× Złombol 2014

Szpiegowanie pozycji pojazdów na mapie

Więcej
2014/09/02 16:18 #21127 przez autoFOCUS

autoFOCUS odpowiedział w temacie: Szpiegowanie pozycji pojazdów na mapie

gdzieonikurdesa.pl/help

Pod zdjęciem focusowego fanpage'a jest przycisk "dodaj do swojego fanpage'a". Jak się to kliknie to otworzy się strona fejsa z listą wyboru fanpejdżów, do któego apka ma być dodana. Wystarczy wybrać z listy swojego fanpage'a i kliknąć "add page tab".
Po tej operacji w poziomym menu fanpega obok np. zdjęc pojawi się nowa zakładka z mapką.
By móc cokolwiek dodać trzeba mieć uprawnienia admina danego fanpage'a.

Identyczna jak tutaj:
www.facebook.com/autofocusZlombol2013/app_160565020794090

Mam nadzieję, że pomogłem :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/09/02 21:58 #21147 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Szpiegowanie pozycji pojazdów na mapie

dobra... muszę przemyśleć chyba okulary :P

Więcej
2014/09/03 14:07 #21177 przez Protokół Zniszczenia

Protokół Zniszczenia odpowiedział w temacie: Szpiegowanie pozycji pojazdów na mapie

Trochę się gubię. Awarie będzie można zgłosić i opisać tylko z poziomu strony, a nie z appki? Na appce funkcjonalność jest ograniczona do wł/wył ? Swoją drogą, wielki szacun za tą appkę, szacun od zeszłego roku :)

Więcej
2014/09/03 14:18 #21178 przez autoFOCUS

Został tydzień. Na liście TODO jeszcze wisi generowanie mapek :P Jak zdążę to dodam. Niemniej przy żuku też jeszcze są rzeczy do zrobienia :P

Póki co awaria do konfiguracji tylko z poziomu strony.

Więcej
2014/09/08 10:07 #21444 przez Zabugole i Pyrusy

Zabugole i Pyrusy odpowiedział w temacie: Szpiegowanie pozycji pojazdów na mapie

Czy ktoś znalazł jakaś fajna ofertę z pakietem danych w roamingu? Chcemy kupić jakiś jakiegos pre - paida typowo do donosociela. Widziałem ofertę nju-mobajl dają 2mb za 1.5 brutto na jeden dzień. Pakiety nie przechodzą na następny i aktywuje się z momentem pobierania danych. Ktoś coś korzystniej wie? 2 MB starcza dzienne?

Więcej
2014/09/08 11:06 - 2014/09/08 11:11 #21449 przez autoFOCUS

No ja przez miesiąc użytkowania naskrobałem około 6MB wysłanych danych. Weekednowy wypad autem z Warszawy do Zakopanego i nazad natrzepało jakieś 170kB.

Wg mnie 2MB powinny wystarczyć na samego Donosiciela i to z nawiązką. Więcej tutaj jednak Semtox mógłby rzec, bo on już miał okazję zdaję się pół Europy zjechać i ma najlepiej zrobiony test:)

Z punktu widzenia serwera Semtox od 2014-08-20 20:29:11,39 do 2014-08-28 20:05:11,39 zrobił 2829 próbek i to waży w całości 362kB. Apka faktycznie przesyła mniej, bo po stronie serwera do każdej próbki doklejana jest a'la sygnatura użytkownika.

Problem polega na tym jak pakiety są naliczane i jakie inne aplikacje w tle potencjalnie ssą i wysyłąją.
Apka (przynajmniej wg mojej wiedzy) robi dwa requesty co minutę. W pierwszym pyta się o stan próbek na serwerze, w drugim wysyła paczkę historii pozycji GPS (max 1000 próbek, zrzut 1000 próbek z bazy to 126kB, 1000 próbek należy rozpatrywać jako 1000 minut). Interwału czasowego jednak nie jestem pewny. Zasada co 1 minutę sprawdza mi się dla lwiej części użytkowników, dla części nie. Z tego co widzę wyróżnia się Pan Maciej Ciszewski. Update pozycji u tego Pana potrafi występować co 10/15 sekund.

Ile dokładnie danych leci w modelowym przypadku - nie wiem. Trzeba by podpiąć Wiresharka i zrobić analizę pakietów. Ja niestety nie mam na to czasu.

Jeśli macie pomysły na sensowne taryfy/prepaidy i inne tego typu przydatne rzeczy to podsyłajcie. Zbierzemy do kupy, a ja wrzucę na stronkę w postaci jakiegoś zbiorczego helpa.

Prośba u update aplikacji. Starą wersję (która co lepsze - totalnie nie działa:P) 0.6 ma jeszcze 12 osób. Wersję 0.61 ma jedna osoba, wersję 0.63 ma 31 osób. Najnowsza to 0.64 (57 osób).
Ostatnio zmieniany: 2014/09/08 11:11 przez autoFOCUS.

Więcej
2014/09/08 11:23 #21450 przez POLDJ

POLDJ odpowiedział w temacie: Szpiegowanie pozycji pojazdów na mapie

Najlepsza oferte ma siec LEBARA dostepna w sklepach ZABKA - 19 gr za 1MB w roamingu w calej UE (w tym w Polsce), lepszej oferty nie znalazlem a szukalem chyba wszystkich mozliwosci:) Pozdr.M.

Więcej
2014/09/08 13:14 #21453 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Szpiegowanie pozycji pojazdów na mapie

hmm zainstalowałem nowa wersje apki - za pierwszym razem pomylilem się z hasłem i od tego czasu mam komunikat : Dziad wystartował \n Brak połączenia internetowego WTF?

Więcej
2014/09/08 14:49 #21458 przez autoFOCUS

Nie pamiętał użytkownika i hasła?

Status nie jest aktualny na pasku statusu. Jest to jedynie status w momencie zbierania próbki. Zebranie próbki następuje nie szybciej niż niż co 60s i musi nastąpić przesunięcie minimum 50m (chyba jakoś tak). Jeśli był jakiś babol w momencie odpalenia, a potem nie było żadnego przesunięcia to apka w pewnym sensie śpi.

Więcej
2014/09/08 14:57 #21459 przez autoFOCUS

Z tego co widzę, to w sieci plus w zakładce pakiety można dokupić wiaderko internetu do UE.

U mnie jest (abonament):
50MB -> 13.74PLN
100MB -> 20.24PLN
500MB -> 80.49PLN

Przy tej opcji LEBARA, ofeta plusa dupy nie urywa :P

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008