× Złombol 2013

Planuję wyjazd na 2014 rok

Więcej
2013/12/10 23:22 #14445 przez kisiello

kisiello odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

Pytanie w ile osob chcesz ruszac? Bo jeśli w 3-4 nie widze sensu kupowania żuka ktory jest tak duzym autem. Żuk niestety nie powala jeśli chodzi o dynamike jazdy , szczegolnie diesle. Predkosc przelotowa zuka to jakos 60-70 km/h. Przy zakupie żuka warto napewno go wyciszyc bo silnik tak naprawde jest w srodku auta i robic 5000km w wielkim hałasie silnika nie jest przyjemnie.
Co do poloneza to idealne auto dla 3-4 osob, szczegolnie kombi ktore jest pojemniejsze. Polonezem na spokojnie 100km/h osiagniesz, przy niewatpliwie wiekszym komforcie niz zuku. O polonezie bodajże jest juz jakis wątek na forum .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/12/11 09:56 #14446 przez Pożarcie

Pożarcie odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

Rozważania Żuk diesel czy Polonez Caro Plus to wybór pomiędzy piciem miodu, a żuciem pszczół :)
Żuk Andoria to twarda męska przygoda, zmęczenie niepewność gdzie i jak dojedziesz. Na pewno też więcej jazdy (bo mała prędkość) i mniej zwiedzania. Za to bezcenne jak opowiadasz komuś po powrocie dokąd zajechałeś żukiem. Polonez, zwłaszcza Plus to już inny świat. Ale jedziesz szybciej, wygodniej więc można więcej zobaczyć po drodze. Każdy przeżywa Złombol po swojemu i do tego właściwie sprowadza się wybór.

mkzibi napisał: Witam ponownie. Cały czas szukam samochodu na wyjazd. Co prawda jest tego dużo ale coś znaleźć dobrego to nie tak łatwo. Z tarpana honkera zrezygnowałem. jeśłi już cos jest wartego uwagi to strasznie drogo. jelsi tanio to kompletne złomy.

lepiej już kupić zuka. I tu mam na oku tylko z silnikiem andoria diesel. Czy warto takiego brac czy lepiej benzynę.

druga moja opcja to polonez caro plus. jes tańszy i na oku mam za 3 tyś. wersję kombi. Stan świetny i w zasadzie dokładajac niewiele moge ruszać w trasę.

prosze o opinie na temat tych deóch aut.

Więcej
2013/12/11 12:20 #14449 przez Arendi

Arendi odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

Pożarcie napisał: Rozważania Żuk diesel czy Polonez Caro Plus to wybór pomiędzy piciem miodu, a żuciem pszczół :)
Żuk Andoria to twarda męska przygoda, zmęczenie niepewność gdzie i jak dojedziesz.

Chłopaki BRAWO! Wreszcie dotknęliście sedna tematu wygodnych polonezów i męskiej przygody. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego.
Wyprawa Żukiem, Nyską, tudzież innym 30-kilkuletnim wehikułem z czasów PRL itp, a klimatyzowanym, szybkim, cichutkim, wygodnym Polonezem CARO to dwie różne bajki.
B)

Żuk das AUTO

Więcej
2013/12/11 14:17 #14450 przez Pożarcie

Pożarcie odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

No może nie do końca się zrozumieliśmy....
Ja nie mam nic przeciwko Polonezom ani innym brykom. Każdy kupuje taki bolid, na jaki ma pomysł i tyle. Kolega zastanawia się w którym kierunku pójść, więc starałem się mu tylko zobrazować różnicę.
Dla mnie na złombolu nie ma lepszych i gorszych samochodów i szanuję każdego, komu przychodzi do głowy pojechać
A,to co my przeżywamy w naszych przystankach autobusowych, to ... sam żeś Pan sobie narobił! ;)

Więcej
2013/12/11 14:37 #14451 przez NASZCAR

NASZCAR odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

Niektórzy lubią miodzio a inni pszczółki - demokracja, panie ...

Więcej
2013/12/11 21:21 #14456 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

Ee no panowie. Jeśli chodzi o żuczka w dieslu to Andoria jest zdecydowanie nowocześniejszym silnikiem niż archaik Lamprediego który siedzi w poldkach. Tyle tylko, że faktycznie poldek karoca jest już mało złombolowa, choć obecnie najbardziej mieści się w regulaminowe cenie. Co do reszty żuka - fakt przedwojenna technologia made in USA zerżnięta przez ruskich a potem dana nam na pewno dostarcza mocniejszych wrażeń. Ale z drugiej strony jeszcze bardziej hardkorowe są wszelkiego rodzaju swapy bo to jest z tego, tamto z czegoś innego i nie zawsze to się ze sobą fajnie zgrywa.
Dla mnie najmniej złombolowe są ATU i Plusy

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

Więcej
2013/12/11 21:56 #14458 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

A gdzie Ty widziałeś żukowskie silniki w polonezach???

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2013/12/11 22:20 #14460 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

tak dla przypomnienia.... po co jedziemy na Złombol... Dla Dzieciaków. Nie ważne czym. Pozdrawiam angi

Więcej
2013/12/12 00:00 #14462 przez Mkzibi

Mkzibi odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

Pożarcie napisał: Każdy przeżywa Złombol po swojemu i do tego właściwie sprowadza się wybór.

I Twoja opinia mi się podoba. Ważne że pojadę. A czym to kwestia gustu i własnych rozważań. właśnie mam pomysł na poloneza kombi z kilku powodów.
1. Zawsze chciałem mieć poloneza. miałem różne samochody a miałem ich sporo (polecam mój link na Autocentrum ) ale poldka jeszcze nie choć mam do niego sentyment.
2. Jadę pierwszy raz więc chce pojechać autem mniej hardkorowym aby się przystosować.
3. Poldka zawsze po powrocie mogę przydać a następny złombol kupić żuka.

To tyle. Zastanawiam się jeszcze tylko nad dwoma sprawami. jechać samemu czy szukać ekipy oraz czy zakładać gaz do Poldka czy jechać na benzynie jak przystlo na poldka.

Więcej
2013/12/12 09:28 #14464 przez LumpeksSquad - Pieszczochy

LumpeksSquad - Pieszczochy odpowiedział w temacie: Planuję wyjazd na 2014 rok

Po pierwszym razie zachorujesz i będziesz chciał kolejny raz jechać. Kupując poldka już się nie przesiądziesz.

Żuk:
- dużo większe spalanie (jeśli to nie Diesel)
- prędkość średnia żukiem to około ~55-60km/h - nam po Nordkappie wyszło (patrz załącznik) 57km/h. Tutaj należy jednak powiedzieć, że średnia była liczona od momentu zapalenia silnika do jego zgaszenia.

- więcej usterek - większy fun
- zdecydowanie więcej miejsca, w tym wypadku komfort dostaje dodatkowe 100 punktów
- hałas
- hałas
- hałas

zapomniałem jeszcze o hałasie. Andoria zdecydowanie głośniejsza od S-21, ale to już przy takim huku nie ma znaczenia S-21 czy Andoria. Czy da się przyzwyczaić? po 5 godzinach jazdy już nie zwracasz na to uwagi.

Z załogą spędzasz 24h przez przynajmniej 10 dni. Wyjazd w sam sobie jest piękny, bo pomagamy dzieciakom, ale przy okazji też dobrze się bawiąc. Musisz sobie sam odpowiedzieć na pytanie, czy mogą to być osoby obce (również nie znające się między sobą), czy zaufane osoby z którymi nawet w ciężkich sytuacjach się dogadasz (patrz usterki, te mniejsze i te poważniejsze).

Jeśli 3-4 osoby to tylko osobówka. Powyżej 4 - można rozważyć np.: Żuka.
Załączniki:

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008