× Złombol 2013

Koszta

Więcej
2014/02/14 15:37 #16554 przez Szary

Szary odpowiedział w temacie: Koszta

Czy ktoś podliczył następny zlombol?
W tym roku promu nie ma, ale mogą być jakieś parki narodowe, płatne drogi itp.
Sama benzyna w 4000 zł powinna się zmieścić jadąc fiatem 125p i ile doliczyć na inne opłaty drogowe?
Nie wiem jak wyglądała sprawa kempingów, czy da się na dziko a jeśli nie to jaki to jest koszt?
Nie licząc jedzenia i przygotowania samochodu-to ile wyjdzie, czy 5 tyś zł starczy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/02/14 17:26 #16556 przez autOszołomy

autOszołomy odpowiedział w temacie: Koszta

To zależy w ile osób itd. Musisz mieć zapas gotówki na wszelki wypadek zawsze. Nie da się tak powiedzieć ile ponieważ nie ma jeszcze podanych kempów i nie mozemy tym samym sprawdzić cen. Trase znasz a więc jakieś kempy po drodze mozesz poszukać (google pomogą) i na nich sprawdzic cene przynajmniej orientacyjnie bedziesz wiedział . A głownie chodzi o to któredy chcesz wracac ale o tym juz ktos pisał o oplatach zaa drogi bylo pisane na forum. I czy chcesz cos zwiedzac czy nie. Np same camp neu to koszt 48 €. na dwie osoby czyli 24€ za ludzia :)

4xZłombol 2xPolonez i 2xŻuk

www.facebook.com/autOszolomy/

Więcej
2014/02/14 18:49 #16557 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: Koszta

Tegoroczny złombol jest w miarę podobny do 6 edycji Katowice > Archaia Olympia. Zakładam, że na całej trasie jest gaz, nasze noclegi raczej tradycyjnie pierwszy i meta na oficjalnych, reszta po trasie. W tym roku planujemy znów jechać w trzy osoby(sprawdzony wariant dla poloneza) myślę, że 3500 - 4000 zł powinno na opłaty drogowe, paliwo i kampingi wystarczyć. Oczywiście zapas kasy na koncie będzie w razie W. Jedzenie zabieramy częściowo z Polski, potrzebne rzeczy się dokupi po trasie.Do zobaczenia na starcie :)

Więcej
2014/03/06 10:41 #16983 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Koszta

Nie chce nikogo reklamować ale znalazłem ofertę na majówkę do Lloret de mar

wyjazd ( ponad dobę ) autokarem z miejsc w woj lubuskim ( z innych dopłata)

wycieczka jest 10 dniowa ale 3 dni w autobusie i 7 w Hiszpanii zawiera 7 noclegów i 7 obiadokolacji + jednodniowa wycieczka do Barcelony

koszt w zależności od standardu hotelu 1221-1454zł

TO SĄ KOSZTY NA POZIOMIE JEDNEJ OSOBY Z ZAŁOGI NA ZŁOMBOL !!! :woohoo:

Podstawą elektryki są dobre styki !

Więcej
2014/03/06 11:11 #16985 przez PRUDENTER TEAM

PRUDENTER TEAM odpowiedział w temacie: Koszta

.. my zakładamy budżet na LPG, opłaty drogowe i kempingi - 3000 zł ..
(po 1000 zł na głowę przy założeniu 3 osób) nie ma w tym jedzenia i rozrywek.. tu każdy wydaje ile chce ..

Więcej
2014/03/06 11:54 #16988 przez Gwardia Faraona

Gwardia Faraona odpowiedział w temacie: Koszta

To ważny dla mnie teraz temat bo kompletuję załogę. Mam pytanie do załóg z Żuków i Nysek, ktoś policzył lub ma jakieś sugestie? Próbowałem policzyć po naszej wyprawie do Grecji ale jakoś nie mogę się doliczyć a każdy wydał inną kwotę...

Więcej
2014/05/10 20:08 #18038 przez lubie_placki

lubie_placki odpowiedział w temacie: Koszta

Witam wszystkich ! :)
Jestem nowy i mam ważne istotne pytanie, otóż, chcemy jechać z kumplami tj. 4 osoby ze mną w tym roku na Nordkapp, mieliśmy zapisać się w tamtym roku ale nie wyszło. Mamy kampera w najgorszym wypadku peżota partnera, kampel pali 10 l ON, i tak jakie są w końcu koszty wyjazdu pomijając już to paliwo, tzn. jak jest z promami etc, chcemy autostrady ominąć, jak pojedziemy kamperem to spanie mamy , jaką trasę wybrać dokładnie żeby było ciekawie , z góry dzięki za pomoc , Pozdro !!

Więcej
2014/05/10 23:39 - 2014/05/10 23:44 #18050 przez Moto-BEE

Moto-BEE odpowiedział w temacie: Koszta

A jakiej odpowiedzi się spodziewasz?
Po pierwsze trzeba zadać pytanie czy wasz camper kwalifikuje sie na złombola (jak łatwo zauważyć, regulamin nie dopuszcza wszystkich pojazdów)
Po drugie: "peżot" partner?? Nie wydaje mi się aby ten był dopuszczony w razie czego...
Jeśli chodzi o koszty to przecież indywidualna sprawa. Jeśli wiesz ile twoje auto pali, wklepujesz trase w google maps, mnożysz kilometry razy spalanie razy cene paliwa i gotowe. Reszta wydatków też zależy od was. Można jadać po drodze w restauracjach a można zabrać z domu jakieś zupki chińskie itd.
Promy? Do Hiszpanii można dojechać bez korzystania z promu, a jeśli planujecie dalszą podróż to ceny każdego promu możesz sprawdzić w internecie (google --> ferry (miejsce przeprawy) )
reszta wydatków typu wejściówki do muzeów itd też zależy od tego czy i co zamierzacie po drodze zobaczyć.
Co do atrakcyjności trasy, to na forum jest założony temat gdzie inni wypisywali co ciekawego można po drodze zobaczyć także polecam tam zajrzeć i może znajdziecie coś co was zainteresuje ;)
pozdrawiam
Ostatnio zmieniany: 2014/05/10 23:44 przez Moto-BEE.

Więcej
2014/05/11 08:06 #18054 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Koszta

Moto-BEE, nie doczytałeś. Oni się w tym roku na Nordkapp wybierają, tak prywatnie, a nie ze Złombolem na Hiszpanię ;)

Co do kosztów. Jakbyście jechali taką trasą jak Złombol leciał, to macie około 6500km. Ceny paliwa obecne da się sprawdzić na stronie PZM w dziale travel czy jakoś tak. Ceny opłat drogowych może ci tu poda ktoś kto w zeszłym roku jechał i to ogarniał ( chyba między innymi Angi z Czerwonego Poloneza się w to bawił). Jedzenie, tak jak ci napisali, albo restauracje albo gotujesz sam. Ja na Szkocję któryś rok temu jechałem w 3 osoby. Mieliśmy konserwy turystyczne/wojskowe + kasze, ryż. Trochę warzyw. Wszystko kupione w PL na dwa tygodnie zapas zrobiony był. Gotowaliśmy na palniku kuchenki turystycznej. Przy okazji warto zwrócić uwagę, że ten gaz typowo do kuchenek turystycznych jest lepszy od zwykłego propan-butanu dostępnego na stacjach. Tyle że 1kg takiej butli kosztuje około 70-90zł. Wyszło nas to około 800zł (jedzenie). Na Grecję wyszło podobnie. Reszta kosztów już zależy od ciebie, bo to ty decydujesz co zwiedzasz i za ile. Jeśli chodzi o moje auto, to przeważnie wyliczenia oscylują mi w okolicy 5000zł na moje auto ( spalanie 16 gazu przy moim stylu jazdy). Do tego warto założyć rezerwę pieniężną około 20%. Czasem ceny paliwa potrafią na niektórych stacjach zaskoczyć. Do tego warto mieć rezerwę na koncie na wypadek, gdyby coś w aucie klękło i trzeba skorzystać z miejscowego warsztatu lub kupić części. Skoro chcesz lecieć kamperem, to nie sądzę, że będziesz brał zapas części ze sobą jak czynią to Złombolowcy ze swoimi "złomkami". Resztę ciekawych informacji powinieneś znaleźć w starych tematach.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/05/11 08:11 #18055 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: Koszta

Nas wyjazd na Nordkapp ze Złombolem wyszedł nieco ponad 2100 zł na osobę, jechaliśmy polonezem z gazem w trzy osoby, prom do Helskinek z Tallinu około 120 euro za samochód. Jedzenie braliśmy z Polski. W trasie zrobiliśmy około 8400 km. Myślę, że powinniście się zmieścić w kosztach około 6500 zł do 7500 zł. Pozdrawiam angi

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008