× Złombol 2014

Maluchami ?

Więcej
2014/05/15 23:05 #18177 przez Dębowe Ryje

Dębowe Ryje odpowiedział w temacie: Maluchami ?

Czytałem że ludziska sami robili takie alumiski (tzn. zlecali fachowcom co potrafią spawać aluminium ) i wychodziło całkiem przyzwoicie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/05/16 08:19 #18180 przez Mechanik i Geolodzy

Mechanik i Geolodzy odpowiedział w temacie: Maluchami ?

Z alumiskami mam dwa problemy, mianowicie micha własnej roboty i tak na końcowym etapie wykonania musiałaby mieć planowany na frezarce kołnierz przylegający do bloku inaczej nieszczelności gwarantowane
Druga sprawa to stalową michę po przydzwonieniu możesz w trasie zdjąć wklepać młotkiem i pospawać byle gdzie, nawet w przydrożnym gospodarstwie u rolnika :) natomiast alu puści w najsłabszym miejscu i się rozpadnie.
Jeszcze wracając do wykonania to i ile nie ma się sprzętu do spawania aluminium, frezarki, dużej wiedzy jak dobrze wykonać taki twór albo nie ma się bardzo dobrego kolegi który coś takiego zrobi po znajomości to szkoda czasu i pieniędzy bo wyjdzie podobnie albo i drożej niż odlewany oryginał :)

Nic na siłę, wszystko młotkiem!

Więcej
2014/05/16 12:50 #18185 przez Dębowe Ryje

To może jakiś inny ciekawy sposób na poprawę chłodzenia silnika? Chłodnica oleju? Chyba więcej zachodu niż z alumiską ;p

Więcej
2014/05/16 13:06 #18186 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Maluchami ?

Po co takie kombinowanie?
Przez lata we Włoszech jeździły maluchy w upale i w górach i dawały radę. I nawet klap nie odchylali...

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2014/05/16 13:09 #18187 przez Dębowe Ryje

Może i racja, ale co innego jak sobie Pan sobie we Włoszech jeździ do pracy a co innego jak się jedzie załadowanym malchem we 3 osoby i robi po 400-500 km dziennie :)

Więcej
2014/05/16 15:03 #18191 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Maluchami ?

dawno nie miałem malucha ale potwierdzam ,że ;
maluch we Włoszech radził sobie bardzo dobrze,
otwieranie klapy bardziej szkodzi niż pomaga,

ponad to na każdej podjazdówce w górach jest miejsce na zatrzymanie auta i może tam odpocząć 15 min, a i fajne widoki i focie można porobić :whistle:

Podstawą elektryki są dobre styki !

Więcej
2014/05/16 16:29 #18193 przez Dębowe Ryje

hehe no dobra przekonałeś mnie :) zostawiam jak jest, tylko porządnie wyremontuje silnik i zaleje olej 20w40 tak jak Mechanik i Geolodzy pisał

Więcej
2014/05/16 22:44 #18199 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Maluchami ?

Silnik z malucha, to w zasadzie to samo co silnik ze starej 500, której tam jeździ multum. Dobry olej dać, wyczyścić cylinder z syfu na żebrach i sprawdzić wentylator. Iść musi.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/05/16 23:31 #18201 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Maluchami ?

Maluchami1 napisał: hehe no dobra przekonałeś mnie :) zostawiam jak jest, tylko porządnie wyremontuje silnik i zaleje olej 20w40 tak jak Mechanik i Geolodzy pisał

ORLEN oferuje OLEJ LUBRO 20W50 to na gorąco nawet lepiej, lałem go z powodzeniem do benzynowego Merca 124 i latem na wolnych obrotach wyraźnie pokazywał wyższe ciśnienie ( Merce miały taki zegar)

Tarpaniątko też dobrze radzi z tym oczyszczeniem silnika i ożebrowania bloku i głowicy, sprawdź termostat i te gumki wokół fajek do świec, mają dobrze przylegać...

Podstawą elektryki są dobre styki !

Więcej
2014/05/17 15:44 #18207 przez Mechanik i Geolodzy

Mechanik i Geolodzy odpowiedział w temacie: Maluchami ?

POGANIACZE BYDŁA napisał: Po co takie kombinowanie?
Przez lata we Włoszech jeździły maluchy w upale i w górach i dawały radę. I nawet klap nie odchylali...

Dokładnie...
Co do oleju to właśnie 20w40 albo 20w50 tak prawi książka. Z własnych obserwcji to wczoraj właśnie kupiłem malucha o czym za chwilę powiem i całą trasę (470 km ) pokonałem na najtańszym selektolu 20w40 i przy jeździe 240 kilometrów ciągiem kontrolka ciśnienia oleju się nie zapaliła a działa na pewno :) z tym że było dość chłodno ale za to silnik stary i wyeksploatowny więc się zrównoważyło.

A co do kupna to stało się :) kupiłem żelazo które posłuży za bazę do odbudowy choć wygląda paskudnie, nic nie działa i jest kupa korozji to jednak jest przegląd do lutego przyszłego roku i ubezpieczenie tak samo oraz co najbardziej istotne ma zdrową podłogę więc będzie do czego spwać :D
Zapis z podróży:
11:00 wyjazd od by, byłego właściciela
11:15 tankowanie pod korek
11:20 ratowanie cieknącego paliwa upuszczajac je do bańki przez przewód powrotu
12:00Dziurawy bak wymieniony na używany w tychach
15:30 postój za Bytomiem czyszczenie zapchanego gaźnika
16:30 dalej czyszczę gaźnik i wymieniam pompę paliwa
17:30 silnik dalej się krztusi, stwierdzam stale powietrze w ukladzie zasilania
18:30 w znalezionym warsztacie kupuje nowy filterek paliwa za 6 zlotych - auto odżywa lecimy 100 km/h :)
21:00 tankowanie we Wrocławiu, postój i wymiana paska klinowego bo stary wygląda jak nieszczęście
21:15 kolejna wymiana paska klinowego pierwszy musiał leżeć 20 lat bo się rozpadł :P
00:30 ostatnie tankowanie i kawa
2:30 jesteśmy w domu zamordowani totalnie ale szczęśliwi że się udało

Gdzieś tam po drodze jeszcze spadła zawleczka gazu i zgubiłem lusterko przed opolem jakby ktoś znalazł to moje :D

Nic na siłę, wszystko młotkiem!

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008