więcej
2012/08/02 10:55 #8371 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Jakie dokumenty/ubezpieczenie?

No i nie zapomnieć o paszporcie jak chcecie Albanię odwiedzić ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2012/08/02 14:50 #8375 przez Road_Runner

Road_Runner odpowiedział w temacie: Odp: Jakie dokumenty/ubezpieczenie?

AUTOOC napisał: www.msz.gov.pl/Komunikat,MSZ,dla,osob,pl...do,Serbii,28971.html

Komunikat MSZ dla osób planujących podróż do Serbii

2009.07.16
Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina osobom planującym podróż do Serbii oraz towarzystwom ubezpieczeniowym wystawiającym ubezpieczenie „Zielonej Karty” na przejazd przez Serbię, że na granicy tego kraju wymagany jest już bezwzględnie symbol SRB na drukach “Zielonej Karty”. Posiadacze kart z błędnym, starym oznaczeniem SCG muszą liczyć się z dodatkową, wysoką opłatą w EURO.

Niniejszy komunikat ma charakter informacyjny i nie może stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń.

jakby kto zawijał przez Serbie - jako ja.....

My już mamy Zieloną Kartę od Axa Direct i mamy taki zapis w karcie dotyczący Serbii: "pokrycie(terytorialne?)gwarantowane w ramach Zielonej Karty wystawionej dla Serbii jest ograniczone do tej geograficznej części Serbii, która jest pod kontrolą Rządu Republiki Serbii"

Więcej
2012/08/02 15:21 #8376 przez dEfekt Motyla

dEfekt Motyla odpowiedział w temacie: Odp: Jakie dokumenty/ubezpieczenie?

Road_Runner napisał: My już mamy Zieloną Kartę od Axa Direct i mamy taki zapis w karcie dotyczący Serbii: "pokrycie(terytorialne?)gwarantowane w ramach Zielonej Karty wystawionej dla Serbii jest ograniczone do tej geograficznej części Serbii, która jest pod kontrolą Rządu Republiki Serbii"

a ten zapis to o Kosovo chodzi, bo tam ZK wystawiona na Serbię nie działa

yourij & krusza, nas nic nie rusza!

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008