× Złombol 2014

SWAP-Y Żuków i Nysek

Więcej
2014/01/22 21:21 #15849 przez rafcio19

rafcio19 stworzył temat: SWAP-Y Żuków i Nysek

Cześć. Czy poza Ha-Nyską macie w polskich vanach jakieś ciekawe B) i udane :woohoo: swap-y. Bardzo chciałbym zobaczyć na własne oczy takie dzieło.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/24 23:44 #15927 przez Gwardia Faraona

Gwardia Faraona odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

Ja też, najchętniej w swoim garażu, wiec odświeżam temat :)

Więcej
2014/01/25 12:59 #15930 przez rafcio19

rafcio19 odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

napisałem na priva do Ha-Nyska Team z propozycją spotkania - zobaczymy czy się odezwą B)

Więcej
2014/01/25 13:47 #15931 przez Gwardia Faraona

Gwardia Faraona odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

A skąd jesteś? Na blogu jest kilka fotek,ale nie wszystko widać. Przeróbka nie powinna być kłopotliwa bo silnik z omedze też jest wzdłużnie ułożony i napędza tylną oś. Poza tym jest dość prosty i trwały. Mówimy tutaj o 2.0 8 zaworowym. Chociaż w omedze B nie byłem z niego zadowolony to w żuczku powinien się sprawdzić bo to auto do wyścigów i tak się nie nadaje. Problem tylko w tym,że wkładając silnik z omegi dokładamy sobie całą zakichaną elektronikę - komputer,sondę lambda, przepływomierz... których to brak w żukiecie jest niewątpliwą zaletą. Chętnie bym zobaczył jak to w rzeczywistości działa :)

Więcej
2014/01/25 17:27 #15932 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

jak już chcecie się bawić w silniki z Opla to bierzcie MV6. Wejść pod maskę musi bo ten silnik ma kąt rozwarcia jak mnie pamięć nie myli zaledwie 60 stopni ( do Poloneza wchodzi na pewno). Spalanie na trasie powinno wam wyjść w okolicy 10-13 litrów w zależności od nogi kierownika ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/01/25 18:20 #15936 przez BOMBOWÓZ

BOMBOWÓZ odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

Ja sam się głowie co przerobić aby szybciej wygodniej i bezpieczniej jechać nyską ale problem chyba nie leży w samym tylko silniku v6 czy innym 150-konnym,jak tym autem i tak nie bedzie sie dało normalnie jechać i hamować więc zostaje konkretny przeszczep wszystkiego ALE nysa ma rozstaw 1370 to jakaś masakra tylko co wpadło o podobnych wymiarach to terrano 6cm szersze silnik 2,7 co z tego wyniknie nie wiem ale nikt ze znajomych warsztatów nie chce się podjąć takiej przebudowy (na razie :angry: ) Ja myślę że da się wszystko przebudować tylko trzeba określić za ile :whistle: i na ile sie to przyda Więc sama zmiana silnika wiele nie ulepszy nam żuka czy nysy :unsure: Jak już coś się ruszy u mnie dam zdjęcia na bloga do wglądu choć przybliżony czas rozpoczęcia to wakacje (oczywiście jak przegadam kumpla co ma dobry warsztat :) ) Jak ktoś wie o jakimś udanym szczepie zawieszenia i silnika z napędem niech da znać zawsze to może być dobry przykład na start

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... Naprawdę.... Aż ciężko czasami ich wyprzedzić... :)

Więcej
2014/01/25 19:28 #15940 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

Z potwierdzonego źródła wiem o Żuku z napędami i silnikiem z Toyoty 4Runner. Niestety nie mam fotek, ale postaram się w wolnej chwili zdobyć bogatsze info.

Moim zdaniem Żuka czy Nysę trzeba odrobinę podnieść w górę, może przebudować nieco wnęki przednich kół i dać normalny rozstaw. Po złombolu planuje u siebie montaż własnie Toyoty 4Runner, albo poprzestanę na napędzie z BMW. Się zobaczy;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2014/01/25 20:48 - 2014/01/25 21:01 #15950 przez rafcio19

rafcio19 odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

Ja jestem z Bochni k/Krakowa. Miałem Omege A z tym silnikiem, Vectrę A też i uważam go za naprawdę bezproblemowy i wystarczająco mocny. Wagi żuka i omegi są zbliżone, a kiedyś wiozłem nią płytki z Krakowa (cały bagażnik) i cała droga to niekończący się pas startowy :P . stąd wnioskuje że zawieszenie też niezłe. Z tyłu jest rama pomocnicza mocowana na czterech punktach do nadwozia. Jakby dobrze pomyśleć to montując cały zestaw czyli silnik+skrzynia+wał+zawieszenie+most+półosie+tacze z mocniejszyni amorami i sprężynami to mamy żuka albo nyskę na asfalt. natomiast też przemknęła ni myśl o Fronterze bo rozstaw niewiele większy a przednie zawieszenie jest na podobnej kołysce jak w żuku. Wyobraźnia fajna rzecz ;) A co do Toyoty 4runner trochę drogi interes. cała omega jest tańsza niż most do KOYOTA :silly:
Ostatnio zmieniany: 2014/01/25 21:01 przez rafcio19. Powód: uzupełnienie

Więcej
2014/01/26 11:25 - 2014/01/26 11:26 #15965 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

Czyżby koledzy myśleli, że takie przeróbki to 1000-2000zł i gotowe ? ;)

Czemu mówię o zmianie silnika ? Bo bez jego zmiany jakakolwiek inna przeróbka której celem byłoby podniesienie prędkości przelotowej na poziom powyżej 100km/h nie ma najmniejszego sensu. Kres sensowności to most 4,1 z Tarpana z silnikiem Perkinsa wsadzony do S-21 ( ale to mordęga na podjazdach i w zależności od podjazdu redukcja nie raz do 2 biegu, temu optymalnym wyjściem prędkość/przyspieszenie jest most 4,8.), pomijam tutaj ile będzie żłopać na podjazdach S-21 na moście 4,1 i but w podłodze. A wy piszecie o średnich prędkościach podróżnych na poziomie 120. Odrobina realizmu panowie... Co do podnoszenia Żuka czy Nysy. Zdecydujcie się, robicie auto do jazdy w terenie, czy auto do szybkiego walenia kilometrów na trasie. Bo tych dwóch założeń bez zmiennej charakterystyki zawieszenia pogodzić się nie da ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2014/01/26 11:26 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2014/01/26 11:33 #15968 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

Tu się w jednym wątku starły dwie koncepcje. Moja zakłada prędkośc maksymalną na poziomie 120-130 km/h, aby móc osiągnąć bezpieczną przelotową na poziomie 100km/h, oraz poszerzenie rozstawu kół, aby nie latać w koleinach. Ta druga opcja może wymagać lekkiego podniesienia, aby z przodu dało się kołami skręcać;-) Ale to tylko teoretyczne rozważania.

Najchętniej widziałbym pod maską Żuka jakieś BMW TD z automatem i most też z BMW. Mówię o silniku starym, bez zbędnej elektroniki. W razie awarii w trasie - łatwiej zdobyć części do BMW niż Żuka, szczególnie poza Polską.

Ja swoim Żukiem planuję nieco więcej niż tylko jeden Złombol, stąd po powrocie z tej imprezy będę kombinował nad jakimś solidnym swapem napędu.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008