× Złombol 2014

szukanie darczyncow-problem

Więcej
2014/06/11 22:51 #18610 przez Tworzy się

Tworzy się odpowiedział w temacie: szukanie darczyncow-problem

Ten tysiąc to nie taki pikuś jak się wydaje (biorąc pod uwagę inne koszta związane z wyjazdem). Poza tym szukanie darczyńców to też nie jest robota dla każdego. Jednak trzeba mieć żyłkę handlowca.

Na razie nie oceniam, bo dopiero zaczynam szukać darczyńców. Zobaczymy jak mi pójdzie... trzymcie kciuki!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/11 22:55 #18611 przez BOMBOWÓZ

BOMBOWÓZ odpowiedział w temacie: szukanie darczyncow-problem

Powiem więcej do tej dyskusji :ohmy: Że dla ogarniętego złombolowicza zastanawianie się nad 1000 zł to lipa.Ja szukam darczyńców po to aby ta suma nie była min tylko jak największa i jestem przekonany że większość ekip jak podeszła z jajami do zbierania kasy DLA DZIECI Z DOMÓW DZIECKA to pochwalić się może większymi osiągnięciami niż wypłakane 1000zł :woohoo:

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... Naprawdę.... Aż ciężko czasami ich wyprzedzić... :)

Więcej
2014/06/11 22:58 #18612 przez Drużyna Tłokowego Pierścienia

Drużyna Tłokowego Pierścienia odpowiedział w temacie: szukanie darczyncow-problem

To tak jak my. Tysiak już prawie jest a na ta chwilę masę miejsca na aucie na kolejne naklejki więc nie przestajemy szukać. Jeszcze 3 miesiące. Kawał czasu.

Więcej
2014/06/11 23:15 #18614 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: szukanie darczyncow-problem

Praca, jaka i gdzie by nie była - jest pracą za która należy się wypłata. To ile kto zarabia to jego sprawa i nie ma tu nic do rzeczy gdzie pracuje.

Co do mitycznego tysiąca - jak koledzy napisali - złej baletnicy i rąbek spódnicy przeszkadza. Zdobycie tej kasy naprawdę nie jest problemem. Trzeba tylko pomyśleć nieco inaczej - nie jak o karze, a jak o kasie dla dzieci. Dzieci które niczym nie zawiniły, a mają złe życie na jego starcie. I tego się trzymając, łatwiej się zmotywować to SKUTECZNEGO działania. A wysyłanie maili do firm nim NIE JEST.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2014/06/12 00:45 - 2014/06/12 00:47 #18615 przez Atomowy_Tarpan

Atomowy_Tarpan odpowiedział w temacie: szukanie darczyncow-problem

Panowie, trochę zrozumienia - ludzie nie mają doświadczenia (złombolowego, ani zawodowego) w kontaktach z darczyńcami i szukają porad na forum.
Mogę się założyć, że wyłożenie dodatkowego tysiąca PLN jest rozpatrywane przez każdą nową załogę jako "wyjście awaryjne" i nie trzeba nikomu tej drogi wskazywać w tak nieprzyjemny sposób.
To na tyle dygresji, poniżej kilka przemyśleń na temat szukania darczyńców.

-maile wysyłane na ogólne adresy firmowe typu "Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." trafią do kosza jako spam,
-łatwiej dotrzeć do małych i średnich przedsiębiorstw niż do wielkich korporacji,
-znajomości, krewni, rodzina - próbujcie tam, gdzie ktoś może Was uwiarygodnić na starcie (a jeszcze lepiej jak szef już Was zna),
-i najważniejsze: nie poddawać się (nawet jak brakuje czasu, a żadna firma nie chce z Wami gadać - my też tak mamy ;P )
Ostatnio zmieniany: 2014/06/12 00:47 przez Atomowy_Tarpan.

Więcej
2014/06/12 08:38 #18621 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: szukanie darczyncow-problem

czytając odpowiedzi dochodzę do wniosku ze trzeba mieć znajomych... lub znajome firmy. Tak się składa,że nie mam dużych pleców a darczyńca po znajomości zaczął się wycofywać. Do tego przy pracy 7:30-20/21 ciężko znaleźć jeszcze otwarte firmy... Poza tym bądźmy szczerzy koszty złombola + koszty przygotowania auta to mniej więcej porządne wakacje

Więcej
2014/06/12 09:45 #18623 przez KurakTeam

KurakTeam odpowiedział w temacie: szukanie darczyncow-problem

Nie trzeba mieć ani pleców ani znajomości. Każdy ma jakiś znajomych, a ci znajomi gdzieś pracują, a jeżeli jeszcze nie pracują to mają pracujących rodziców. Wystarczy z nimi pogadać, trochę nakręcić na temat Złombola, porozdawać ulotki itd. W cale nie zajmuje to wiele czasu, a później samo się nakręca, bo jedni znajomi przekazują innym itd. Pomagają fora, blogi, fb.
Sam w zeszłym roku spotkałem się z tym problemem, wysłałem miliony maili bez odzewu i trochę straciłem nadzieję ale przez to, że na każdym kroku o tym mówiłem (nie tylko ja ale wszyscy członkowie załogi) spokojnie udało się uzbierać dużo ponad 3000 zł.
Dobrze działają też artykuły w lokalnej prasie. Udało mi się umieścić artykuł i Darczyńca sam się zgłosił (najpierw zadzwonił do gazety, aby uzyskać mój nr kom., czyli sam się pofatygował), a wcześniej wysłałem maila do tego Darczyńcy, który pozostał bez odpowiedzi.
Jeżeli wysyłać maile to tylko na adresy do konkretnych osób, które zajmują się reklamą i marketingiem, nie na ogólne, bo to nic nie daje.
Pozdrawiam

Więcej
2014/06/12 09:47 #18624 przez Dzik

Dzik odpowiedział w temacie: szukanie darczyncow-problem

ręce opadaja.
Kup sobie full incluzif w Kołobrzegu i nie będziesz musiał zawracać sobie głowy darczyńcami, przygotowaniem auta itp.

Pozdro

Więcej
2014/06/12 09:56 - 2014/06/12 10:02 #18625 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: szukanie darczyncow-problem

rozważam i taką opcję ale raczej cieplejsze kraje ;)
No ale w dziku chyba typowa polaczkosc się odezwała sądząc po komentarzu.

Apropo gazet ciężko jest pozyskać kogoś w gazecie w dużym mieście, ale żeby nie było, że się nie staram, jedno czasopismo podróżnicze wstępnie zgodziło się zamieścić notkę.
Ostatnio zmieniany: 2014/06/12 10:02 przez Polderari.

Więcej
2014/06/12 12:30 - 2014/06/12 12:31 #18627 przez yourij

yourij odpowiedział w temacie: szukanie darczyncow-problem

ja się pochwalę zaradnością żony, która swojego czasu zdobyła 1000zł od jednego darczyńcy, który był po prostu spotkanym przygodnie w krakowskiej knajpie Irlandczykiem. Tak mu nagadała przy piwku o Złombolu, że się sam potem mailowo dopominał o dane konta itp.

Innym darczyńcą (jeszcze z mojej pierwszej edycji) była szkoła nauki jazdy, za którą akuratnie jechałem samochodem. Zadzwoniłem na komórkę podaną na klapie L-ki i odebrał właściciel, siedział akurat w samochodzie, który śledziłem. Tutaj pomogło to, że znał już samą markę Złombola.

Nigdy nie udało się nam znaleść nikogo do pomocy przez sam telefon czy pisanie listów, nie licząc tego pierwszego razu ze szkołą jazdy (ale tu też od razu był kontakt osobisty potem).
Zawsze było to spotkanie dosyć luźne, zwykle w czasie wolnym od pracy (właściciele firm to osoby zabiegane w ciągu dnia).

Grunt to uśmiech i nie przejmowanie się niepowodzeniami, czasem w ostatnim momencie wpadnie perełka.

+48 505 230 876
dEfekt Motyla
Ostatnio zmieniany: 2014/06/12 12:31 przez yourij.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008