× Złombol 2014

SWAP-Y Żuków i Nysek

Więcej
2014/02/11 18:53 #16456 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

Dzięki, staram się jak mogę;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/02/11 21:31 #16462 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

BOMBOWÓZ napisał: U nas też decyzja zapadła NYSA będzie miała silnik i bety z terrano 2

Ma być benzyna czy diesel?
Miałem 3 takie autka, i 2,4 i 2,7...

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2014/02/11 21:38 - 2014/02/11 21:49 #16465 przez BOMBOWÓZ

BOMBOWÓZ odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

tylko diesel wchodzi w gre 2,7 podobno dosyć dobry ale może uda się 3,0 wykukać
Masz jakieś złe doświadczenia z tymi silnikami???

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... Naprawdę.... Aż ciężko czasami ich wyprzedzić... :)
Ostatnio zmieniany: 2014/02/11 21:49 przez BOMBOWÓZ.

Więcej
2014/02/11 23:09 - 2014/02/11 23:35 #16475 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

Wszystkie silniki naprawdę bardzo dobre, bezproblemowe i trwałe. Benzyniaki na łańcuchu rozrządu, a diesle na kołach rozrządu...
2,4 benzyna 124 KM, były też 3,0 benzyna (ale w terrano I), też bardzo dobre, ciężko o nie, bo są poszukiwane do budowania rajdówek terenowych.
2,7 TD bez intercoolera- 100 KM, bez problemu można dołożyć intercooler (bez żadnej zbędnej elektroniki) i wtedy osiąga ok. 110 KM. Rzadko, ale występowały też oryg. wersje w tej mocy. W terenie póki auto nie zawiśnie, to idzie do przodu, ciężko go zatrzymać, czy zadusić. No i 2,7 TDI 125 KM, tu już pojawia się trochę elektroniki (pompa), ale bezproblemowej...
Z ciekawości dodam, że 2,7 dobrze podchodzi do starszych transitów, po czym mniej palą i są dużo żwawsze...
Są jeszcze 3,0 w dieslu, ale z racji świeższych roczników dość drogie w zakupie...

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO
Ostatnio zmieniany: 2014/02/11 23:35 przez POGANIACZE BYDŁA.
Podziękowali: BOMBOWÓZ

Więcej
2014/02/24 01:16 #16783 przez GrrRat CREW

GrrRat CREW odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

a co z kwestia mostów
ja tez zastanawiałem sie nad swapem np z merola 124 silnik 3,0D lub 2,5

Aby do przodu

Więcej
2014/03/16 17:14 #17112 przez Pozytywnie Szajbnięci

Pozytywnie Szajbnięci odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

Witam. Ja również planuje swap do żuczka. Dla mnie najlepszym i najtańszym rozwiazaniem bedzie silnik i skrzynia od omegi. Pisalem do Ha-nyska team, którzy zrobili swap z omegi 2.0 8 zaworów lecz nie dostałem odpowiedzi na temat rozwiązania problemu wału i mostu. Dalej ten pomysł stoi pod znakiem zapytania. Podobno załadowana nyska z tym motorem piła im 10 litrów a średnia przelotowa to 110, także rezultaty bardzo przyjazne. Prosił bym o sensowne rady związane z tym swapem.

Więcej
2014/03/16 17:22 - 2014/03/16 17:22 #17114 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

Nie wiem w czym problem.

Montujesz silnik ze skrzynią, przednia część wału pasuje do skrzyni, skręcasz to w całość. Łożysko podpory wału mocujesz do ramy. Most nie wiem jaki masz czy nowy czy stary typ, ale idziesz do tokarza, dajesz mu do ręki kołnierz z wałka atakującego jako wzornik, do tego dajesz mu tylną część wału z omegi i każesz zrobić talerz o grubości minimum 1 cm, który to z jednej strony przykręcisz do mostu a z drugiej do wału. Ten talerz po prostu zmieni ci rozstaw i ilość śrub z Żukowskiego na ten z Omegi. Wkładasz go między wał a most i po temacie. Potem pozostaje ci zmierzyć o ile trzeba skrócić bądź wydłużyć wał, idziesz z tym do firmy co remontuje wały, dajesz im to na stół. Oni robią co trzeba łącznie z wyważeniem wału przy nowej długości. Montujesz i cieszysz się z jazdy.

Co do cen... zależy ile potrafisz sobie zrobić sam i w jakim stanie będzie wał ( czy trzeba będzie wymieniać krzyżaki, łożysko podpory itd). Myślę, że przy dobrych wiatrach zamkniesz temat przeróbki wału i dopasowania go do mostu w kwocie około 600-800zł

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2014/03/16 17:22 przez Załoga Tarpaniątka.
Podziękowali: Pozytywnie Szajbnięci

Więcej
2014/03/16 17:30 #17116 przez Pozytywnie Szajbnięci

Wielkie dzięki za odpowiedź. Chodzi mi głównie o to czy ten zmodyfikowany wał z połączeniem z żukowskim mostem i silnikiem i skrzynia z omegi będzie wytrzymały. Moment się zwiększy i czy się to nie odbije negatywnie dla mostu, nie powiem Tobie dokładnie jakie mam przełożenie mostu bo tego jeszcze nie sprawdzałem.

Więcej
2014/03/16 17:36 #17118 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

To czy wytrzyma czy nie, zależy w głównej mierze od tego, jak będziesz naciskał gaz, szczególnie spod świateł ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/03/16 17:46 #17120 przez Pozytywnie Szajbnięci

No i własnie o to się rozchodzi co będzie najlepszym kompromisem, jeśli chodzi o silnik skrzynie wał i most. Czy może przeszczep ford scorpio 2.9 v6 automat, opel omega 2.0 8v czy może jak pisałeś 3.0 mv6 co najbardziej wzbudza moje zainteresowanie. Z tym, że mam możliwośc kupienia silnika ze skrzynia razem z wiązką i komputerem za 600zł z omegi 2.0 8v wszystko w bardzo dobrej kondycji. Wiekszośc rzeczy mechanicznych robię sam troszkę się na tym znam i lubie. Żuka kupiłem od ŻukiesławTimPałer. Chłopaki naprawdę się postarali pod kątem przygotowania żuczka do złombolu. Silnik po kapitalnym remoncie (S-21) razem z regeneracją skrzyni (3) wału napedowego i mostu, przez całą blacharke, kończąc ma wykończeniu wnętrza, podniesienia komfortu jazdy itp. Pojechaliśmy po niego pociągiem i wróciliśmy nim bez problemu 500 kilometrów do domu ze średnią 80km/h. :)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008