× Złombol 2013

Planuję wyjazd na 2014 rok

Więcej
2013/09/26 22:19 #13969 przez Mkzibi

Mkzibi stworzył temat: Planuję wyjazd na 2014 rok

Witam. Niestety za późno trafiłem na Złombola. Już po wyjeździe a pomysł jest super. Zawsze mnie bawiły stare samochody i bardzo je lubię. ostatnio miałem nyskę 522 (można ją zobaczyć turaj: www.autocentrum.pl/?FF=883&car_id=1999783234

Sprzedałem bo nie miałem czasu się nią zająć a zaczeła "znikać" w oczach. Rocznik 1972 wersja 522. Na chodzie z gazem.

teraz przymierzam się do wyjazdu na Złobola 2014. ciekaw jestem gdzie będzie. Skłaniam się ku samochodom: Żuk, Fiat 125p a najlepiej Tarpan zwykły lub honker a w ostateczności łada niVA. Czy jeździł ktoś moze zuczkiem Palandeką? Wiem że to mniej miejsc ale mam na oku ładny egzemplarz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/09/27 15:08 - 2013/09/27 15:08 #13973 przez Caronezzz

Caronezzz odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

Z punktu widzenia złombola im gorszym struclem pojedziesz tym lepiej (znaczy adreanaliny wiecej) :)
Jedyna na co Ci zwroce uwage to honer, który zdaje się nie mieści się w regulaminie podobnie jak Lublin czy skoda felicja.

Zapraszam na mojego bloga - Blog Caronezzz
Ostatnio zmieniany: 2013/09/27 15:08 przez Caronezzz. Powód: Literówki

Więcej
2013/09/27 16:06 #13974 przez OPTOMETRIA CIBOREK

OPTOMETRIA CIBOREK odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

Żuk plandeka (2 osobowy) to chyba najgorszy pomysł. Wolne przeloty, duże zużycie paliwa, brak możliwości zabezpieczenia bagażu przez kradzieżą. Ale namiotu nie musisz rozstawiać :)

Więcej
2013/09/27 20:50 - 2013/09/27 20:53 #13978 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

Caronezzz napisał: Z punktu widzenia złombola im gorszym struclem pojedziesz tym lepiej (znaczy adreanaliny wiecej) :)
Jedyna na co Ci zwroce uwage to honer, który zdaje się nie mieści się w regulaminie podobnie jak Lublin czy skoda felicja.

Honker mieści się jak najbardziej ;) Inna kwestia że ten kiosk Ruchu na kółkach toczy się równie szybko jak żuk ze zdechniętym S-21 i do tego ten stały napęd na 4 koła... Trzeba by Warny dawać na piasty i odpinać przedni wał. Mniej wtedy pali i lżej leci po czarnym

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2013/09/27 20:53 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2013/09/27 22:03 #13981 przez Mkzibi

Mkzibi odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

Witam. wiem że żuk z plandeką to trochę nie pasuje ale mam do wzięcia takiego ładnego żuczka że aż szkoda. Wymieniony silnik zero rdzy i przebieg ok. 40 tyś. Co do bagaży to na pewno będę mógł się łatwo zapakować i spać w nim z pilnowaniem bagaży gorej ale przecież będę ciągle przy aucie.

Rozważam jeszcze Fiata 125.

Więcej
2013/09/27 23:30 #13984 przez Załoga Tarpaniątka

Jak dobrze założysz plandekę, to nic ciec nie będzie. Zawsze możesz spróbować ulepić jakiegoś hardtopa. Aż takie ciężkie to nie jest, tyle że nie najtańsze. Aczkolwiek jakbyś się zarejestrował na forum szkutniczym, to pewnie dostałbyś namiary do ludzi, którzy są w stanie tanio ogarnąć materiały i może się okazać, że finalnie za którąś stówkę zrobisz hardtopa na całą pakę. Swego czasu na allegro można było kupić plecione maty na metry kwadratowe o różnej gramaturze. Do tego żywica i pistolet lakierniczy + rozpuszczalnik do płukania pistoletu ( nie możesz pozwolić żeby się żywica zaczęła żelować bo ci zapcha dyszę) i lecisz z tematem na hektary. Tydzień roboty i hardtop zrobiony.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2013/09/29 08:10 - 2013/09/29 08:11 #13999 przez Arendi

Arendi odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

Przeca my byliśmy Żuczkiem w tym roku , chyba jako jedyni z plandeką :lol:

Żuk das AUTO
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2013/09/29 08:11 przez Arendi.

Więcej
2013/09/29 09:58 - 2013/09/29 09:59 #14000 przez Załoga Tarpaniątka

Pamiętam pamiętam,jednak przypuszczam, że koledze wyżej chodzi o zwykłego a nie brygadówkę jak wasz :)

Swoją drogą świetnie wasze cacko odnowione. Nic tylko pogratulować. Mam nadzieję, że całe w takim stanie a nie tylko z zewnątrz ( bo środka zabrakło mi czasu na starcie zaglądnąć) ;)

Ostatnio zmieniany: 2013/09/29 09:59 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2013/09/30 20:57 #14010 przez Arendi

Arendi odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

Żeby nie tworzyć subwątku w istniejącym wątku to tak szybko i tak z grubsza w naszym Żuczku:
- środek wyciszony specjalną matą wygłuszającą nie na filcu tylko na jakimś kompozycie gumowo-smołowym oraz nowe wykładziny i podsufitki wnętrza
- fotele i tylna kanapa od Forda Expolorera (zagłówki, podłokietniki i takie tam), podgrzewanie nie podłączone :silly:
- silnik i skrzynia po kapitalnym remoncie. Także początek trasy właściwie na dotarciu ;)
- nowe amortyzatory, pasek, przewody paliwowe, hamulce, część elektryki, itp, itd...
Planujemy na przyszły rok wymienić tylny most na szybszy (Tarpan, Warszawa, Żuk diesel) lub sam wkład (koło talerzowe, wałek ataku) ale bez konsultacji z Tarpaniątkiem się chyba nie obejdzie :P

Żuk das AUTO

Więcej
2013/10/01 19:58 #14018 przez Załoga Tarpaniątka

To teraz mi się pochwal, jak się sprawdziły te wygłuszenia i co to konkretnie za firma. Bo już dwa razy startowałem w zasadzie z samą blachą dookoła, pomijając nawalone na podłogę co popadnie żeby choć od dołu było trochę ciszej. Po 19 godzinach za kierownicą w zeszłym roku a potem jeszcze 5 jako pasażer miałem już na prawdę dość i marzyłem o słuchawkach czołgisty :lol:

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008