× Złombol 2014

FIAT 125p - potrzebna rada

Więcej
2014/04/07 23:10 - 2014/04/07 23:13 #17510 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: FIAT 125p - potrzebna rada

POGANIACZE BYDŁA napisał: Chcesz szczerej i poważnej porady, tak? OK.
W takim razie nie odkładaj wyjazdu i przygody o kolejny rok, tylko zabierz się z kimś w tym roku. Poznasz świetnych ludzi, niepowtarzalny klimat i będziesz miał dużo czasu na rozmowy i wymiany doświadczeń.
Miało być tanim kosztem, tak? OK.
W takim razie za rok kup poldka, bo za 1/3 ceny podupadającego Dużego Fiata, kupisz rokującego poloneza. Piszę ogólnie i średnio statystycznie, nie o wyjątkach. Za mniej, niż 3 tysiaki Duży Fiacior raczej wpędzi Cię w kłopoty, a za rok będą jeszcze droższe...
Do zobaczenia na starcie...
... we wrześniu...

Sikor ma rację !!!
pojedź już w tym roku, zobacz jak to wygląda, sa ogłoszenia, że potrzeba załoganta
Jeżeli chcesz wersję ECONOMY to nie kieruj sie sentymentami i ambicjami
Polonez LPG to idealny wybór!!
jakikolwiek sprawny sprzęt byś nie kupił to i tak jakąś kasę weń wpakujesz,
do zobaczenia na starcie we wrześniu
w tym roku :)

Podstawą elektryki są dobre styki !
Ostatnio zmieniany: 2014/04/07 23:13 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/04/08 06:42 - 2014/04/08 06:50 #17515 przez SIMEK

SIMEK odpowiedział w temacie: FIAT 125p - potrzebna rada

myślę, że uda mi się w tym roku zabrać się z jedną ekipą poldka, i taki był plan, najpierw jedziemy zobaczyć co jak i gdzie, a potem zbijamy do kupy auto i załogę i jedziemy w przyszłym roku jako kolejny team ;)

A zaplanowałem zakup auta na te wakacje, właśnie ze względu na to, że trzeba je przygotować, a to na pewno są koszty, więc potrzebuje czasu (myślę, że rok to wystarczający okres) na solidne i rzetelne przygotowanie auta.
Przecież chcę dojechać :) i chcę,aby to autko mi trochę posłużyło i przejechało niejeden złombol, a nie, że wrócę z trasy prosto na szrot...
Ostatnio zmieniany: 2014/04/08 06:50 przez SIMEK.

Więcej
2014/04/08 09:02 #17516 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: FIAT 125p - potrzebna rada

Post obok jest do wzięcia piękny Wartburg z silnikiem 1.3 - nie do zajechania. Czemu się nie skusisz?

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2014/04/08 10:04 #17517 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: FIAT 125p - potrzebna rada

SIMEK napisał: myślę, że uda mi się w tym roku zabrać się z jedną ekipą poldka, i taki był plan, najpierw jedziemy zobaczyć co jak i gdzie, a potem zbijamy do kupy auto i załogę i jedziemy w przyszłym roku jako kolejny team ;)

A zaplanowałem zakup auta na te wakacje, właśnie ze względu na to, że trzeba je przygotować, a to na pewno są koszty, więc potrzebuje czasu (myślę, że rok to wystarczający okres) na solidne i rzetelne przygotowanie auta.
Przecież chcę dojechać :) i chcę,aby to autko mi trochę posłużyło i przejechało niejeden złombol, a nie, że wrócę z trasy prosto na szrot...

Z tym inwestowaniem też nie ma co przesadzać, bo musisz się liczyć, że może być konieczność odstawienia auta na szrot nie po powrocie, a już w trasie... :sick:

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2014/04/08 10:09 - 2014/04/08 10:12 #17518 przez BandziorRacingTeam

BandziorRacingTeam odpowiedział w temacie: FIAT 125p - potrzebna rada

Fiat 125p-dobra decyzja. Mysmy takze sie zastanawiali nad Favoritka ale Duzy wygral z sentymentem i klimatem.
jak masz w budzecie na remont ewentualny silnika (+/- 3000zl) to mozesz kupowac w slepo
My kupilismy a pozniej martwilismy sie :) i zrobilismy juz 4 Zlombole!

Nasz po kupnie lykal litr oleju na 100km ale po remoncie o duzo mniej.
2 Zlombole jechalismy na ''chrupiacej'' polosce ktora sie zatarla 5km przed domem.
Wazne w tym wszystkim bys po kupnie oddal samochod w rece mechanika ktory mial do czynienia z tymi samochodami a takich juz tylko ubywa na tym swiecie.
Nie kazdy jest w stanie zrobic teraz Bandziora.

Do zobaczenia na starcie!
Ostatnio zmieniany: 2014/04/08 10:12 przez BandziorRacingTeam.

Więcej
2014/04/08 17:06 #17524 przez SIMEK

powiedzcie co o sądzicie o tym egzemplarzu,
tablica.pl/oferta/fiat-125p-CID5-ID5gl2N.html#134c7a9369

byłem go obejrzeć, podłużnice całe, progi od frontu delikatnie podgnite, nie ma dziur na wylot, do zrobienia na pewno podpora wału, bo przy ruszaniu trochę bije w podłogę, stuka jeden z zaworów, które są regulacji bo nie spala dobrze gazu, butla wyszła, odpalił od strzała, koleś kupił niby okazyjnie od pierwszego właściciela jakiś miesiąc temu, zawieszenie i hamulce do przejrzenia, ale tragedii nie ma i jak się okazało ma przejechane 105000 a nie 15000 jak w ogłoszeniu :P

Proszę nie sugerować się zdjęciami bo auto po amatorskiej polerce a ruda na progach zamalowana olejną.

Wart swojej ceny?

Więcej
2014/04/08 17:15 #17525 przez SIMEK

Więcej
2014/04/08 19:05 #17527 przez autOszołomy

autOszołomy odpowiedział w temacie: FIAT 125p - potrzebna rada

Jak dla mnie to drogo choć specjalistą do spraw kantów to nie jestem.
Ale ja popieram przedmówców i tak i tak hamulce i reszte rzeczy musisz zrobić.
Fiat za 2500 plus butla którą trzeba kupić to następne dajmy na to 400 to się zbiera. Ja bym szukał tańszego i wymienił w nim więcej, to wyjdzie na to samo a przynajmniej śruby poruszasz to ewentualnie w trasie będzie mniejsze prawdopodobieństwo że coś się urwie...

4xZłombol 2xPolonez i 2xŻuk

www.facebook.com/autOszolomy/

Więcej
2014/04/08 21:18 #17529 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: FIAT 125p - potrzebna rada

SIMEK napisał: A co Wy na to?
tablica.pl/oferta/fiat-125p-fso-nowe-prz...AzzH.html#89041027c3

Auto obniżone.... jak dla mnie odpada, no chyba że chcesz sankami zrzucać dekle studzienek kanalizacyjnych.... :) Szukaj raczej czegoś do 2500 zł no i oczywiście z gazem.

Więcej
2014/04/08 22:17 #17533 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: FIAT 125p - potrzebna rada

Aleś się uparł na kanta.
OK rozumiem, ja też kiedyś tak zachorowałem i mam, DFa jakiego chciałem.
Więc znowu podpowiem Ci od serca-szukaj cierpliwie i bez pośpiechu. Budżet zakupu ustal na, powiedzmy 5 tys. Jak będziesz cierpliwy, to znajdziesz naprawdę ładnego. Szukanie po taniości, żeby zrobić "dla siebie", proszę bardzo. Ale zrobienie DFa od podstaw to (w zależności od poziomu estetyki właściciela) min. 10 tys.

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008