× Złombol 2014

Wybór paliwa na Złombol 2014

Więcej
2014/01/02 23:56 - 2014/01/03 00:03 #14908 przez Gwardia Faraona

Gwardia Faraona stworzył temat: Wybór paliwa na Złombol 2014

Witam wszystkich po przerwie! Niestety w 2013 nie udało mi się pojechać i różnych względów musiałem z wielkim bólem sprzedać nasz złombolowóz. Na szczęście trafił w dobre ręce i mam nadzieję,że zaliczy Hiszpanię :)

Ponieważ stoję właśnie przed zakupem nowego złombolowozu mam pytanie do tych co znają mniej więcej tą trasę - co kupić LPG czy Diesla?
Dodam,że w grę wchodzi Żuk albo.. Żuk :) Tak serio rozważam jeszcze inne auta ale Żukiem jechało mi się wyśmienicie. Spalił nam 14,7 litrów gazu i jedynym mankamentem tego paliwa było to,że nie wszędzie było dostępne i momentami drogie. Diesla można nalać w kanistry i ominąć np drogie Węgry.
Rozglądam się po Allegro, więc zapodaję temat do dyskusji. Będę wdzięczny za inspiracje :) PS: A może ktoś ma jakiś pojazd do sprzedania?
Pozdrawiam Bermud
Ostatnio zmieniany: 2014/01/03 00:03 przez Gwardia Faraona.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/03 00:12 - 2014/01/03 00:15 #14909 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Wybór paliwa na Złombol 2014

Jeśli chodzi o gaz

Czechy:
www.mylpg.eu/stations/czech-republic

Węgry:
www.mylpg.eu/stations/hungary/map

Słowenia:
www.mylpg.eu/stations/slovenia

Włochy:
www.mylpg.eu/stations/italy

Francja :
stations.gpl.online.fr/appli/index.php?parEtape=Accueil

Hiszpania i Portugalia : www.aoglp.com/index.php?option=com_wrapp...w=wrapper&Itemid=100

Tak więc polecam gaz :evil:

Uwzględniając Niemcy w drodze powrotnej możemy LPG zatankować na 19699 stacjach :)
Ostatnio zmieniany: 2014/01/03 00:15 przez Polderari.
Podziękowali: Gwardia Faraona

Więcej
2014/01/03 09:44 #14911 przez PRUDENTER TEAM

PRUDENTER TEAM odpowiedział w temacie: Wybór paliwa na Złombol 2014

... może i LPG na Węgrzech trochę kosztowało ale za to nie chciało się skończyć ... Tak jak robiliśmy ok 330-350 km na tankowaniu to na węgierskim zrobiliśmy ponad 400 i jeszcze było jak tankowaliśmy ..

.. też uważam że LGP będzie wszędzie.. do Szkocji miałem pełen bak paliwa i karnisterek i przywiozłem do Polski prawie wszystko ..

Więcej
2014/01/03 09:56 #14912 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: Wybór paliwa na Złombol 2014

Wystarczy zapas paliwa w baku(pół baku) na całą trasę. Na całej trasie będzie dostępne LPG w rozsądnych cenach. Co do węgierskiego gazu potwierdzam to co pisze Prudi. Był nieco droższy, ale na dłużej do starczało.

Więcej
2014/01/03 11:39 #14918 przez HA-NYSKA TEAM

HA-NYSKA TEAM odpowiedział w temacie: Wybór paliwa na Złombol 2014

Jadąc do Grecji nasza Ha-Nyska spaliła nieco poniżej 11 litrów PB na 100 km. W 2014 przejedziemy około 5 tyś km co da około 550 l benzyny. Dzieląc przez 6 członków ekipy i pomnożyć przez średnio około 6 zł = nie ma dramatu finansowego :-) Myślę, ze zmieścimy się w kosztach paliwa w 600 zł na głowę. To oczywiście bardzo wstępne obliczenie. Należy też dodać, ze w wozie siedzi 2 litrowy silnik oplowski. Oryginał pewnie spaliłby znacznie więcej.

ha-nyska.blog.onet.pl

Więcej
2014/01/03 11:59 #14919 przez Arendi

Arendi odpowiedział w temacie: Wybór paliwa na Złombol 2014

HA-NYSKA TEAM napisał: Należy też dodać, ze w wozie siedzi 2 litrowy silnik oplowski. Oryginał pewnie spaliłby znacznie więcej.

Powiedzcie coś więcej o tym silniku, konkretnie od jakiego Opla, ile KM? Czy dużo kombinacji przy wkładaniu ? Jak pasuje do nyski, to podejdzie może i do Żuka? Czy w aucie jest cisszej :( po wymianie silnika??? Jak z osiągami? Przyspieszenie, prędkość podróżna?

Żuk das AUTO

Więcej
2014/01/03 12:09 #14920 przez HA-NYSKA TEAM

Silnik z Omegi 120 km. Sprawy mechaniki ogarniał specjalista z naszego Teamu - wiec niewiele pomogę. Wydaję mi się, że mega - przeróbek nie było. Prędkość z jaką jechaliśmy 90-100 km/h - dlatego nasz plan jazdy w grupie Nysek/Żuków upadł już kilkanaście km po starcie . Po prostu jechaliśmy trochę szybciej. Czy głośniej/ciszej - nie mam porównania - nie jeździłem na oryginalnym silniku. Hałas do zniesienia. Do poprawy mamy zawieszenie. Rozstaw kół jakoś nie potrafił wpasować sie w koleiny - czasami wóz jechał jak chciał - kontrola nad nim była ograniczona :-) Ale tak na poważnie - wóz nie zawiódł nas - przejechaliśmy całą trasę bez najmniejszej usterki. Wybór Nyski/Żuka - zwłaszcza dla ekipy "imprezowej" - doskonały :-)

ha-nyska.blog.onet.pl

Więcej
2014/01/03 12:25 #14921 przez Simon Team

Simon Team odpowiedział w temacie: Wybór paliwa na Złombol 2014

kurcze ale pomysł rewelacyjny ;)
nysa z silnikiem od omegi 2.0 po prostu bajka ;)
z tego co wiem to były bardzo dobre silniki nie wysilone i z przyzwoitym momentem co akurat w nysie jest baaardzo ważne ;)

Więcej
2014/01/03 12:41 #14922 przez HA-NYSKA TEAM

Na naszym blogu można przejrzeć relacje z naszej podróży do Grecji oraz podpatrzeć coś z prac nad wozem.

ha-nyska.blog.onet.pl/

Myślę, że na dniach musiałbym rozpocząć wpisy dot. tegorocznego wyjazdu. Póki co Nyska stoi pod wiatą - czeka rozpoczęcie sezonu ;-)

ha-nyska.blog.onet.pl

Więcej
2014/01/03 16:55 #14933 przez ŻUCZEK MORSKI

ŻUCZEK MORSKI odpowiedział w temacie: Wybór paliwa na Złombol 2014

jestem nowy witam i pozdrawiam wszystkich a szczególnie TRYTWA TEAM bo to od nich mamy naszego żuka
do zobaczenia na trasie do słonecznej hiszpani
TRYTWA żuka nie poznacie
pozdrawiam
Podziękowali: Gwardia Faraona

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008