× Złombol 2014

Maluchami ?

Więcej
2014/05/07 15:56 #17942 przez Dębowe Ryje

Dębowe Ryje stworzył temat: Maluchami ?

Witam, planuje wraz z przyjaciółmi wybrać się na złombol maluchami :) . Chciałbym poznać wasze opinie na ten temat. Czy na tegoroczny złombol maluszek się nadaje? Czy potrzebne są jakieś dodatkowe modyfikacje? Czy w poprzednich edycjach jakieś maluchy nie dojeżdżały? Co najczęściej się psuje itp. ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/05/07 16:27 #17943 przez BOMBOWÓZ

BOMBOWÓZ odpowiedział w temacie: Maluchami ?

:evil: przegub,zabierak i możesz malczakiem jechać na koniec wiata :whistle:

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... Naprawdę.... Aż ciężko czasami ich wyprzedzić... :)

Więcej
2014/05/07 17:49 #17945 przez ArgusTeam

ArgusTeam odpowiedział w temacie: Maluchami ?

polecam też zapasowe kółko do alternatora i pasek :D

Więcej
2014/05/07 18:57 #17946 przez Protokół Zniszczenia

Protokół Zniszczenia odpowiedział w temacie: Maluchami ?

Z doposażenia to dorób ze ze dwa gniazdka zapalniczki. Bardzo przydatne na CB ładowanie tel itp. Uderz do tego teamu. W zeszłym roku jechali malanem, podpowiedzą co nieco. www.facebook.com/RECordzisci

Więcej
2014/05/07 19:15 - 2014/05/07 19:15 #17947 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Maluchami ?

Warto zainwestować w "szarpaczkę". Jak padnie rozrusznik to można odpalić na sznurek. Nie trzeba wtedy ze sobą zapasowego targać przez pół świata ;) Do tego uszczelki pod głowicę ze dwie i tubkę silikonu. Można nawet i głowicę zabrać w zapasie bo maluchowska malutka jest. Pamiętam że na Szkocję ktoś jedną upalił ale miał zapasową i ją założył.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2014/05/07 19:15 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2014/05/07 19:27 #17949 przez BOMBOWÓZ

BOMBOWÓZ odpowiedział w temacie: Maluchami ?

malczaka na popych sam kierowca odpali :lol:

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... Naprawdę.... Aż ciężko czasami ich wyprzedzić... :)

Więcej
2014/05/07 20:18 #17954 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Maluchami ?

chyba że wdepniesz w takie łajno jak ja w Szkocji, gdzie autem zatrzymałem się w leju i był problem wyjechać, aż ze sprzęgła się zakopciło na 1, na szczęście siła mięśni mojej ekipy ogarnęła temat :lol:

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/05/07 22:30 #17960 przez My z lasu

My z lasu odpowiedział w temacie: Maluchami ?

U mnie na trasie do Olimpi i z powrotem poddała się jedynie uszczelka pod gaźnikiem. Zestaw niezbędnych części do 126p mieści się w w kartoniku po butach . Dojechaliśmy w pierwszej dziesiątce na metę zatem maluch jak najbardziej nadaje się na taki wyjazd . Modyfikacje to bagażnik dachowy i wyjęte siedzenia z tyłu reszta seria ;-)

Więcej
2014/05/08 17:51 #17990 przez PRUDENTER TEAM

PRUDENTER TEAM odpowiedział w temacie: Maluchami ?

.. ja bym wziął od najważniejszej :
1. przegub
2. zabierak przegubu
3. alternator (ewentualnie diody)
4. uszczelka pod głowicą, klej do poklejenia głowicy (ewentualnie głowica)
5. cewka
6. łożyska kół
7. cylinderek hamulców + jeden przewód (jak wcześniej będziesz robił hamulce to nie)
8. piasty przód
potem to chyba już obojętnie. Mi np kiedyś w maluchu pękł wahacz z tyłu, albo urwała mi się piasta z przodu. (wahacz jeszcze można pospawać, ale bez nowej piasty trzeba czekać na dostawę z polski).

Więcej
2014/05/10 22:21 - 2014/05/10 22:26 #18046 przez Mechanik i Geolodzy

Mechanik i Geolodzy odpowiedział w temacie: Maluchami ?

My jesteśmy świeżą załogą i również chcemy poginać maluszkiem z tym że jeszcze nawet nie zaczęliśmy ogarniać samochodu :P a tam blacha, mechanika i elektryka leżą :P
z planowanych modów to:
-przeguby zmieniam na taki zestaw polosie-sklep.pl/pl/p/Fiat-126P-Maluch-przegub-2-SZTUKI/88
-hamulce przód zmiana na tarczowe bo obawiam się zmian wysokości i wątpliwej skuteczności oryginalnych bębnów przy załadowanym aucie
-dodatkowe oświetlenie drogowe
-instalacja elektryczna na przekaźnikach, gniazda 12v, woltomierz
-porządny bagażnik dachowy najlepiej z cienkich profili alu ale to wyjdzie w praniu

(oczywiście mechanicznie auto będzie doprowadzone do porządku żeby nie było że kombinuję a nie będzie do czego przykręcać bo się toto rozpadnie ;) )

a z części które trzeba będzie brać ze sobą to :
-komplet łożysk tył/przód
-komplet uszczelek silnika
-sylikon
-głowica
-alternator (choć jego awarii nie przewiduję)
-wybierak
-pompka paliwa
-oleje i smar
-gaffer
-duuuża paczka trytytek wszelkiej maści

W domu zostawiam na palecie silnik bez blach wraz ze skrzynią gotowy do wysyłki wrazie co :)

i mam dwa pytania

-dwa z trzech silników którymi dysponuję są na elektronicznych modułach zapłonu i tu pytanie czy jest sens brać zapasowy moduł i cewkę?

- i jak u licha wygląda ta szarpanka? bo chyba też się skuszę na takie cudo :P

Nic na siłę, wszystko młotkiem!
Ostatnio zmieniany: 2014/05/10 22:26 przez Mechanik i Geolodzy.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008