× Złombol 2014

Jak zdobyć te 1000zł

Więcej
2014/07/06 23:08 #19152 przez Drużyna Tłokowego Pierścienia

Drużyna Tłokowego Pierścienia odpowiedział w temacie: Jak zdobyć te 1000zł

Strefa Uczestnika

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/07/06 23:17 #19154 przez ŻUKato

ŻUKato odpowiedział w temacie: Jak zdobyć te 1000zł

Drużyna Tłokowego Pierścienia napisał: Przecież jasno jest powiedziane, że każda naklejka będzie weryfikowana na starcie czy ma pokrycie w przelewie. Czyli ja rozumiem to tak, że wymiana bezgotówkowa nie jest dozwolona. Musi być przelew (lub 1% z podatku).

Wymiana bezgotówkowa to tylko i wyłącznie twoja sprawa. Jeśli to ułatwi wasz wyjazd to wręcz namawiam. Ważne aby darczyńca widniejący na aucie miał pokrycie w przelewie. Tak więc możesz wpłacić za taką firmę dowolną kwotę (np. 10 zł) ze swojego konta podając ich nazwę w tytule i weryfikacja będzie zaliczona. Kilkoro moich darczyńców nie chciało wpłacać z konta firmowego i dali mi pieniądze do ręki. Złombol to nie urząd skarbowy.
Warunek uczestnictwa - uzbieraj minimum 1000 zł, zapłać wpisowe, naklejki i witamy na pokładzie.

4 Złombole, 4 bezpieczne powroty

www.facebook.com/zukieta

Więcej
2014/07/07 07:05 - 2014/07/07 07:06 #19156 przez PRUDENTER TEAM

PRUDENTER TEAM odpowiedział w temacie: Jak zdobyć te 1000zł

.. wg mnie to już jest oszustwo ..
.. wymiana bezgotówkowa to przyjęcie korzyści dla siebie w zamian za reklamę na samochodzie .. odsyłam do regulaminu i jego części pod tytułem FAQ Darczyńcy.

7. Czy można wspierać uczestnika finansowo lub w inny sposób jak przekazanie sprzętu itd.? (Sponsoring)

Nie, jest to niedozwolone!
100% uzbieranych środków będzie wykorzystanych na prezenty dla dzieci z domów dziecka!
Uczestnikom, którzy nie dotrzymują tej reguły grozi dyskwalifikacja!
Ostatnio zmieniany: 2014/07/07 07:06 przez PRUDENTER TEAM. Powód: .

Więcej
2014/07/07 16:40 #19161 przez Tworzy się

Tworzy się odpowiedział w temacie: Jak zdobyć te 1000zł

No nie no do oszustw chyba nikt nie będzie się uciekał. Pytam bo np. mam firmę która handluje częściami daewoo, odpowiedzieli mi że kasy jako takiej nie mają by dać, ale sporo części od Poldka mogą mi ofiarować w zamian za reklamę. I tu pojawia się pytanie :) Oczywiście jakby dawali telewizor, który bym se do pokoju wstawił - to fakt, oszustwo i to chamskie :)

Więcej
2014/07/07 17:51 #19166 przez ŻUKato

ŻUKato odpowiedział w temacie: Jak zdobyć te 1000zł

Tworzy się napisał: No nie no do oszustw chyba nikt nie będzie się uciekał. Pytam bo np. mam firmę która handluje częściami daewoo, odpowiedzieli mi że kasy jako takiej nie mają by dać, ale sporo części od Poldka mogą mi ofiarować w zamian za reklamę. I tu pojawia się pytanie :) Oczywiście jakby dawali telewizor, który bym se do pokoju wstawił - to fakt, oszustwo i to chamskie :)

No i właśnie o to mi chodzi. Masz firmę która da ci części, ktoś inny ma mechanika który przygotuje samochód za darmo lub za pół ceny, jeszcze inny ma kogoś innego. Takie sytuacje będą się zdarzały tak długo jak tylko Złombol będzie jeździł.

Ja się więc pytam gdzie to oszustwo o którym wspominacie? W ten sposób okradamy dzieci? Z czego niby? Z części do starego poldka czy z godzin darmowej pracy mechanika na kanale?
Pójdę krok dalej i stwierdzę, że jeśli nie będziemy korzystali z takich właśnie możliwości to dzieci ucierpią najbardziej.
Dlaczego? Bo jeśli ktoś się nie wyrobi z kasą to nie pojedzie, a jak nie pojedzie to do dzieci nie trafi gwarantowany 1200 zł.

Wyobraźmy sobie teraz, że 10% startujących ma możliwość naprawy auta u swojego mechanika za darmo (w zamian za reklamę). Przypuśćmy teraz, że nie skorzysta z tego bo przeczyta, że to wielkie oszustwo. No i te 10% nie pojedzie bo nie ma tyle kasy, żeby doprowadzić te graty do stanu, który zagwarantuje pokonanie kilku tysięcy km. 10% na chwilę obecną to 23 załogi x 1200zł = 27 600zł dla dzieciaków.

Cytowany przez PRUDENTER TEAM pkt 7 regulaminu ma dla mnie sens w przypadku, kiedy ktoś da na dzieci 500 zł, a drużyna wpłaci tylko część kwoty. Podobnie w przypadku telewizora, radia, komputera czy suszarki do włosów. To są oszustwa i to bardzo niefajne. Ale jeśli chłopak dostanie z hurtowni nowy gaźnik, bańke oleju i jakieś pierdy do grata albo jeśli mechanik zrobi mu auto za darmo w zamian za reklamę (za którą drużyna i tak musi zrobić wpłatę na konto fundacji) to moi drodzy nie jest żadne oszustwo, a przynajmniej ja go tu nie dostrzegam.

4 Złombole, 4 bezpieczne powroty

www.facebook.com/zukieta

Więcej
2014/07/07 19:44 #19170 przez SIMEK

SIMEK odpowiedział w temacie: Jak zdobyć te 1000zł

W takiej sytuacji można poprosić takiego mechanika o wpłatę np. 10zł na konto w zamian za reklamę, a resztę swojej hojności przekaże w godzinach przepracowanych nad autem. Tak więc w ten sposób regulamin złombolowy nie będzie złamany i tak jak ŻUKato napisał pomoc mechnika też przyczyni się do zebrania większej kasy, no bo auto ruszy w trasę.
Myślę, że organizatorzy mają rację, że 100% przychodów z reklam od darczyńców powinno trafić dla dzieci i nie należy łamać tej zasady, ale uważam, że takie rozwiązanie nie byłoby oszustwem, bo reklama miałaby pokrycie w przelewach.

Więcej
2014/07/07 20:26 #19173 przez PRUDENTER TEAM

PRUDENTER TEAM odpowiedział w temacie: Jak zdobyć te 1000zł

.. ja się z Wami całkowicie nie zgadzam ..

Przypomnę tylko sprawę motodziennika, który chciał wziąć udział w wyprawie bodajże w 2010 roku. Pomimo tego że ponoć chcieli wpłacić dużą kwotę nie zostali dopuszczeni ze względu na sponsoring.

ŻUKato:
jeżeli ktoś chce dać uczestnikowi nowy gaźnik, bańkę oleju i cokolwiek tylko chce dać, nawet 10 000 zł na drobne wydatki to jest to prywatna sprawa między nimi.
Jeżeli w grę wchodzi reklama na aucie to tylko i wyłącznie za przelew na dzieci (lub 1$ podatku)
Przyjęcie gaźnika w zamian za reklamę i wpłata przez uczestnika 20 zł jest dla mnie identyczną sytuacją gdy reklamodawca z jakiegoś powodu nie che robić przelewu daje mi 200 zł i mówi wpłać sam a ja wpłaciłbym 20 zł. To czy te 180 zł byłoby w gotówce czy w sprzęcie jest bez znaczenia.

Zostawmy akcję ZŁOMBOL tak czystą jak tylko można.

Więcej
2014/07/07 23:38 #19186 przez 2F4U

2F4U odpowiedział w temacie: Jak zdobyć te 1000zł

Szukając dziury w systemie można oczywiście uzbierać na remont pojazdu, wyjazd itd. (na przykład 15.000) i wpłacić 1000 dla dzieci....

Jest to niezgodne z regulaminem bo Złombol nie ma służyć zbieraniu datków na remont pojazdów swoich uczestników lub na inne osobiste cele uczestników. Dla mnie zbieranie na siebie pod płaszczem akcji Złombol jest po prostu nie fair. Ryzyko jest duże, iż energia poświęcona na szukanie darczyńców straci równowagę miedzy pozyskiwaniem kasy dla siebie i dla dzieci!

Sponsoring (w jakielkolwiek formie) jest niedozwolony i uczestnicy , którzy się tego nie trzymają będą wykluczeni z akcji.

Setki darczyńców nam zaufało i nasze reguły są żelazne.

100% dla dzieci!
0% sponsoring!

Więc proszę nie koncentrujcie się na rozmowach jak można obejść regulamin lub inaczej interpretować....jest to trochę rozczarowujące....!

Złombol, the real gamble :-)

Więcej
2014/07/08 12:23 #19192 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Jak zdobyć te 1000zł

Ja tylko dodam, że można się wybrać na www.fsotrip.pl tam sponsorzy dofinansowują wyjazd ekipy.

Więcej
2014/07/08 14:03 - 2014/07/08 14:07 #19197 przez ŻuLPanter TEAM

ŻuLPanter TEAM odpowiedział w temacie: Jak zdobyć te 1000zł

Słuchajcie wydaje mi się ze rozmowa poszła w zupełnie nie tym kierunku.

U nas mogła być taka sytuacja, że gość najpierw miał dać nam trochę gratów bo fajna impreza itp. Później powiedział, że się zastanowi nad wsparciem finansowym dla dzieciaków (w zamian za oklejenie auta). Sprawa nie wypaliła i gość się rozmyślił.

Przyjmując teoretycznie, że tak by się udało czyli:
- gość daje nam graty
- za jakiś czas namyśla się, że chce wpłacić pieniążki.

To musieli byśmy mu powiedzieć, że teraz jak nam pomógł to nie chcemy jego naklejek i wpłaty dla dzieciaków?
A jeśli stwierdzilibyśmy, że ok to mielibyśmy murowany ban?!

Trochę to słabe. ...
Ostatnio zmieniany: 2014/07/08 14:07 przez ŻuLPanter TEAM.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008