× Złombol 2014

chłodnica do andorii

Więcej
2014/01/26 09:42 #15958 przez Żukatti team

Żukatti team stworzył temat: chłodnica do andorii

Witam. Ma ktoś doświadczenie w zamontowaniu trochę wydajniejszej chłodnicy do żuka diesla? moja trochę cieknie i pomyślałem, że może coś da się dpasować bez dużych przeróbek?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/01/26 10:29 #15960 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: chłodnica do andorii

Z ciekawości i ja zapytam - czy chłodnica w Andorii jest taka sama jak w benzynie, czy inna? Bo na oko mi wychodzi że to to samo, ale wolę się upewnić.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2014/01/26 11:12 #15961 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: chłodnica do andorii

A w jakim stanie macie tą cieknącą chlodnicę ? Lamele się sypią ? Bo jeśli nie, to można ją pospawać.

Co do chłodnicy S-21/Andoria to nie wiem czy są identyczne, nie porównywałem nigdy.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/01/26 13:20 #15980 przez Żukatti team

Żukatti team odpowiedział w temacie: chłodnica do andorii

chłodnice można pospawać bez problemu. Pomyślałem, że może ktoś przerabiał temat bo na długich podjazdach temperatura potrafi sporo wzrosnąć (w upalne dni w korku również). Nigdy jeszcze się nie przegrzał ale pomyślałem, że można jakąś większą włożyć i nie zerkać nerwowo na wskaźnik temperatury.

Więcej
2014/01/26 13:49 #15982 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: chłodnica do andorii

Sprawdź czy ci się wisko nie ślizga. Ewentualnie dołożyć elektrowentylator.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/01/26 14:19 #15985 przez autoFOCUS

autoFOCUS odpowiedział w temacie: chłodnica do andorii

Porównując chłodnicę od naszej Andorii i tego co jest na allegro z Żuków benzynowych to się różnią. Różnica polega na tym że w benzynowych brakuje miejsca na czujnik temperatury oraz górny wlot/wylot wody jest przesunięty w lewo.

Chłodnica nasza (Andoria) wygląda tak:
www.facebook.com/photo.php?fbid=47000747...88137&type=3&theater

A odnośnie sposobu usprawnienia chłodzenia to my założyliśmy dodatkowy wentylator przed chłodnicę od Daewoo Espero (taki polecili na szrocie, bo jest bardzo wydajny i ludzie kupuję je do lakierni itp.). I ma dwa tryby pracy, załącza się razem z oryginalnym wiatrakiem gdy jest za ciepło lub można go włączyć z palca w kabinie, dzięki temu widząc długi podjazd można uprzedzić fakty. Taki układ sprawdza się bardzo dobrze, w Grecji nie mieliśmy problemów z temperaturą.

Pozdr.
Ł

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008