× Złombol 2013

Syreną na Nordkapp - 2 miejsca wolne

Więcej
2013/05/08 13:14 #12169 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Odp: Syreną na Nordkapp - 2 miejsca wolne

i 15 l MIXOLU ?? :P

Podstawą elektryki są dobre styki !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/08 16:58 #12175 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Syreną na Nordkapp - 2 miejsca wolne

Odpuście mixol. To nie na takie dystanse gdzie silnik godzinami idzie na obciążeniu. Lepiej trochę dopłacić a wziąć sporo wydajniejsze oleje do pił spalinowych albo wysilonych silników 2T. Mixol jest kiepski - słabo smaruje.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2013/05/08 19:48 - 2013/05/08 19:50 #12177 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Odp: Syreną na Nordkapp - 2 miejsca wolne

masz racje :)
ale przecież na taki olej wymyślono te silniki :side:
ba , one jeździły nawet na oleju LUX :woohoo:

Ostatnio zmieniany: 2013/05/08 19:50 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni.

Więcej
2013/05/08 20:04 #12179 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Syreną na Nordkapp - 2 miejsca wolne

Tylko weź poprawkę na to, że normalnie to się robiło trasy góra po 100km.

Mam porównanie pomiędzy olejami do 2T jeszcze z czasów technikum kiedy kręciłem dość sporo kilometrów dwusuwami. Jak w motocyklu ustawiłem gaźnik na mixolu a nalałem Quaker State ( tanie to to nie jest), to musiałem na nowo ustawiać wolne obroty bo były tak wysokie, że miało się wrażenie, że zaciął się gaz.

Tu należy pamiętać o tym, że podczas tego wyjazdu w zasadzie silnik jest całą drogę mocno obciążony a jakość oleju tutaj ma o wiele większe znaczenie niż w 4T, bo łożyskowania wału, korby i pierścienie są smarowane z oleju zawartego w paliwie.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2013/05/08 20:17 #12181 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

ale ...
standardowe Syreny startowały i kończyły Rajd Monte Carlo :oops:

Więcej
2013/05/08 20:20 #12182 przez Załoga Tarpaniątka

Na mixolu jechały ? Czy po każdym starcie silnik miał kapę robioną ? ;)

Wiesz, jak dowalisz miksola więcej to i lepiej smarował będzie, ale znów zasłona dymna za tobą, a lejąc więcej miksola, więcej musisz go kupić, więc kosztami zbliżasz się w stronę lepszego oleju ;)

Więcej
2013/05/08 20:34 #12183 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

Jadę jak co roku Polonezem
tak tylko historycznie dywaguje :lol:
wtedy w latach 60 tych to hyba nawet MIXOLU nie było tylko jakiś Lux i to niski nr bo z kawalerskich czasów pamiętam LUX 10

Więcej
2013/05/08 21:21 #12184 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Odp: Syreną na Nordkapp - 2 miejsca wolne

Lux 5 i 10 to były oleje przekładniowe (zima-lato), np. do skrzyń biegów, np. w motorowerach.

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2013/05/09 06:38 - 2013/05/09 06:40 #12186 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

Na pewno LUX był silnikowy :ohmy:
za komuny kupno czegokolwiek było problemem, nawet płyn hamulcowy R3 był trudny do kupienia, olej SELEKTOL w blaszanych puszkach, do DF to był prawdziwy RARYTAS,
laliśmy do Komara, Rometa, MZ 250 TS, a potem Syrenki co było, częściej jednak LUX niż Mixol
A ! i pamiętam,że Mixol lało sie bezpośrednio do baku i on sam mieszał sie z paliwem , natomiast LUX laliśmy do takiego specjalnego blaszanego mieszadła, były na każdej stacji CPN, formatu dużej konewki z podobną wylewką , do tego paliwo , trzeba było taka rączką poruszać kilka razy sitem wewnątrz mieszadła i dopiero wtedy do baku ....
były na CPNach też dystrybutory z gotową mieszanką do dwusówów 1:33

ehhh...
"- co ty wiesz o dwusów'owaniu " :evil:

LUX 10.pdf

Ostatnio zmieniany: 2013/05/09 06:40 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni.

Więcej
2013/05/09 07:31 - 2013/05/09 07:33 #12190 przez Załoga Tarpaniątka

LUX jest silnikowy (przekładniowy), ale lali go do paliwa bo nic innego nie było. Mixol wtedy trafić na stacji to trzeba było mieć na prawdę szczęście. Lux 10 lało się też w lagi w motocyklach ;)

Ja natomiast twierdzę, że skoro obecnie są na rynku dostępne na prawdę dobre oleje, to trzeba je lać, dzięki temu silnik dłużej pożyje niż zakładała fabryka.

W sumie to może w końcu tym roku będzie mi dane pojeździć na motorze, bo co roku coś przeszkodzi. 3 lata temu połamany leżałem, 2 lata temu to przygotowywałem auto na Złombola a w zeszłym roku mnie uczelnia załatwiła i nie było czasu :(

Ostatnio zmieniany: 2013/05/09 07:33 przez Załoga Tarpaniątka.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008