× Złombol 2013

Koszta

Więcej
2013/02/07 18:29 #11387 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Odp: Koszta

Rozrusznik w moim przypadku po to, że aku jest nowy i większy a rozrusznik nie do końca dobrze działa dlatego znalazł się przypis : lub wymienię przed wyprawą.
Fakt czujnik położenia wału x2
Lambda = emu
Co do cybantów skutecznie zastępuje je trytkami w zimnych miejscach i drutem w nagrzanych.
Wydech jest opcjonalny - dlatego wyszczególniony oddzielnie - muszę go dokładnie na kanale obejrzeć
Wieszaków jest parę i nie zawsze pękał mi ostatni :/ A jeśli pęknie to po to mam druta :D
Czujnik ciśnienia gdzieś się wala w bagażniku więc zapomniałem go wymienić
Widzisz to jest przykład kalkulacji - większość rzeczy będzie wspólna dla wszystkich ale np. Ja nie widzę potrzeby targania Aku, szczególnie, że mam nowy większy aku i zakładam nowy alternator 100A

Co do wspomagania to wężyk i pasek od wspomagania to już tylko formalność i można rzec, że wkładam je po to aby mi inne rzeczy po bagażniku swobodnie nie latały :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/07 18:42 #11389 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Odp: Koszta

Dopisz jeszcze powertape - bez tego leżysz :)

> zestaw naprawczy koła 150

Łożyska masz osobno, więc chodzi o oponę? Tylko co to za zestaw że kosztuje tyle co nowa opona?
Jeden zapas + zestaw tego typu i jakoś się doturlasz do najbliższej wulkanizacji.

Zamiast wozić borygo lepiej wziąć kanister, układ zalejesz zwykłą wodą i pojedziesz.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2013/02/07 18:49 #11390 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Koszta

Kakofoniks, poczytaj co ci radzą ludzie, którzy już jeździli na te wyjazdy bo chyba jedziesz pierwszy raz. Zapakujesz kupę nie potrzebnych gratów, a jak przyjdzie ci się dostać potem do koła zapasowego to będziesz sypał paniami lekkich obyczajów bo całe auto będzie zawalone pierdołami których brać nie ma sensu. Po za tym jak pamiętam pojemność bagażnika PN-a i widzę twój spis, to chyba będziesz musiał przyczepkę targać, więc wtedy w tych 10 litrach na 100 się nie zmieścisz ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2013/02/07 18:52 #11392 przez Polderari

Sprawdziłem uszczelniacz kosztuje 54 zł
więc już 100 PLN mniej

internetzakupy.pl/slime-auto-tire-sealan...power-591ml/p,241709

Nieduże to a może sie przydać

Więcej
2013/02/07 18:56 - 2013/02/07 18:59 #11393 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Odp: Koszta

Z taką listą to w dwie osoby i z bagażnikiem na dachu. Też mieliśmy podobne części i jakbyśmy więcej niż w dwóch jechali nikt by się już nie zmieścił. A jak to w życiu złośliwie bywa, jest duża szansa, że klęknie coś czego i tak nie weźmiesz.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.
Ostatnio zmieniany: 2013/02/07 18:59 przez Chłopcy z PRL.

Więcej
2013/02/07 20:07 #11395 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Koszta

Temu powtórzę się ( z resztą jak co roku) Poloneziarze oraz Kanciarze, dogadujcie się bo macie te same podzespoły. Wystarczy że każda z załóg weźmie parę gratów i złożycie z tego ze dwa albo i trzy całe samochody ;)

Ja niestety tak fajnie nie mam bo mój samochód to taki ulep różnych marek że głowa boli :lol:

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2013/02/07 20:15 - 2013/02/07 20:17 #11396 przez angi

angi odpowiedział w temacie: Odp: Koszta

kakofoniks napisał: Pokusiłem się o wycenę całego wyjazdu.

Wyjazd Suma 23 411
Koszt właściciela samochodu 1 606 - 5 391
Koszt dzielony 18 020
Koszt wyjazdu 2 osoby 9 010
Koszt wyjazdu 3 osoby 6 007
Koszt wyjazdu 4 osoby 4 505
Koszt wyjazdu na dzien 21 dni na 2 osoby 429
Koszt wyjazdu na dzien 21 dni na 3 osoby 286
Koszt wyjazdu na dzien 21 dni na 4 osoby 215

Podczas zaplanowanej trasy mamy sporo przepraw promowych. Najdroższe przejazdy to: prom Tallin-Helsinki, tunel prowadzący do Nordkapp, most Malmo-Kopenhaga - łącznie przyjmuję 1000 EUR na koszty związane z przejazdami 4 100

A kolega to zamierza robić Chłopakom z Autozlombolsan konkuręcję jadąc trzema Autosanami H9 i dwoma Roburami za te 1000 euro...? Koszty promu (zawyżone) to około 150 - 200 euro, most Malmo-Kopenhaga około 45 euro ( uk.oresundsbron.com/page/948 ), z tego co mi wiadomo tunel do Nordkapp jest darmowy.... :evil:
Ostatnio zmieniany: 2013/02/07 20:17 przez angi.

Więcej
2013/02/07 23:41 #11397 przez Polderari

zerknij na mapkę dołączona w opisie - zauważywszy ze to nie jedyny prom. przestudiuj autostrady a zauważysz ze są niektóre płatne.

I jeszcze raz to jest orientacyjne wyliczenie bazujące na podstawie mojego auta i in fact wymieniające jego najsłabsze punkty.

popieram, żeby dogadać się zespołami co kto bierze ale ja na razie nie wiem jeszcze czy będę jechać niestety :( zależy od zewnętrznych czynników (praca).

Ale myślę, że to rozliczenie daje realne pojęcie o kosztach - teraz każdy może sobie wykombinować jak obniżyć swoje koszty (wziąć mniej części, obrać inna trasę, spać poza kempingami).

Więcej
2013/02/08 17:30 #11400 przez PREVENT

PREVENT odpowiedział w temacie: Odp: Koszta

Za tą kasę co wyliczyłeś ogarniesz 3 wyjazdy Złombolowe!!! Przeszacowałeś to bardzo, zakładasz zakup tylu części zamiennych, że zapomniałeś doliczyć zakupu przyczepki na to wszystko. Uwierz mi, jeżeli zrobisz dobry serwis przed wyjazdem, wystarczy zabrać 10% tego co napisałeś. Spalanie 10l/100km też moim zdaniem przesadzone. Pamiętaj, że to głównie jazda w trasie dla takiego poldka to licz 8/100

Więcej
2013/02/08 20:46 - 2013/02/08 20:51 #11402 przez yourij

yourij odpowiedział w temacie: Re: Odp: Koszta

mam do sprzedania przyczepkę towarową Niewiadów N250, idealna na złombol.
Nie chce ktoś przypadkiem kupić :woohoo:

albo jeszcze inaczej, pojedź skodą. Spalanie małe i głupia cewka kosztuje... za piątkę Ci sprzedam... hihihi...
bo o kosztach bagażnika na dach, to nie wspomnę... pojechałeś :)
na cholerę Ci tyle stafu ? PKB od Twoich zakupó nie urośnie.

nie pamiętam złombolu, na którym bym wydał na trasie więcej niż 4-5 tysięcy. Holowania nie liczę, to była sprawa honorowa

+48 505 230 876
dEfekt Motyla
Ostatnio zmieniany: 2013/02/08 20:51 przez yourij.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008