× Złombol 2014

pomożecie przygotować borewicza?

Więcej
2014/01/03 15:06 #14927 przez jeszcze nie mamy nazwy teamu

jeszcze nie mamy nazwy teamu stworzył temat: pomożecie przygotować borewicza?

Witajcie Panie i Panowie, szykujemy się do naszego pierwszego złombola, już nie możemy się doczekać, aż do Was dołączymy... Pojedziemy pięknym borewiczem i zastanawiam się co należałoby przy nim zrobić i jakie części wziąć ze sobą. Nie znalazłem takiego poradnika, może coś podpowiecie?
Czy trzeba robić remont silnika niezależnie od jego stanu, czy jak trzyma jako tako kompresje, chodzi dobrze i nie dymi to wystarczy zrobić przegląd, wyregulować zawory, powymieniać płyny i filtry? Czy brać ze sobą druga głowicę i rozrząd? może na wszelki wypadek też panewki i pierścienie?
Co z łożyskami? Wszystkie do wymiany przed, czy tylko wziąć ze sobą? Jak z układem przeniesienia napędu? sprzęgło, most, krzyżaki, przeguby? wymienić przed, czy zabrać ze sobą?

Chętnie bym wysłuchał opinii osób, które mają już jakieś doświadczenie złombolowe.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Do zobaczenia na trasie ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/03 16:10 - 2014/01/03 16:20 #14930 przez autOszołomy

autOszołomy odpowiedział w temacie: pomożecie przygotować borewicza?

Co do łożysk w kołach to na złombolu leciały sami pomagaliśmy wymienić dwa :) My mamy caro ale np nowe łożysko oporowe przed złombolem po 10 tyś jest do wymiany a np krzyżaki podporę to lepiej chyba wymienić myśmy nie wymienili ale teraz to już trzeba :D

4xZłombol 2xPolonez i 2xŻuk

www.facebook.com/autOszolomy/
Ostatnio zmieniany: 2014/01/03 16:20 przez autOszołomy.

Więcej
2014/01/03 18:27 - 2014/01/03 18:30 #14940 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: pomożecie przygotować borewicza?

W zasadzie jak poszperacie w archiwum to znajdziecie wszystko na temat, bo było nieraz wałkowane.
Ja w moim nie wymieniłem ani jednego łożyska, nie wymieniłem ani jednego elementu zawieszenia. Dałem wszystkie przewody hamulcowe nowe (stare się sypały na potęgę)plus tarcze i klocki z regeneracją zacisków włącznie i wymieniłem elementy układu zapłonowego z elektronika na tradycyjny z przerywaczem (elektronik pojeździł 5 dni po zakupie i fura stanęła - to przyspieszyło moją decyzję). Zrobiłem też uszczelkę pod głowicą z planowaniem bo zagazowany był więc na wszelki wypadek. Jak silnik nie stuka, nie kopci i nie dymi to nie róbcie kapitalki tylko dajcie nowy rozrząd plus regulacja, ewentualnie uszczelka głowicy.W każdym aucie będzie trochę inny zakres prac bo różne stany rozkładu są. Musicie przejrzeć auto i zdecydować co będziecie robić. Ja miałem dogorywający most ale i tak Grecję zrobił. Aczkolwiek obecnie zdechł pod nowym silnikiem i teraz jeżdzę na moście z DF-a. Przed samym złombolem miałem troche jaj z elektryką. Alternator i rozrusznik warto przejrzeć. No i oleje we wszystkim. Każdy z nas da wam niestety trochę inne rady, bo nie ma tak, że u wszystkich sypie się to samo. Mój żarł olej. Litr na tysiąc. Ale objechał bez problemu a w ten silnik nie chciałem już więcej inwestować.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.
Ostatnio zmieniany: 2014/01/03 18:30 przez Chłopcy z PRL.

Więcej
2014/01/03 18:55 #14942 przez Bahama Yellow

Bahama Yellow odpowiedział w temacie: pomożecie przygotować borewicza?

przeszukanie archiwum - PODSTAWA !!!
trudne pytania bez podstawowej wiedzy o stanie auta !
skąd jesteś ?
na ile potrafisz poradzić sobie z naprawą w trasie ?

można tak wyliczać prawie bez końca a i tak jak zabierzesz jakieś części to akurat zepsuje się to czego nie zabrałeś.

RADA: jak najwięcej sprawdź przed wyjazdem, zabierz to co może unieruchomić cię na drodze bez możliwości dalszej jazdy a czego nie można od ręki (np. alternator,) itp.

Jest klimat ale nie ma klimatyzacji !!!

Więcej
2014/01/03 20:19 #14948 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: pomożecie przygotować borewicza?

Tak jak Koledzy piszą - przeszukać dział "technikalia" do tego jeździć autem minimum 3 - 4 miesiące na co dzień. Wymienić wszelkie płyny ustrojowe - oleje płyny, do tego sprawdzić alternator, może rozrusznik. Jeździć to podstawa. Napisz skąd jesteś to może ktoś na miejscu pomoże na żywo, coś podpowie. Pozdrawiam

Więcej
2014/01/03 20:51 #14951 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: pomożecie przygotować borewicza?

Znam ekipę ( ;) ), która twierdzi-jak działa to nie ruszać, po co zepsuć...
I w drogę...
:lol:
sikor

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2014/01/03 21:21 #14952 przez PRUDENTER TEAM

PRUDENTER TEAM odpowiedział w temacie: pomożecie przygotować borewicza?

..alternator można / trzeba zabrać na zapas więc nie ma sensu sprawdzać : )..
.. jeździć tak jak pisze Angi (Czerwony Team).. jak jeździ i nic się nie dzieje to na dwa , trzy tygodnie przed wyjazdem zmienić olej, rozrząd i tyle..
.. jeżeli coś jest lipnego to wyjdzie podczas kilkumiesięcznego testowania przed wyjazdem..

.. jak działa to nie ruszać ...

Więcej
2014/01/03 22:37 #14960 przez autOszołomy

autOszołomy odpowiedział w temacie: pomożecie przygotować borewicza?

Mysmy akurat kape silnika musieli zrobić ale potem ponad 1000 kilometrów po śląsku a na 3 tygodnie przed pojechałem stestować nad morze i wróciłem tydzień przed złombolem i w mikołowie z 6 km od domu padł mi alternator :D:D:D i tata mnie o 6 nad ranem cholował a więc tak jak piszą alternator musisz mieć rozrusznika bym nie brał 12 kilo a po co to zawsze można pociś a raczej nie sypią sie od razu tylko z czasem przerywają. Myśmy lożysk nie wymieniali np ale ja teraz wymieniam wszystkie w kołach koszt ze 120 zł a głowa spokojna :) Tobie też polecam

4xZłombol 2xPolonez i 2xŻuk

www.facebook.com/autOszolomy/

Więcej
2014/01/04 09:12 #14976 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: pomożecie przygotować borewicza?

Oczywiście, że co sprawne to nie ruszać. W kwestii alternatora bardziej mi chodziło o to czy ładuje, czy nie piszczą łożyska i jaki jest stan paska.

Więcej
2014/01/04 15:02 #14993 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: pomożecie przygotować borewicza?

Poza tym do poldka można zawsze założyć alternator z Alfy :)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008