× Złombol 2014

szukanie darczyncow-problem

Więcej
2014/04/30 22:31 #17859 przez Za wolni Za spokojni

Za wolni Za spokojni stworzył temat: szukanie darczyncow-problem

Witam , wiem ze nie jestesmy jeszcze pewnoprawnymi czlonkami wyjazdu 2014 .Nadal walczymy ze skoda ktora chcemy sie wybrac.

Chodzi o to ze moj znajomy prowadzi mała firme i rozwazał wsparcie wypramy i chcial wpłacic pieniadze na zlombol i umiescic reklame na naszej skodzie ( oczywisie jak juz bedziemy zarejestrowani) ale podpytał ksiegową jak to jest.
Ona odradziła mu to gdyz stwoerdział ze to nie ma sensu ,za duzo papierkowej robory a drugi argument to stakbówka. czy to prawda ze sa az takie trudnosci ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/05/01 00:05 #17860 przez Drużyna Tłokowego Pierścienia

Drużyna Tłokowego Pierścienia odpowiedział w temacie: szukanie darczyncow-problem

Hmmm rok w rok setki Darczyńców wspierają akcję i problemu jakoś z tym nie mają

Więcej
2014/05/01 00:14 #17861 przez Czesław i My

Czesław i My odpowiedział w temacie: szukanie darczyncow-problem

księgowa ma lenia ;)

Więcej
2014/05/01 08:35 #17862 przez Dzik

Dzik odpowiedział w temacie: szukanie darczyncow-problem

księgowa do wymiany :)

Więcej
2014/05/01 09:01 #17863 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: szukanie darczyncow-problem

Zapytaj księgową czy ma dzieci ?
I czy robi im jakieś fajne prezenty, a nie tylko niezbędne do życia i przetrwania tematy ???
to zawsze działa !

Podstawą elektryki są dobre styki !

Więcej
2014/05/01 13:58 - 2014/05/01 14:00 #17866 przez ŻUKato

ŻUKato odpowiedział w temacie: szukanie darczyncow-problem

My również spotkaliśmy się z tego typu przypadkami dlatego podam ci gotowe rozwiązania:

1. Jeśli znajomy prowadzi małą firmę to pewnie jest to działalność jednoosobowa. W takim przypadku właściciel może wpłacić co chce i komu chce bez zgłaszania tego do skarbówki ani nawet mówieniu księgowej ponieważ nie podlega pełnej księgowości jak bywa to w spółkach, a majątek firmy jest w 100% jego własnym majątkiem. Jedynie w spółkach trzeba wykazywać cały proces przepływu pieniędzy, a akty darowizny są często traktowane przez US jako wyprowadzanie majątku/pieniędzy z kasy firmy.

2. Jeśli jednak firma znajomego jest spółką , a księgowa odradza bo boi się kontroli skarbowej...
W takiej sytuacji rozwiązanie jest bardzo proste:
Znajomy robi to sam lub daje ci umówioną kwotę (ze swoich prywatnych pieniędzy), a ty wpłacasz ją na konto fundacji, w tytule wpisując oczywiście jego nazwę, aby na starcie, podczas kontroli móc potwierdzić wpłacone pieniądze z jego reklamą na twoim samochodzie.
Po wykonaniu przelewu zanosisz mu potwierdzenia wpłaty żeby widział, że pieniądze faktycznie zostały wpłacone. Ważne jest abyś miał kopię tego potwierdzenia.

W obu powyższych przypadkach nie ma oczywiście żadnych odliczeń dla właścicieli firm z tytułu przekazania ww darowizny.
Nie powinien być to jednak problem dla wpłacających gdyż pieniądze zostaną przekazane, a ich reklamy będą widniały na samochodzie.

Mam nadzieję, że pomogłem :P

4 Złombole, 4 bezpieczne powroty

www.facebook.com/zukieta
Ostatnio zmieniany: 2014/05/01 14:00 przez ŻUKato.

Więcej
2014/06/11 17:17 #18590 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: szukanie darczyncow-problem

swoją drogą szukanie nie jest łatwe...
Wypuściłem jakieś 2500 maili do różnych firm i co i lipa :(

Więcej
2014/06/11 18:32 #18591 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: szukanie darczyncow-problem

Bo to trzeba Panie osobiście się pofatygować :) Dawno już wiemy, że jak się samemu nie przedstawi sprawy to jest lipa. Szukaj nawet po znajomych, każda złotówka się liczy. Powodzenia i się nie poddawać!

Więcej
2014/06/11 18:37 #18592 przez Dzik

Dzik odpowiedział w temacie: szukanie darczyncow-problem

Jak pierwszy raz szukaliśmy to stałem przed dylematem czy wysyłać maile czy tradycyjnie listy - poczta.Wybrałem to drugie. Z racji tego, że niektóre firmy maja adresy mailowe ale chyba tylko po to aby ładnie wyglądało na wizytówce,bez sensu jest pisanie, nikt tego nie czyta. Wiadomo nie dotyczy to wszystkich firm. NA 50 wysłanych listów uzyskałem tylko jedną odpowiedź. Łatwiej jest pozyskać darczyńców komuś kto już kolejny raz jedzie, to nie podlega dyskusji.

Na miejscu tegorocznego świeżaka wjeżdżałbym ( w dosłownym tego słowa znaczeniu) do firm i walił z grubej rury.Dobrze abyś miał za plecami jakieś lokalne media, które coś o Tobie i Twoich darczyńcach wspomną tak aby był jakiś lokalny rozgłos.

Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to dopisze.

Więcej
2014/06/11 18:53 - 2014/06/11 19:01 #18596 przez Drużyna Tłokowego Pierścienia

Drużyna Tłokowego Pierścienia odpowiedział w temacie: szukanie darczyncow-problem

Też tak myślę, że dużo większą skuteczność ma wizyta osobista niż wysłanie maila. Zacznij od znajomych. Może ktoś ma firmę. My tak znaleźliśmy już 2 darczyńców. Popytaj lokalnie w knajpach, sklepach - zrób jakaś ulotkę i zapytaj czy nie można zostawić - może kogoś to zainteresuje. No i jak pisali poprzednicy - nie ma to jak osobista rozmowa, a nie mail znikąd , który w większości przypadków traktowany jest jak spam i nawet nie przechodzi przez sekretariat do osoby "decyzynej".

Zrób bloga, fanpage na fejsie, stronę www i wrzucaj co jakiś czas info o przygotowaniach. Do nas sami znajomi zaczęli się odzywać co to za akcja i że mają dla nas darczyńcę, albo że sami chcą np. swoje www zareklamować. A dodatkowo zyskasz możliwość zareklamowania darczyńcy banerem na swojej stronie :D zawsze to coś dodatkowego oprócz naklejki na aucie.

Widziałem też, że niektóre załogi znalazły jako darczyńców fancluby jakiejś marki samochodu itp. To też jest dobry pomysł - zajrzyj na fora takich fanclubów i napisz, że szukasz wsparcia - może się ktoś odezwie.
Ostatnio zmieniany: 2014/06/11 19:01 przez Drużyna Tłokowego Pierścienia.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008