× Złombol 2014

Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Więcej
2014/06/01 15:34 #18447 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Arendi, tu nikt nikogo do parteru nie sprawdza. Ale czy nie zauważyłeś, że większość "świeżych" pierwsze co robi, to otwiera nowe tematy zamiast poświęcić te 2-3 godziny w weekend i przetrzepać forum ? 80% odpowiedzi na "nowe" pytania zostało już udzielonych rok i dwa lata wstecz. Przez to że ciągle powstają nowe (zbędne/dublujące) tematy, robi się bajzel i jest problem znaleźć rzeczowe informacje.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/01 18:32 #18448 przez Tworzy się

Tworzy się odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Dzięki za wszelkie informacje. Jakiś czas temu podróżowałem po Czechach. Ciężko było o informacje co i gdzie jest płatne, więc kupiłem winietę dla świętego spokoju. Gdyby ktoś coś jeszcze od siebie dorzucił w temacie kosztów - będzie super.

Właśnie przywiozłem nowonabytego Poloneza 1,6 GLI + LPG, także jak się powiedziało A trzeba powiedzieć B - remontujemy i jedziemy! :)

Do zobaczenia

Więcej
2014/06/01 19:18 - 2014/06/01 19:28 #18449 przez Drużyna Tłokowego Pierścienia

Drużyna Tłokowego Pierścienia odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Tu masz informację co do Czech - LINK - ceny i drogi na które musisz mieć winietki - jeżeli kupujesz już winietkę to warto rozważyć kupno miesięcznej, jeżeli chcesz wracać przez Czechy i nie wyrobisz się w 10 dni (my tak prawdopodobnie robimy bo chcemy odwiedzić przy powrocie muzeum w Mlada Boleslav) :) Z racji, że start będzie z Katowic to w tej chwili najszybsza droga na Czechy to A4 i potem A1 - w Czechach potrzebna winietka za Ostrawą. Ja zawsze kupuję zaraz za granicą na stacji (Shell o ile dobrze pamiętam).

Ciągnąc dalej temat winietek: W Austrii winietka 8,5 Euro (10-dni)dodatkowe informacje - LINK

Przy przejeździe przez Słowenię winietki nie polecam - dość kosztowna sprawa - 15 Euro

Co do Słowacji i Węgier nie wiem - Wiem tylko tyle, że Węgry mają e-winietkę (czyli można kupić przez internet) Od znajomych słyszałem, że Węgry lepiej pokonywać głównymi drogami. Takie informację o Węgrzech na szybko znalazłem - LINK
Ostatnio zmieniany: 2014/06/01 19:28 przez Drużyna Tłokowego Pierścienia.

Więcej
2014/06/01 19:26 #18450 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

A po co w tym roku pchać się do Czech, skoro prościej od razu przez Słowację (pomijam tych co chcą coś konkretnego w Czechach zaliczyć).

Link do winietek słowackich:
www.skionline.pl/stacje/oplaty-za-drogi-...em-na-narty,157.html

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2014/06/01 19:32 #18451 przez Drużyna Tłokowego Pierścienia

Drużyna Tłokowego Pierścienia odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Nie wiem czy tak prościej przez Słowację. Szybciej jednak przez Czechy:)

Więcej
2014/06/01 19:50 #18452 przez ŻuLPanter TEAM

ŻuLPanter TEAM odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Cały czas się zastanawiam czy przy przelotowej 70-80 km/h autostrady się w ogóle opłacają...

Może się ktoś wypowie ktoś kto wczesniej brał udział samochodem pokroju Żuka/Nysy

Więcej
2014/06/01 19:55 - 2014/06/01 19:56 #18453 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Myśmy na Grecję u naszych południowych sąsiadów ani jednej winiety podczas jazdy do mety nie kupili, wszystko bocznymi drogami objechane było. Dopiero chyba na granicy Węgierskiej kupowaliśmy

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2014/06/01 19:56 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2014/06/01 20:04 #18454 przez Drużyna Tłokowego Pierścienia

Teraz na Węgrzech myślę spokojnie można winietkę odpuścić

Więcej
2014/06/01 20:08 #18455 przez ŻuLPanter TEAM

ŻuLPanter TEAM odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Drużyna Tłokowego Pierścienia napisał: Teraz na Węgrzech myślę spokojnie można winietkę odpuścić

Możesz rozwinąć?

Więcej
2014/06/01 20:13 #18456 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Ja się Żukiem przy przelotowej 80-90 nie pcham na autostrady. Jadę tylko darmówkami. Problem mam z planem podróży, bo chcieliśmy do Gibraltaru dociągnąć, ale wychodzi mi codziennie 10h w aucie przez 14 dni. A to już ból...

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008