× Złombol 2014

SWAP-Y Żuków i Nysek

Więcej
2014/03/29 23:32 #17338 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

Da się włożyć szersze bębny na tył ale trzeba dołożyć korektor siły hamowania. To zdaje egzamin w momencie jak jest załadowane auto. Wtedy czuć że auto lepiej hamuje na szerokim bębnie z tyłu.

Co do alumów to podejdą z Vitary tej starej ( i ogólnie wszelakiego ustrojstwa podobnego,już kiedyś o tym pisałem ale Feroza, inne Suzuki z tamtego okresu i jeszcze parę aut było ale już nie pamiętam jakie to dokładnie były), ale będziesz miał masę problemów z założeniem tych felg. Jeśli mnie pamięć nie myli to udało mi się znaleźć tylko jeden model Borbeta który miał takie ET, że w miarę bezproblemowo siadał do Żuka. Najprawdopodobniej chęć założenia alumów skończy się włożeniem dystansu o grubości minimum 15mm, w przeciwnym razie obręcz będzie wadziła o górny wahacz oraz o gałki przy zwrotnicach. Tak więc w momencie oglądania alumów, od razu je z przodu przypasujcie. Zwróćcie też uwagę ile miejsca zostanie od błotnika przy pełnym skręcie. Żeby nie było takiej sytuacji, że na skręconych kołach wjedziecie w dziurę i złapie wam opona błotnik ( ja takie coś zaliczyłem).

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/03/30 07:56 #17342 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

Generalnie jakiekolwiek alu to problem w Żuku z racji krótkich szpilek. Jesli trzeba dać dystans - to szpilki są za krótkie i koniec tematu. Koszt dorobienia dłuższych skutecznie zabija takie pomysły;-(

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2014/04/09 11:09 #17543 przez GrrRat CREW

GrrRat CREW odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

ja juz na kolejnej edycji jade na felgach z suzuki stalowych i nie narzekam. tak samo jak załoga żukato ktora kupila zuka ode mnie na takich samych felgach i wszystko jest ok dodatkowo wygląd żuka ulega sporej zmianie

Aby do przodu

Więcej
2014/04/09 12:34 - 2014/04/09 12:36 #17547 przez NoNameTeam

NoNameTeam odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

a jakie opony macie na tych felgach?? Jakieś wyższe? Bo jak oglądam fotki to nie wydają sie jakies wysokie specjalnie. I jak z prędkością przelotową, mocno spada po takim zabiegu??

P.S gdyby ktos właśnie widział gdzieś tanio te suzukowskie "trójkąty" to byłbym wdzięczny za cynk ;)
Ostatnio zmieniany: 2014/04/09 12:36 przez NoNameTeam.

Więcej
2014/04/09 21:58 #17569 przez Załoga Tarpaniątka

Tylko po co dorabiać szpilki, jak można bez problemu i w normalnej cenie kupić gotowe ? Szukajcie pod nazwą "rydełkowe" a znajdziecie ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/04/09 22:02 #17571 przez GrrRat CREW

215/70 jakos tak albo 195/70 musisz napisac do żukato oni maja opony ktore byly ok . zblizone obwodem do oryginalnych ja w tym momencie zalozylem 225/75 bodajze ale zmienie na wezsze

Aby do przodu

Więcej
2014/04/13 07:37 #17642 przez POLDZISŁAW CARAVANIĄTKO

POLDZISŁAW CARAVANIĄTKO odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

żukieta z silnikiem audi 2,8 v6 fajna :P

Więcej
2014/06/02 23:12 #18480 przez GrrRat CREW

niezle to wyglada

Aby do przodu

Więcej
2014/06/08 10:25 #18524 przez GEOTRUPENS BEETLE

GEOTRUPENS BEETLE odpowiedział w temacie: SWAP-Y Żuków i Nysek

Hej ;) w tym roku jedziemy pierwszy raz na Złombol, jesteśmy na etapie przygotowywania żuczka do wyjazdu. Kupiliśmy go dosyć tanio, jest zarejestrowany na 9 os, sa oryginalne ławeczki itp, piszę w tym temacie bo nasz żuk jest w opłakanym stanie, silnik (PB + LPG) już nie pali (chociaż o własnych siłach dojechał do mnie), skrzynia do remontu, most wyje itd...
Doszliśmy do wniosku, że najlepsze co możemy zrobić to wsadzić cały napęd z innego auta. Po długich poszukiwaniach wybrałem JAGUARA 3.2 211 PS (wiem, że to szalony pomysł :P ) Jaguar ma o 12 cm większy rozstaw kół od żuka i jest trochę dłuższy. Skrócić wał dla mnie to nie problem ponieważ mam dostęp do dosyć sporego parku maszynowego i ludzi którzy z chęcią mi w tym pomogą. Mocowanie silnika do ramy też chyba nie będzie problemem gdyż jestem spawaczem TIG z uprawnieniami także DAMY RADĘ!!!
Co myślicie o takim projekcie?

Pozdrawiam Marcin

Więcej
2014/06/08 15:19 #18525 przez Załoga Tarpaniątka

Projekt jak masa innych. Jedna drobna uwaga, to zamiast używać tiga, użyj miga. Tigiem tą ilość spawania co Cię czeka będziesz robił tygodniami. Z postu rozumiem, że chcesz przeszczepić również zawieszenie. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że musisz zachować kąty w zawieszeniu, żeby pracowało jak powinno. A więc czeka Cię masa przeróbek. Co do szerokości osi, przepisy jasno mówią, że koła nie mogą wystawać po za obrys samochodu. Jak to zrobisz, twoja sprawa. Najprościej kupić nakładki ( tzw poszerzenia) i przyczepić do karoserii. Nim się całej zabawy podejmiesz, sprawdź najpierw stan samej ramy, bo może się okazać, że od niej (a raczej jej ratowania) trzeba będzie całą zabawę rozpocząć.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008