× Złombol 2013

Planuję wyjazd na 2014 rok

Więcej
2013/11/21 19:27 #14275 przez herzrz

herzrz odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

Bardzo chętnie wzięłabym udział w takim wyjeździe, zawsze to jakaś przygoda :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/11/25 12:54 #14292 przez JAMBOX

JAMBOX odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

Z polonezami jest problem taki, że plusy ze wspomaganiem i klima to rzeczywiście nowsze konstrukcje mimo, że bazujące na borku czyli na 125p, w 2011 startowałem 1,5 gle długo takiego szukałem, wąski ale już mr 93 czyli "po lifcie" nowe fotele, nagrzewnica, to już tez mniej złombolowe ale chociaż silnik był właściwy. Gdybym kupił innego ze starym wnętrzem to bym nowe przełożył tak więc regulowanie tego mega trudne...

Tylko że pod maskę nikt nie bezie patrzył i jak ktoś wział gli albo 1,4 to co? Wersje z dieslem też jeździły niby wbrew regulaminowi ale to przecież na taką trasę ideał. Stąd w mnogości wersji poldona organizatorzy postawili krechę i uznali że wszystkie jadą i fakit.

Ale i tak uważam że kombi z klimą z ostatniej edycji to zbytek luksusu ;)

Więcej
2013/11/25 18:05 #14293 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

były też Nysy z silnikiem od Omegi albo GAZ z Mercedesem, ale to nie o to chodzi !!
Złombol to nie zlot zadbanych youngtimerów czy innych wypieszczonych wystawowych cacek w oryginale
Uważam,iż ZŁOMBOL to zupełnie inna liga !!
masz w nim spędzić jakieś dwa tygodnie po kilka godzin dziennie zmagając sie z dystansem ...
odrobina luksusu jest jak najbardziej na miejscu
wtrysk, Lpg, wspomaganie, fotele z pompką, centralny zamek, nawigacja, dobre audio, CB Radio, a nawet klima ( w przyszłym roku będzie raczej ciepły kierunek)

Podstawą elektryki są dobre styki !

Więcej
2013/11/26 19:47 #14307 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

Ja bym się tu nie rozdrabniał nad silnikami w ogólnym przypadku bo to bez sensu. Ja też nie powinienem był być dopuszczonym. Gdyby mnie nie dopuszczono za 1 razem to w ogóle bym nie jeździł, bo nie było mnie stać na trzymanie 2 trupów ( jednego typowo pod Złombola), w tamtym okresie Tarpan był dla mnie wozem do jazdy na co dzień i to musiało się sprawnie przemieszczać a nie toczyć 70 na godzinę. Nie było wyjścia, pod maską zagościło inne serducho i napęd poszedł w modyfikacje. Może tu być więcej osób w podobnej sytuacji i tyle.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2013/11/26 19:59 #14309 przez Kantmaszyna

Kantmaszyna odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

Skoro już piszecie o silnikach to zaje się że w regulaminie wisi że swapy silników są dopuszczone i to tyle ode mnie w tym temacie, aczkolwiek myślę zadebiutować kantem w oryginale i to bez grubszych remontów.

Więcej
2013/11/26 22:15 - 2013/11/26 22:19 #14314 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

heheh skoro piszecie o poldkach... to w najbogatszej wersji polonez miał nie tylko klimę ale także podgrzewane fotele oraz elektrycznie sterowane podgrzewane lusterka i elektryczne szyby - wiem bo takiego posiadam :)

Ja się przymierzam w tym roku - w zeszłym sponsor mi się wycofał i było za mało czasu na znalezienie nowego.

Ale kończe już remont mojego :) jeszcze tylko zbiornik paliwa na nowy wymienić i chyba... gotowy do oklejenia i drogi :)

Co do dyskusji czy jechać złomem czy wyremontowanym autem to generalnie uważam, że poruszanie się złomem jest niebezpieczne a zadbane auto wcale nie gwarantuje mniejszej awaryjności. Mnie ostatnio znajomi musieli holować spod dworca :) ot kostka przy stacyjce zawiniła
Ostatnio zmieniany: 2013/11/26 22:19 przez Polderari.

Więcej
2013/11/26 22:44 #14315 przez Dzik

Dzik odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

Nie przesadzajcie z tymi dodatkami.Lpidżi, wytryski, klimy, elektryczne szybki itp.. to tylko dodatkowe rzeczy które mogą się zepsuć. Ciekawe jakby poldek z wytryskami jechał w tym roku na szwedzkim etanolu...Moja stara Dacia gdzieś w szwedzkim lesie przeszła tunning silnika i Etanol był dla niej jak Dom Perignon, zrób tak w czymś z wytryskami to daleko nie zajedziesz.

Więcej
2013/11/26 22:49 #14317 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

fakt... ale na wtryskach zrobiłem łącznie prawie 500 k km trzema poldkami 2 jeszcze jeżdżą 1 zgnił ale tryski miał do końca sprawne :)

Więcej
2013/11/27 07:35 #14318 przez Gniotsa Nie Łamiotsa

Gniotsa Nie Łamiotsa odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

kakofoniks napisał: w zeszłym sponsor mi się wycofał

Pewnie przeczytał regulamin i zobaczył że to impreza nie dla niego, bo na Złombolu szuka się Darczyńców.

Puk, puk...
Kto tam?
Panewka i uszczelka

Więcej
2013/11/27 09:40 #14321 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

Gniotsa Nie Łamiotsa napisał:

kakofoniks napisał: w zeszłym sponsor mi się wycofał

Pewnie przeczytał regulamin i zobaczył że to impreza nie dla niego, bo na Złombolu szuka się Darczyńców.

Tak
Darczyńca jest bardziej regulaminowy no i dużo lepiej brzmi ... B)

Podstawą elektryki są dobre styki !

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008