× Złombol 2014

Jak zdobyć te 1000zł

Więcej
2014/07/08 16:06 #19198 przez Tworzy się

Tworzy się odpowiedział w temacie: Jak zdobyć te 1000zł

Nikt nie chce okradać, ani kombinować z pieniędzmi. Chyba.
Generalnie możliwość wpłacania kasy przez drużynę w imieniu darczyńcy już mi śmierdzi na kilometr. Także uważam że na "chłopski rozum" przyjęcie paru gratów do auta (nie telewizora, czajnika, czy kanapy) nie wyrządza krzywdy dzieciakom, a tak jak napisane wyżej nawet pomaga - tyle że pośrednio.
Każdy z moich nagrywanych darczyńców ma powiedziane jasno że sam robi przelew - dla mnie tylko potwierdzenie. Od razu zaznaczam że taki obrót spraw, sprawia że sytuacja jest czysta i w pełni charytatywna.

Cóż regulamin jest jaki jest, ktoś go napisał. Oby kompetentny :) szykujmy dalej fury i jedźmy cali i zdrowi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/07/08 17:43 #19202 przez ŻUKato

ŻUKato odpowiedział w temacie: Jak zdobyć te 1000zł

Tworzy się napisał: Nikt nie chce okradać, ani kombinować z pieniędzmi. Chyba.
Generalnie możliwość wpłacania kasy przez drużynę w imieniu darczyńcy już mi śmierdzi na kilometr. Także uważam że na "chłopski rozum" przyjęcie paru gratów do auta (nie telewizora, czajnika, czy kanapy) nie wyrządza krzywdy dzieciakom, a tak jak napisane wyżej nawet pomaga - tyle że pośrednio.
Każdy z moich nagrywanych darczyńców ma powiedziane jasno że sam robi przelew - dla mnie tylko potwierdzenie. Od razu zaznaczam że taki obrót spraw, sprawia że sytuacja jest czysta i w pełni charytatywna.

Cóż regulamin jest jaki jest, ktoś go napisał. Oby kompetentny :) szykujmy dalej fury i jedźmy cali i zdrowi!

Śmierdzi na kilometr? Niekoniecznie.
Podam ci przykłady.
Mój własny szef dał mi pieniądze do ręki i powiedział, że nasza księgowa odradziła mu wpłatę darowizny z konta firmowego obawiając się kontroli ze skarbówki. Po powrocie do domu wpłaciłem ze swojego prywatnego konta i w następny dzień przekazałem mu potwierdzenie przelewu. Oczywiście po to, żeby widział iż wpłaciłem pełną kwotę.
Podobna sytuacja miała miejsce w firmie u znajomego (międzynarodowy koncern), gdzie pracownicy zbierali do puszki. Komisyjnie przeliczone pieniądze trafiły w moje ręce bo nie było opcji wpłaty z konta firmowego. Oczywiście oni również dostali potwierdzenie, które to dumnie wisiało w zakładowej stołówce.

Słowo organizatora i regulamin to rzeczy święte i nie zamierzam dyskutować w tej kwestii. Trochę jednak żal, że wszystko z automatu wrzucane jest do jednego worka z dopiskiem "oszustwo".

4 Złombole, 4 bezpieczne powroty

www.facebook.com/zukieta

Więcej
2014/07/08 17:54 #19203 przez Tworzy się

Tworzy się odpowiedział w temacie: Jak zdobyć te 1000zł

Skoro wszystko wpłaciłeś - super. Postawa szefa też niczego sobie, ponieważ dziś ludzie sobie nie ufają. Z drugiej zaś strony w razie kontroli wyjdzie że dał Ci coś do ręki to w ogóle go zjedzą niż za darowiznę na fundację.

Ludzie z reguły są uczciwi (na szczęście) natomiast sytuacje jak Twoja prowokują do nieładnych zachowań.

Więcej
2014/07/08 18:18 #19204 przez PRUDENTER TEAM

PRUDENTER TEAM odpowiedział w temacie: Jak zdobyć te 1000zł

.. ja też zbierałem do puszki .. ale żeby nikt nie mógł powiedzieć, że zabrałem z tego cokolwiek dla siebie - każdy wrzucający podpisał się na liście i lista została wraz z przelewem została umieszczona na stronie internetowej.

prudenterteam.blogspot.com/p/maska-szorskiego.html

Więcej
2014/07/08 18:37 #19206 przez ŻUKato

ŻUKato odpowiedział w temacie: Jak zdobyć te 1000zł

Tworzy się napisał: Skoro wszystko wpłaciłeś - super. Postawa szefa też niczego sobie, ponieważ dziś ludzie sobie nie ufają. Z drugiej zaś strony w razie kontroli wyjdzie że dał Ci coś do ręki to w ogóle go zjedzą niż za darowiznę na fundację.

Ludzie z reguły są uczciwi (na szczęście) natomiast sytuacje jak Twoja prowokują do nieładnych zachowań.

Nie wypada mi dyskutować z szefem jeśli twierdzi, że boi się zrobić przelew firmowy. Mógł się wycofać ze złożonej obietnicy ale na szczęście tego nie uczynił.
Dał mi pieniądze z własnego portfela zamiast z firmowej kasy.
"Panie Pawle proszę, niech Pan wpłaci na te dzieciaki..."
Chciał wesprzeć akcję bo przekonałem go jak szczytny jest nasz cel.

Nie szukajcie we wszystkim oszustwa i kombinacji.

4 Złombole, 4 bezpieczne powroty

www.facebook.com/zukieta

Więcej
2014/07/08 21:08 #19221 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Jak zdobyć te 1000zł

ŻUKato napisał:

Tworzy się napisał: Skoro wszystko wpłaciłeś - super. Postawa szefa też niczego sobie, ponieważ dziś ludzie sobie nie ufają. Z drugiej zaś strony w razie kontroli wyjdzie że dał Ci coś do ręki to w ogóle go zjedzą niż za darowiznę na fundację.

Nie wypada mi dyskutować z szefem jeśli twierdzi, że boi się zrobić przelew firmowy. Mógł się wycofać ze złożonej obietnicy ale na szczęście tego nie uczynił.
Dał mi pieniądze z własnego portfela zamiast z firmowej kasy.
"Panie Pawle proszę, niech Pan wpłaci na te dzieciaki..."
Chciał wesprzeć akcję bo przekonałem go jak szczytny jest nasz cel.

Nie szukajcie we wszystkim oszustwa i kombinacji.

I w nazwie wpłacasz je jako Paweł, czy jako szef?...

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2014/07/20 12:16 #19450 przez DeLorean

DeLorean odpowiedział w temacie: Jak zdobyć te 1000zł

Czy wiadomo kiedy będą dostępne do kupienia koszulki 2014? Chcemy odwiedzić kilku potencjalnych sponsorów i byłoby eleganciej w koszulkach. I może są jakieś gotowe ulotki informacyjne do wydrukowania? Lub też będą może dostępne?
Bogdan

Więcej
2014/07/20 12:44 #19451 przez Moto-BEE

Moto-BEE odpowiedział w temacie: Jak zdobyć te 1000zł

1. zmień sponsorów na darczyńców bo zaraz zostaniesz zbombardowany :P
2. o koszulkach i ulotkach było co nieco napisane: zlombol.pl/pl/forum-124/5-off-topic/1289...szulki.html?start=20

Więcej
2014/07/20 23:43 #19459 przez DeLorean

DeLorean odpowiedział w temacie: Jak zdobyć te 1000zł

No sory. Oczywiście chodzi o darczyńców. Się przejęzyczyłem :)
Czekam zatem cierpliwie na info o koszulkach i ulotkach.

Mówię o tym potencjalnym darczyńcom,że 100% wpłat idzie na dom dziecka. Myślę że będzie to też napisane w ulotkach.
Widzę, że ważne to podkreślać, że jedziemy za swoje, a wpłaty Darczyńców tylko dla dzieciaków.

Więcej
2014/07/21 11:17 #19467 przez Drużyna Tłokowego Pierścienia

Drużyna Tłokowego Pierścienia odpowiedział w temacie: Jak zdobyć te 1000zł

My zrobiliśmy swoje ulotki - korzystając z treści zawartych na stronie.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008