× Złombol 2013

Powrót przez Szwecję, Danię, Niemcy...

Więcej
2013/01/11 09:09 #10878 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Odp: Powrót przez Szwecję, Danię, Niemcy...

Marian Koniuszko napisał:

RAFAKOTEAM napisał: Jest też opcja aby zaoszczędzić czasu ze szwecji zapakować żuka na prom i zrobić sobie rejsik do gdyni. Czekam na informacje ile taki prom moze kosztowac np z sztockholmu lub karlskrony.

Ja też myślę o tym, żeby z powrotem pojechać do Karlskrony i tam wsiąść na prom do Gdyni. Znalazłem opcję za 450 PLN (licząc dla trzech osób + DF). Dla Żuka pewnie wyjdzie więcej, sprawdzić możesz tutaj: www.stenaline.pl/promy/bilety-promowe/
Radzę wybierać rejsy w ciągu dnia, bo na te nocne jest obowiązek wzięcia kabiny, co zwiększa koszty.

Pozdr.

ćwiczyłem prom do Karlskrony kilka razy;
nie polecam opcji na dzień
żeby być w Karlskronie na 7 rano musisz sie też gdzieś przespać, chyba że całą no będziesz jechał, na promie sobie nie pośpisz bo do aut przez cały rejs nie ma dostępu, a załoga zrobiła sie niemiła i nie pozwalaja kimać w fotelach, fotlelikach, na kanapach, krzesłach, ani nigdzie na pokładzie, chodzi jeden co chwile i budzi z tekstem; - tu nie wolno spać !!!
jest to najgłupiej spędzone 12h w moim życiu
potem w Gdyni jesteś ok 21 dziwnie zmęczony i o dalej w drogę do domu ??
najtaniej wziąść pojedyncze miejsce w kabinie np męskiej i rejs na noc wyśpisz sie masz prysznic w kabinie i święty spokój

na dzień dzisiejszy w sierpniu cena rejsu dzien i noc jest jeszcze taka sama i najniższa

TRANSITA ( osobowego liczyli jako osobówkę do 6m dł i do 2m wys )

Sztokholm Nynesham wychodzi drożej ale płynie 16 h ....
ale zaoszczędzisz jazdy 500km

Podstawą elektryki są dobre styki !
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/01/11 09:40 #10880 przez Marian Koniuszko

Marian Koniuszko odpowiedział w temacie: Odp: Powrót przez Szwecję, Danię, Niemcy...

Pewnie masz rację, z jednym wyjątkiem. Jeżeli ktoś mieszka w Trójmieście i jest to dla niego ostatni etap podróży, to nie będzie miał nic przeciwko, żeby znaleźć się w Gdyni o 21, bo o 22 już będzie spał w swoim łóżku :) Trzeba tylko zrobić coś z tym czasem na promie, ale przynajmniej jest sklep bezcłowy :)

Więcej
2013/01/11 10:27 - 2013/01/11 10:29 #10881 przez RAFAKOTEAM

RAFAKOTEAM odpowiedział w temacie: Odp: Powrót przez Szwecję, Danię, Niemcy...

Witam Serdecznie.

Fajnie ze ktoś podjął temat. Ja tak na szybko sprawdziłem, (mieszkam w Tychach - Śląsk :) )że zaoszczędzimy ok 1100 km (dwa dni jazdy + noclegi...) płynąc z Nynesham. Dodatkowo co dla nas najważniejsze możemy poświęcic więcej czasu na norwegie rezygnując tym samym z Dani i mostów które też są płatne i to nie mało. Żeby np do rostock(niemcy) się dostać także trzeba płynąć lub jechać jeszcze dalej na danie. Pani miła odpisała mi ( www.SeaTours.pl ) na moje zapytanie ze bilet za żuka + 8 os bez kabin to ok 3 tys zł z Nynasham (podobno cene zawyza auto pow 2,2 m).
Oraz:
Rejs nocny (obowiązek kabiny) 
Karlskrona-Gdynia
Cz 22 sie 2013
- Wypłynięcie 21:00 Przypłynięcie 09:00
- Stena Spirit
- 8 dorosłych
- van, wys.<4m, dł.<6m
- 2 4-osobowa bez okna, Comfort Class
- 8 Kupon rabatowy na zakupy na pokładzie
 2 127 zł

Rejs dzienny (cena bez kabiny)

Karlskrona-Gdynia
Cz 22 sie 2013
- Wypłynięcie 09:00 Przypłynięcie 19:30
- Stena Vision
- 8 dorosłych
- van, wys.<4m, dł.<6m

999 zł

Spisek żarówkowy a wiesz może czy jeśli wezme kabine załóżmy 2os a wleziemy do niej w 8 os to tez przyjdzie Pan/Pani i powie proszę wyjść bo statek sie przechyli ;)
Mimo tego ze przepłacimy pewnie koło 1,5 tys to licząc na "łep" daje jakies niecałe 200zł więc warto po to zeby na luzie przejechać fiordy. Trase planujemy na 15 dni, a po przybyciu do Gdynie planujemy impreze nad morzem, a nocleg .... sie pomyśli o 5 nad ranem :)
Acha prom płynie 19 godzin to i impreze sie na nim zrobi....da się ?
Ostatnio zmieniany: 2013/01/11 10:29 przez RAFAKOTEAM.

Więcej
2013/01/11 14:59 #10890 przez POLDJ

POLDJ odpowiedział w temacie: Odp: Powrót przez Szwecję, Danię, Niemcy...

RAFAKOTEAM napisał: Witam Serdecznie.

Fajnie ze ktoś podjął temat. Ja tak na szybko sprawdziłem, (mieszkam w Tychach - Śląsk :) )że zaoszczędzimy ok 1100 km (dwa dni jazdy + noclegi...) płynąc z Nynesham. Dodatkowo co dla nas najważniejsze możemy poświęcic więcej czasu na norwegie rezygnując tym samym z Dani i mostów które też są płatne i to nie mało. Żeby np do rostock(niemcy) się dostać także trzeba płynąć lub jechać jeszcze dalej na danie. Pani miła odpisała mi ( www.SeaTours.pl ) na moje zapytanie ze bilet za żuka + 8 os bez kabin to ok 3 tys zł z Nynasham (podobno cene zawyza auto pow 2,2 m).
Oraz:

Rejs nocny (obowiązek kabiny) 
Karlskrona-Gdynia
Cz 22 sie 2013
- Wypłynięcie 21:00 Przypłynięcie 09:00
- Stena Spirit
- 8 dorosłych
- van, wys.<4m, dł.<6m
- 2 4-osobowa bez okna, Comfort Class
 2 127 zł

Rejs dzienny (cena bez kabiny)

Karlskrona-Gdynia
Cz 22 sie 2013
- Wypłynięcie 09:00 Przypłynięcie 19:30
- Stena Vision
- 8 dorosłych
- van, wys.<4m, dł.<6m

999 zł

Spisek żarówkowy a wiesz może czy jeśli wezme kabine załóżmy 2os a wleziemy do niej w 8 os to tez przyjdzie Pan/Pani i powie proszę wyjść bo statek sie przechyli ;)
Mimo tego ze przepłacimy pewnie koło 1,5 tys to licząc na "łep" daje jakies niecałe 200zł więc warto po to zeby na luzie przejechać fiordy. Trase planujemy na 15 dni, a po przybyciu do Gdynie planujemy impreze nad morzem, a nocleg .... sie pomyśli o 5 nad ranem :)
Acha prom płynie 19 godzin to i impreze sie na nim zrobi....da się ?

może temat przenieśmy do nowego wątku PROMY ?

Więcej
2013/01/13 13:56 #10936 przez TIME BANDIT

TIME BANDIT odpowiedział w temacie: Odp: Powrót przez Szwecję, Danię, Niemcy...

Serdecznie witam Rafako

poczytałem wasze posty o drodze. Co do dotarcia na NC wydaje nam się że Rosja odpada - z wiadomych względów - złomy, drogi, wizy, zespoły ...itd
Ale na pewno jest to ciepła droga 12-20st C
Ponieważ Kapitan Krzys był juz raz na NC to podaje parę praktycznych szczegółów:
1. Do ok Kikrenes jest ciepło i można nocować na polu - tylko komary są wielkości ptaków
2. Sam NC to jakieś 30 min calej wyprawy - wieje ja s... śnieg zalega i około 2-4st C w dzień
3. NC nie jest najdalej wysuniętym skrawkiem - a jest taki mały cypel na zachód do którego idzie się pieszo ok 4 km - droga kamienista dziury na metr nazwa nie do wymówienia
4. Polecam zimowe opony jak ktoś ma
5. Droga powrotna - to jest całe sedno tej wyprawy:

tu opcja szwecja-sztokcholm-kopenchaga - wydaje się niedobra - w szwecji wieje nudą na maxa, kopenchagę macie na wyciągnięcie ręki, a mosty nad sundem są za drogie

opcja przez Szwecję i Oslo - to nadkładanie drogi

proponuję najciekawszą trasę przez fiordy i zachodnią Norwegię - macie tam wszystko, promy, tunele, chyba milion zakrętów, osniezone podjazdy, życzliwych Norwegów, płatne wjazdy do miast, drogsę Orłów, drogę Troli, najdłuższy tunel w Europie 24km, wściekłą naturę która będzie osaczać - cała drga biegnie na wysokości 800-1000m npm co daje 1000 dodatkowych emocji, kaniony, deszcze non stop - droga dla prawdziwych szoferów i ich maszyn.
Nie wiem czy ktoś próbował ją Peerelowskimi cudami przejechać
My podrózowaliśmy nowoczesnym samochodem, a i tak nie obyło się bez dramatycznych momentów

tutaj odradzam ten przejazd dla Autosanu - niektóre odcinki są zmykane dla busów albo tak wąskie że tylko zawodowy kierowca może

Pozdrawiam serdecznie
Time Bandit

- jeszcze w tym roku zasatanowiamy się nad składem zespołu i kosztami ale impreza jest na 102:woohoo: :S

Krzyś

W tym roku 2012 jak zwykle jechaliśmy do Olimpii... Time Bandit nr boczny 139 w składzie Mariolka i borewicz
Autko Polonez 1600 z 1987 roku kupiony w lipcu 2012r i przygotowany przez naszego "mechanika Eda" do upalania...
Albania .... jak wszytstkim wiadomo... - w naszym przypadku komfortowa...
Podziękowali: Żukomak

Więcej
2013/01/13 14:00 #10937 przez TIME BANDIT

Hej

jeszcze raz - bardzo zgadzam się z kolegą co do promów - jeśli wygra opcja Szwecja - to tylko promem z Nynes do Gdyni z noclegami i długą imprezą pozłoombolową na promie, zamiast Karsklona w dzień gdzie dadzą żyć...:lol:

Pozdraw
Krzyś

W tym roku 2012 jak zwykle jechaliśmy do Olimpii... Time Bandit nr boczny 139 w składzie Mariolka i borewicz
Autko Polonez 1600 z 1987 roku kupiony w lipcu 2012r i przygotowany przez naszego "mechanika Eda" do upalania...

Więcej
2013/01/13 14:36 #10940 przez TIME BANDIT

Hej Abuela

Podoba nam się ten wariant ale bez mostów i kopenchagi = to zrujnuje nasze budżety. Ale przez dłuższy czas możemy jechać razem do Malmoe

Pozdrawiam
Time bandit
Krzyś

Więcej
2013/01/13 17:40 #10945 przez angi

angi odpowiedział w temacie: Odp: Powrót przez Szwecję, Danię, Niemcy...

Tia droga Troli i Orłów naszymi złomkami i znów będzie płacz i zgrzytanie zębów jak w Albanii....

No cóż... a miałem zdejmować układ chłodzenia specjalnie przygotowany na Bałkany :D

Więcej
2013/01/13 18:49 - 2013/01/13 18:53 #10950 przez NysaGang

NysaGang odpowiedział w temacie: Odp: Powrót przez Szwecję, Danię, Niemcy...

Wyobrażacie sobie, żeby u nas ktoś zjechał na bok i przepuścił z własnej nieprzymuszonej woli, żeby nie psuć drugiemu frajdy? Absolutnie nierealne nawet za 100 lat...

A tutaj kilka informacji na temat Drogi Trolli.
Ostatnio zmieniany: 2013/01/13 18:53 przez NysaGang.

Więcej
2013/01/13 19:11 - 2013/01/13 19:13 #10951 przez angi

angi odpowiedział w temacie: Odp: Powrót przez Szwecję, Danię, Niemcy...

Hehe... Dużo ważnych i cennych informacji o Skandynawii

skandynawia.garski.com/Atrakcje-turystyc...wegia-finlandia.html
Ostatnio zmieniany: 2013/01/13 19:13 przez angi.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008