× Złombol 2013

Czy ktoś wziłaby dla nas naklejki?

Więcej
2013/08/12 19:46 #13634 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Czy ktoś wziłaby dla nas naklejki?

Nie wiem jak to z klimatem, bo na ten temat najlepszy pogląd mają wieloletnie załogi. Moim zdaniem kierunek i termin jest główną przyczyną aż takiego spadku. Największe skokowe wzrosty były przed Stambułem i Grecją, czyli kierunkami ciepłymi i atrakcyjnymi turystycznie. Ja nie ukrywam, że chłodno, drogo i w sierpniu też są powodem, dla którego nie pojechałem w tym roku.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/08/12 21:19 #13635 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Czy ktoś wziłaby dla nas naklejki?

Ja nie jadę w tym roku z powodów prywatnych. Nie mniej jednak na starcie byłem i spotkałem kilka starych ekip, które w tym roku odpuściły. Głównym powodem były koszta wyjazdu. Ja podliczyłem je pół roku temu dla mojego samochodu i wyszła kwota pokroju 9-10tyś zł. Do tego należałoby doliczyć około 2000zł na podstawowy remont samochodu i przygotowanie do drogi i robi się powoli astronomiczna kwota.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2013/08/12 22:24 #13636 przez sterteam

sterteam odpowiedział w temacie: Czy ktoś wziłaby dla nas naklejki?

Mogę tylko współczuć załodze ,że została tak potraktowana. Przecież to media zbieraja kasę a nie uczestnicy. Tylko ze sprawozdania fundacji wynika coś innego.Ok 90% kasy zebranej przez fundację pochodzi z akcji złombol (czyli od uczestników i ich darczyńców)Więc wychodzi na to ,że uczestnicy maja większy dar przekonywania.( No oczywiście media wspierają)

Więcej
2013/08/12 22:53 #13637 przez Zemsta Krecika

Zemsta Krecika odpowiedział w temacie: Czy ktoś wziłaby dla nas naklejki?

Żukoskoczki napisał:
Niezłą statystykę stworzyłeś na podstawie roku 2012 i obecnego 2013. Bo raz jedyny zmniejszyła się ilość ekip, to już "z roku na rok jest gorszy klimat" :lol:

Pogadamy za rok, żebym tylko nie musiał powiedzieć "a nie mówiłem" :evil:

Więcej
2013/08/12 22:58 #13639 przez Zemsta Krecika

Załoga Tarpaniątka napisał: Ja nie jadę w tym roku z powodów prywatnych. Nie mniej jednak na starcie byłem i spotkałem kilka starych ekip, które w tym roku odpuściły. Głównym powodem były koszta wyjazdu. Ja podliczyłem je pół roku temu dla mojego samochodu i wyszła kwota pokroju 9-10tyś zł. Do tego należałoby doliczyć około 2000zł na podstawowy remont samochodu i przygotowanie do drogi i robi się powoli astronomiczna kwota.

No ja rozumie że koszty w tym roku to jakiś kosmos ale to tym bardziej jak chłopaki dołożyli wszelkich starań żeby pojechać i uzbierali niezłą sumę to zachowanie organizatorów zniechęciło mnie to całej akcji a przede wszystkim do samych organizatorów za podejście "nie bo nie" :angry:

Więcej
2013/08/13 02:49 #13640 przez yourij

yourij odpowiedział w temacie: Czy ktoś wziłaby dla nas naklejki?

Załoga Tarpaniątka napisał: Ja nie jadę w tym roku z powodów prywatnych. Nie mniej jednak(...)

kurde... mieliśmy też się stawić na starcie i nawet przejechać się z kolumną kawałeczek po starcie ale niestety tuż przed wszystko się pokiełbasiło :(

+48 505 230 876
dEfekt Motyla

Więcej
2013/08/13 08:38 #13642 przez Załoga Tarpaniątka

Zemsta Krecika napisał:

Załoga Tarpaniątka napisał: Ja nie jadę w tym roku z powodów prywatnych. Nie mniej jednak na starcie byłem i spotkałem kilka starych ekip, które w tym roku odpuściły. Głównym powodem były koszta wyjazdu. Ja podliczyłem je pół roku temu dla mojego samochodu i wyszła kwota pokroju 9-10tyś zł. Do tego należałoby doliczyć około 2000zł na podstawowy remont samochodu i przygotowanie do drogi i robi się powoli astronomiczna kwota.

No ja rozumie że koszty w tym roku to jakiś kosmos ale to tym bardziej jak chłopaki dołożyli wszelkich starań żeby pojechać i uzbierali niezłą sumę to zachowanie organizatorów zniechęciło mnie to całej akcji a przede wszystkim do samych organizatorów za podejście "nie bo nie" :angry:

Na temat problemów załogi która założyła temat nie polemizuję, bo nie znam sprawy. Każda ze stron ma swoją rację i każda ze stron ma część racji. Nie wiem jakich słów użyto podczas rozmowy z organizatorami, temu tematu nie komentuję. Z moich kontaktów z organizatorami w poprzednich edycjach wynika, że są bardzo ugodowi. Jednak należy wziąć pod uwagę, że to co robią robią charytatywnie. Obecnie mają dziecko, które pochłania za pewne masę czasu a pomimo tego wszystko ogarniają. Temu twierdzę, że "wieszanie psów" jest tu delikatnie mówiąc nietaktem. Dodatkowo pewnych spraw się nie załatwia publicznie bo rodzi to potem masę głupich pomysłów w przyszłości na zasadzie " a bo kiedyś, komuś, coś tam umożliwiono i ja też tak chcę". Po za tym ruszanie pewnych tematów na tydzień przed startem z góry jest skazane na niepowodzenie. Po to jest jakiś wyznaczony termin rejestracji, aby organizatorzy mieli czas dopiąć resztę od drugiej strony, a nad tym ile to pracy i czasu kosztuje mało kto się zastanawia. Tyle z mojej strony na temat całej tej sytuacji.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2013/08/14 08:05 #13644 przez Zemsta Krecika

OK, ja nie drąże dalej tematu. Tak jak piszesz każdy ma swoje racje i każdy ma część racji - jedni więcej drudzy mniej. Ja pisze ze swojego punktu widzenia co mi się nie podoba ale to jest moje zdanie i po to jest forum żeby dyskutować. Co do życia prywatnego organizatorów to chwała im za to że mają dziecko i że to wszystko ogarniają itp, itd ale z drugiej strony każdy z nas ma rodzinę (no prawie każdy) i dodatkowo pracujemy, po godzinach budujemy dom, jeszcze inni prowadzą własne firmy od 6tej do 22giej itd. Chyba nie ma osoby która po prostu nic nie robi. Takie czasy że każdy zapiernicza jak mała motorówka ;)

Więcej
2013/08/14 09:44 - 2013/08/14 09:45 #13645 przez Załoga Tarpaniątka

Tylko że ci którzy pracują, wracają przeważnie ( piszę przeważnie, nie zawsze) wracają do domu, siadają na tyłku i albo się opierdzielają albo robią coś wokół domu ( czyli tak de facto robią coś dla siebie). A tutaj robi się coś dla innych, z własnej nie przymuszonej woli. Pomyśl ile to czasu pochłania ;)

Choćby prowadzenie stronki wymaga masy nakładów pracy, aktualizacje danych itd. Do tego jeszcze jakiś idiota rozpierniczy ci wszystko hakując ( pomijam tutaj błąd jakim był brak systematycznych backupów).

Pomyśl tak globalnie jakim to jest przedsięwzięciem, nie tylko przez perspektywę "startu i naklejek".

Nie chcę tutaj nikogo bronić ani obwiniać, ale pisanie jacy to organizatorzy są źli, wg mnie jest tutaj totalnym przegięciem. Sprawa jest na spokojnie do ogarnięcia i potraktowania każdego indywidualnie przy 30-50 samochodach, a nie przy takiej ilości jak obecnie startuje. Wystarczy, że co 10 ekipa będzie miała problem, masz wymianę minimum 5 emaili na team i stratę masy czasu ( a to go tutaj najbardziej brakuje). Ty tylko wysyłasz zgłoszenie, zbierasz darczyńców, pakujesz auto i jedziesz. Teraz zastanów się jak to może od drugiej strony wyglądać ;)

Ostatnio zmieniany: 2013/08/14 09:45 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2013/08/14 14:15 #13649 przez PRUDENTER TEAM

PRUDENTER TEAM odpowiedział w temacie: Czy ktoś wziłaby dla nas naklejki?

.. a ja mam tylko nadzieję, że "Polędwica Białostocka" jednak dołączyła do reszty i jednak udało się im naklejki uzyskać ..

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008