× Złombol 2013

Koszta

Więcej
2013/02/08 22:13 #11404 przez FurrariF50

FurrariF50 odpowiedział w temacie: Odp: Re: Odp: Koszta

jak to jest z tymi płatnymi drogami, bo wyczytałem że Litwa, łotwa, estonia i Fiblandia jest za free?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/08 23:25 #11408 przez yourij

yourij odpowiedział w temacie: Re: Odp: Re: Odp: Koszta

Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia - brak opłat.
Norwegia - autostrady (są na południu tylko i można je omijać) płatne.
Z tego, co pamiętam, to płatne było połączenie lądowe z Danią.
Generalnie nie przypominam sobie z norweskiego złombola jakichkolwiek opłat, które bym musiał na trasie ponosić.

www.pzmtravel.com.pl/informacja-o-oplatach-drogowych.html

+48 505 230 876
dEfekt Motyla

Więcej
2013/02/13 16:58 #11496 przez PociskTeam

PociskTeam odpowiedział w temacie: Odp: Koszta

My tez chyba specjalnie nigdzie nie placilismy poza promami. A koszty generalnie nam w 2009 wyszlo prawie rowno 3tys./glowe. Jechaly 3 osoby, a w koszty wliczalo sie wszystko z pewnymi przygotowaniami samochodu. Pojazd generalnie byl w dobrym stanie i nie uwzgledniam przy tych wyliczeniach wczesniejszego remontu Fiaciora.

Więcej
2013/02/18 20:04 #11548 przez kaszpirowski

kaszpirowski odpowiedział w temacie: Odp: Koszta

czytam tak i czytam...niektórzy te koszta mocno zawyżają...moim skromnym zdanie trzeba zrobić dobry serwis przed wyjazdem i wtedy wystarczy wziąć tylko podstawowe narzędzia w razie czego. W 2010r. jadąc maluchem jedynie poluzował mi się gaźnik na rumuńskich wertepach. Cała skrzynia narzędzi była zbędna. Z doświadczenia ja bym nie brał ze sobą tylu części zamiennych. Spanie poza miejscami płatnymi - dało się

Więcej
2013/02/18 22:38 #11550 przez VEB

VEB odpowiedział w temacie: Odp: Koszta

Mam prośbę.
Czy może ktoś z doświadczonych kolegów, którzy już uczestniczyli w złombolu podpowiedzieć Jak w latach ubiegłych miały się faktyczne koszty do symulacji przed wyjazdem?
Wiem że każdy wyjazd jest inny, jednak wdzięczny będę za podanie jakiś konkretnych kwot. Tym bardziej że tegoroczny Zlombol jest bardzo porównywalny do edycji 2009.

Więcej
2013/02/19 08:38 - 2013/02/19 08:39 #11554 przez yourij

yourij odpowiedział w temacie: Odp: Koszta

oj to zależy jak dokładnie się zrobi symulację, ja zwykle brałem ceny paliwa w europie ze strony pzmotu i liczyłem liczbę kilometrów, które wypadną na dany kraj (a potem "oszczędzałem" tankując do pełna przed opuszczeniem tańszego państwa)
z tym, że za każdym razem znałem auto na tyle, że wiedziałem jakiego rzędu spalanie będę miał.
Tyle, że już w trasie liczyłbym się potem z pomyłką tak do 20%, bo to różnie bywa. Albo stacja LPG jedyna w promieniu xx kilometrów będzie zamknięta albo jak w jednym przypadku gaz mi przestał działać na odcinku kilkudziesięciu czy nawet więcej kilometrów (coś się zapyliło).
Albo jak innym razem skrzynia straciła 5 bieg i od razu spalanie w górę o 1-2 litry...

I tak musisz mieć jakiś margines bezpieczeństwa.
A jak chcesz liczbę, to przy 2 osobach w aucie weź policz po 2-3 tysiące od łebka na czas wyjazdu plus to, co wydasz wcześniej na jakieś drobne remonty.

+48 505 230 876
dEfekt Motyla
Ostatnio zmieniany: 2013/02/19 08:39 przez yourij.

Więcej
2013/02/19 09:03 #11557 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Koszta

W moim przypadku Złombol 2011 ( Szkocja) wyszło nie całe 1600zł na głowę ( jechaliśmy w 3 osoby) nie biorąc pod uwagę kosztów przygotowania samochodu. Złombol 2012 (Grecja) niecałe 1300 na głowę ( jechaliśmy w 4 osoby) i też nie biorąc pod uwagę kosztów przygotowania samochodu. Spalanie mojego auta zawsze zakładam 15 litrów ( na trasie pali w granicach 13 ale po górach korzystając z możliwości całkowitego odcięcia dopływu paliwa oszczędzam do około 16 litrów przy mocnym deptaniu po gazie podczas wspinaczki, na zjazdach nie spalam nic). Cenę paliwa biorą pod uwagę zawsze z najdroższego państwa i na koniec dokładam do obliczeń 20% margines (tak jak pisze Yourij), bo nigdy nie pojedziesz do końca w pełni wytyczną trasą, bo raz stwierdzisz że chcesz odbić gdzieś tam bo jest coś fajnego, innym razem pomylisz drogę i nadłożysz 200km a jeszcze innym razem wpadniesz na Albańskie bezdroża gdzie przez 3 godziny jazdy nie wrzucisz 4 biegu.

Na ten rok podliczyłem mój samochód i potrzeba około 8-9tyś zł.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2013/02/19 09:07 - 2013/02/19 09:09 #11559 przez NysaGang

NysaGang odpowiedział w temacie: Odp: Koszta

Taaa... W tym roku tanio nie będzie, niestety.

Tak na marginesie, czy coś się stało z opcją dodawania zdjęć? U mnie coś przestała działać...
Ostatnio zmieniany: 2013/02/19 09:09 przez NysaGang.

Więcej
2013/02/19 09:08 #11561 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Koszta

Może poprawiają to, że zdjęcia wyświetlają się po kliknięciu tylko w połowie i teraz funkcja jest wyłączona. Ja i tak zawsze otwieram w nowym oknie

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2013/02/19 12:17 #11574 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Odp: Koszta

ile by nie było to WARTO !!!

Podstawą elektryki są dobre styki !

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008