× Złombol 2013

Syreną na Nordkapp - 2 miejsca wolne

Więcej
2013/05/09 09:23 #12193 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Odp: Syreną na Nordkapp - 2 miejsca wolne

LUX 10.pdf

Podstawą elektryki są dobre styki !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/09 14:27 #12202 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Syreną na Nordkapp - 2 miejsca wolne

Nic nie widać co tam wkleiłeś, daj normalnego linka.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2013/05/09 19:28 #12207 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Odp: Syreną na Nordkapp - 2 miejsca wolne

Więcej
2013/05/09 20:36 #12210 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Odp: Syreną na Nordkapp - 2 miejsca wolne

Teraz tak, i pisze tam wyraźnie że jest do 4T (czyli tak jak wyżej już wspominaliśmy), a my rozmawiamy o oleju, który leje się do paliwa dla 2T, gdzie silnik ( pomijając część gdzie jest skrzynia biegów w motocyklach) jest smarowany z oleju rozpuszczonego w paliwie.

Za komuny do benzyny też lali Lux 10, bo lepsze było to niż jazda na sucho, jak nie było mixola pod ręką ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2013/05/10 11:19 #12216 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

za komuny stałem w kolejce po płyn R3

ale było minęło

teraz ludzie przesadzaj w drugą stronę, uwierzyli reklamom i przedobrzają ....

u mnie w warsztacie jeszcze nie było klienta z zatartym silnikiem, z powodu złego oleju, zawsze z powodu jego BRAKU !!!! :evil:

Więcej
2013/05/10 13:49 - 2013/05/10 13:50 #12220 przez Załoga Tarpaniątka

Ja nie przeginam w drugą stronę jeśli nie trzeba, co do różnic w Mixol kontra Quaker State ten pierwszy odpada w przedbiegach. Podobnie przy innych olejach typowo do pił spalinowych. Tanie nie są ale są wydajniejsze, z resztą po samej pracy silnika od razu wiesz które lepiej smarują ;)

Idealnym rozwiązaniem byłoby to zrobienie kanału olejowego na łożyska wału aby im zapewnić smarowanie bezpośrednio olejem, reszta w paliwie żeby szło na korbowód i pierścienie

Ostatnio zmieniany: 2013/05/10 13:50 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2013/05/13 20:34 #12262 przez janas_team

janas_team odpowiedział w temacie: Odp: Syreną na Nordkapp - 2 miejsca wolne

obecnie najlepszy olej do 2T to motul 8oo. Jak myślisz sebek jak by na tym skarpeta pojechała?

Więcej
2013/05/13 20:37 #12263 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

janas_team napisał: obecnie najlepszy olej do 2T to motul 8oo. Jak myślisz sebek jak by na tym skarpeta pojechała?

pędzikiem :woohoo:

Więcej
2013/05/13 22:26 #12270 przez Załoga Tarpaniątka

janas_team napisał: obecnie najlepszy olej do 2T to motul 8oo. Jak myślisz sebek jak by na tym skarpeta pojechała?

Nie miałem styczności z tym olejem, od 5 lat nie miałem okazji pojeździć na moim motocyklu. Z tych co ja testowałem, to były :

Mixol
jakiś Shella
Quaker State
Husqvarna
Stihl
Texaco

Gaźnik ustawiony na Mixolu. Po zalaniu każdym z wyżej wymienionych olejów wolne obroty były inne. Najwyższe były przy Quaker State, Vmax również na nim miałem największy. Jedynie cena dość zaporowa bo z tego co pamiętam to butelka 1L parę lat temu kosztowała prawie 40zł. Nie wiem jak teraz, dawno nie kupowałem.

Więcej
2013/05/14 06:26 #12273 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

To wszystko zależy od skali
jak robisz mieszankę do kosiarki to nie ma o żałować, ale do Syreny na 6000 km...... :woohoo:

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008