× Złombol 2014

Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Więcej
2014/06/01 00:28 #18427 przez Tworzy się

Tworzy się stworzył temat: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Witajcie, do wyjazdu pozostało ok. 100 dni. Nam ekipa się tworzy i nie może zebrać... ale jestem dobrej myśli. Wszystko rozbija się o kasę :) Policzyliśmy wstępnie koszty paliwa (jedziemy Polonezem 1,6 LPG) i chciałbym je poddać dyskusji:
Biorąc pod uwagę spalanie 10/100km LPG wychodzi nam 250l gazu co daje z małą górką ok. 900 zł w jedną stronę.(Jeśli ktoś przyjął podobne spalanie, a wyszła mu inna kasa proszę o info)

Pozostałe koszty autostrad i winietek 10 dniowych (źródło PZMot)
Czechy - 60,5 zł
Słowacja - 53,5 zł
Węgry - 66,5 zł
Słowenia - 78 zł
razem: 249 zł
Pytanie tylko czy w tych krajach te winiety będą potrzebne. Nie mamy doświadczenia w podróżowaniu samochodem po Europie więc jak tu popełniliśmy błąd - proszę o info.
Z autostradami już gorzej na szybko wg via michellin wyszło że przejazd przez Włochy i Francję wyniesie ok. 600 zł - tutaj jest masakra.

Kosztów noclegów jeszcze nie znam, myślę że nie przewyższą podróży i opłat drogowych. Szacuję że nocleg na polu nie przewyższy 10 eur/os. Na razie skupiam się na podróży. Jeśli macie swoje wyliczenia, podzielcie się z innymi, być może o czymś zapomniałem, albo policzyłem coś niepotrzebnie. Każdy doświadczony głos na wagę złota. Czekam zatem na info i mam nadzieję - do zobaczenia na starcie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/01 08:36 #18428 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Póki co mam jedną uwagę. Dodaj +3 litry na 100km do spalania i wtedy to będzie w miarę rozsądne założenie. Do sumarycznego kosztu jaki wam wyjdzie, dolicz +20% zapasu i wtedy można śmiało ruszać w drogę. Musisz pamiętać o tym, że auto będzie załadowane bagażami + pewnie 3 albo 4 osoby na pokładzie ( nie wiem ilu was tam chce jechać). To nie to samo co jazda w pojedynkę na pusto po okolicy.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/06/01 08:49 #18429 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Podstawą elektryki są dobre styki !

Więcej
2014/06/01 09:01 #18430 przez Bahama Yellow

Bahama Yellow odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Już tak jest ze "świeżakami", nie chce się poczytać forum - lepiej od razu założyć SWÓJ wątek !!!
Jednak przydałby się jakiś ogarnięty moderator.

Jest klimat ale nie ma klimatyzacji !!!

Więcej
2014/06/01 09:24 #18432 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Burdello bum bum...

Więcej
2014/06/01 10:51 #18435 przez Tworzy się

Tworzy się odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Dziękuję za przypomnienie, jak się poruszać po forum. Przeglądałem forum na lewo i prawo. Nie wiem czy kolega który przeniósł mój temat do innego zauważył że tam wałkowany jest Nordkapp który jak mnie pamięć nie myli jest już historią? Stąd założyłem nowy temat który tyczy się Hiszpanii. Tym samym uważam że ten będzie stanowił o porządku na forum.
Dziękuję za uwagę i życzę miłego komentowania.

Więcej
2014/06/01 12:45 #18437 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Koszta zawsze są podobne i nie ma znaczenia który to rok. Jedyne co ulega zamianie to zmienna pt " koszt litra paliwa" ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/06/01 12:51 #18439 przez Tworzy się

Tworzy się odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Dzięki. A czy ktoś wie jak wyglądają te opłaty drogowe? Czy winiety są potrzebne gdy omijam drogi płatne?

Więcej
2014/06/01 14:20 #18440 przez Drużyna Tłokowego Pierścienia

Drużyna Tłokowego Pierścienia odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

No to chyba sam sobie odpowiedziałeś :) Jeżeli omijasz drogi płatne to nie potrzebujesz winietek. Jeżeli chcesz skorzystać z autostrady i niektórych ekspresówek to jak najbardziej winietka jest wymagana. Co do cen winietek - lepiej kupować na miejscu niż przez pzmot bo są tańsze.

Więcej
2014/06/01 15:14 #18446 przez Arendi

Arendi odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Tworzy się napisał: Dziękuję za przypomnienie, jak się poruszać po forum. Przeglądałem forum na lewo i prawo. Nie wiem czy kolega który przeniósł mój temat do innego zauważył że tam wałkowany jest Nordkapp który jak mnie pamięć nie myli jest już historią? Stąd założyłem nowy temat który tyczy się Hiszpanii. Tym samym uważam że ten będzie stanowił o porządku na forum.
Dziękuję za uwagę i życzę miłego komentowania.

Kolego nie przejmuj się. Uważam, że dla kosztów tegorocznego wyjazdu powinien właśnie powstać nowy wątek i dobrze zrobiłeś.
Z poprzedniego wyjazdu jedynie co się nie zmieniło to średnie zużycie paliwa dla poszczególnych modeli aut, a i tego nie jestem pewien.
Inne są kursy walut, inne ceny paliw, inna dostępność gazu, inny kierunek, inne zasady opłat za autostrady, inny układ polityczny w Europie itp., itd.
Tamten wątek celowo został zarchiwizowany, aby nie odgrzewać starych kotletów, ale zauważyłem, że jak pojawia się ktoś nowy na tym forum, to zaraz przez wszystko-k.-wiedzących :evil: jest sprowadzany do parteru.
Pozdrawiam nowych, tworzących się, zastanawiających się i obserwujących ;)

Żuk das AUTO

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008