× Złombol 2013

Alternator w Żuku - ile wytrzyma?

Więcej
2013/07/21 16:45 #13082 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Alternator w Żuku - ile wytrzyma?

jak to Ty zawsze lapidarnie określasz " Wystarczy podłączyć "oscyloskop do wyjścia + z alternatora , a potem do + akumulatora a zobaczysz różnicę
niby połączone grubym kablem , a jednak ....

albo jeszcze lepiej oscyloskop dwukanałowy

Podstawą elektryki są dobre styki !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/07/22 06:45 #13090 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Alternator w Żuku - ile wytrzyma?

W aucie do takich rzeczy nie trzeba podłączać oscyloskopu. Wystarczy użyć kiepskiej jakości radia samochodowego bez filtracji zasilania i wszystko wyjdzie. Używanie oscyloskopu do takich pierdół uważam za zbędne. Co innego jakbyś chciał sprawdzać sygnały z czujników w samochodach na wtrysku ;) Tętnienia były, są i zawsze będą. Możesz jedynie je ograniczać. Natomiast stosując regulator elektroniczny dobrej klasy, nie ma problemu z tym co było choćby w Maluchach, Polonezach, Żukach itd. Tam pracował skokowo, tu pracuje ciągle (pomijając moment startu regulatora w chwilę po odpaleniu samochodu) ;)

Swoją drogą. Ciekawe jak to wykombinowali w BMW. Ciągnęli dwa grube kable przez całe auto do bagażnika żeby podpiąć akumulator ? Jeden z alternatora do aku a drugi od aku do kabiny ? Nie sądzę ( a ściślej to nawet wiem, że tak nie jest, bo mam właśnie z BMW kabel użyty w Tarpanie).

A przypominam, że mówimy w tym momencie o wsadzeniu alternatora z dzisiejszego samochodu, a nie zabytku sprzed 30-40 lat. Z resztą, jak chcecie koniecznie ciągnąć dodatkowe kable z aku, to w Żuku problemu nie ma, bo aku jest w kabinie. Jedynie pozostanie wymienić główny kabel ładujący aku (fabryczny tam chyba 6mm albo 8mm jest, nie pamiętam dokładnie, ale cienki). Ja u siebie mam 35 kwadrat przy alternatorze 140A.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2016/01/13 13:20 #33774 przez Żuk Kazik

Żuk Kazik odpowiedział w temacie: Alternator w Żuku - ile wytrzyma?

Odkopuje! A próbował ktoś wsadzić cały alternator od innego pojazdu? Czy tylko hybrydy z tego Opla 1.7?

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008