× Złombol 2014

SWAP-Y Żuków i Nysek

Więcej
2014/03/16 17:53 #17121 przez Pozytywnie Szajbnięci

Pozytywnie Szajbnięci odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

Czy może dac sobie spokój ze swapem i wrzucic tylko gaz i jechac na oryginale?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/03/16 18:11 - 2014/03/16 18:13 #17122 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Siądź sobie przy stoliku, weź kartkę i ołówek. Policz koszt zakupu części, pomnóż przez 2 i to będzie mniej więcej kwota jaka będzie ci potrzebna na przeróbkę, bo zawsze coś wyskoczy. Tu jakieś łożysko, tu jakieś uszczelnienie. Tu trzeba będzie coś wytoczyć i się nazbiera. A potem musisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jest ci ta przeróbka nadal potrzebna, czy zaciśniesz zęby i pojedziesz 70-80 km/h przez tych kilka dni ;) Ode mnie odpowiedzi na twoje pytanie nie otrzymasz.

Aha i koszt zakupu silnika i skrzyni jak masz za 600zł to powiedziałbym, że za darmo. Wtedy dołóż około 2500zł na resztę przygotowania MECHANICZNEGO samochodu. Zakładam że masz trochę pojęcia o mechanice i odrobinę podstawowych narzędzi w domu ;)

Aha, i nie bierz automata, bo niby fajna sprawa, ale jak się spierdzieli w trasie to będziesz ugotowany. Z manualem jest zawsze szersze pole do ewentualnej przeróbki lub druciarstwa które pozwoli dotyczyć się do kraju.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2014/03/16 18:13 przez Załoga Tarpaniątka.
Podziękowali: Pozytywnie Szajbnięci

Więcej
2014/03/16 18:14 #17123 przez Pozytywnie Szajbnięci

Pięknie opisane. Dzięki wielkie za wszystko. Postaram się zrobic to co będzie dla nas najlepsze. Pozdrawiam

Więcej
2014/03/17 18:37 #17127 przez ABUELA

ABUELA odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

Jeśli chodzi o swapy to jestem przeciwko. W naszym żuku jedyną zmianą była zmiana przełożenia z 8x41 na 9x41 i założenie instalacji gazowej, co naszym zdaniem było dobrym posunięciem. Spalanie gazu 15 l/100, pod górki 17 l/100. Ponadto objechaliśmy złombol na uszkodzonym drugim cylindrze - brak sprężania i olej zalewał świecę, a mimo to uważam, że silnik żuka to jeden z najtrwalszych elementów tego samochodu. Co do nyski Hanysek to mieli silnik i skrzynię z opla, wał dzielony z żuka starego typu bez łożyska podporowego wałka atakującego (tego małego) a wał napędowy z BMW (nie pamiętam modelu) bez przeróbek, podobno pasował na długość oraz na flansze mostu i skrzyni, jedynie mieli problem z pękającym spawem podpory wału :)

Więcej
2014/03/18 12:27 #17136 przez 125p-ierników

125p-ierników odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

a może silnik z BMW 1.8 is. Ma to ze 140 km, jest kompaktowe, zmieści się spokojnie. Silniki jak i części dostępne, w sumie chyba niezbyt drogie. Na gazie śmiga, ma łańcuch rozrządu. Może takie coś?

Więcej
2014/03/24 17:35 #17233 przez Smok

Smok odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

Załoga Tarpaniątka
Święte słowa. Silnik za 600 zł ? To raczej trup po bardzo sporym przebiegu, ale bardzo chcę się mylić.
Polecam również chwilę zastanowienia i 10 minut z kalkulatorem w ręce. :)

Więcej
2014/03/24 19:32 #17236 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

Smok napisał: Załoga Tarpaniątka
Święte słowa. Silnik za 600 zł ? To raczej trup po bardzo sporym przebiegu, ale bardzo chcę się mylić.
Polecam również chwilę zastanowienia i 10 minut z kalkulatorem w ręce. :)

Wiesz... kiedyś kupiłem silnik za 300zł i jeździł ze mną przez parę lat. Okazje się trafiają, nie mniej jednak podczas kupna takiego silnika należy baaardzo dobrze go przeglądnąć. Często wystarczy zrzucić misę olejową i jak popatrzysz na tuleje cylindra od spodu po uprzednim ustawieniu poszczególnych tłoków w GMP, jesteś w stanie ocenić czy to złom czy jeszcze coś z tego będzie. Już nie wspominając o tym, że w niektórych silnikach da się odkręcić stopy korbowodów bez zrzucania góry silnika, więc można sprawdzić stan panewek i czopów korbowodowych, a to te najprędzej siadają :)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/03/29 20:35 #17332 przez Pozytywnie Szajbnięci

Po wielu przemyśleniach za i przeciw zostajemy przy oryginalnej benzynce S-21. Silnik ma przejechane 10 tyś. km po kapitalnym remoncie, więc gazujemy za 1500zl. Rozważam dołożenie wydajnego wentylatora na chłodnice, hamulce od lublina tarcze przód, tył większe bębny.Trasa Warszawa-Żary bez najmniejszych problemów. Zdecydowałem się na ten krok, ponieważ na oryginale większy hardcore, dwa oryginał jest kultowy i charakterystyczny (praca silnika). Jeszcze inną zaletą jest to, że kolega z pracy posiada żuka prycze z której mogę sobie wszystko powykrecac co jest mi potrzebne zanim go porąbie na złom. Jeszcze chciałbym założyc szersze koła z suzuki vitary. Co o tym sądzicie?

Więcej
2014/03/29 20:50 #17333 przez NoNameTeam

NoNameTeam odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

Szersze bębny na tył ci nie potrzebne bo będzie blokowac tył przy hamowaniu, można zainwestować tylko w te z samoregulującymi się cylinderkami.

Więcej
2014/03/29 20:54 #17334 przez Pozytywnie Szajbnięci

Dzięki za słuszną uwagę, tak na pewno w takie zainwestuje.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008