× Złombol 2014

Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Więcej
2014/06/24 23:01 #18873 przez Moto-BEE

Moto-BEE odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Grzmiący Rydwan napisał: Zapamiętajcie jedną rzecz - pojazd ma być wyposażony zgodnie z wymaganiami dla KRAJU JEGO REJESTRACJI, a nie kraju do którego jedzie. Guzik nas obchodzi że jakiś tam kraj wymaga kompletu żarówek i prezerwatywy nawilżanej. Kraje będące sygnatariuszami Konwencji Wiedeńskiej o Ruchu Drogowym wzajemnie honorują takie rozwiązanie.

Inną kwestią jest wiedza kontrolującego policjanta i nasze możliwości językowe aby jasno dać mu do zrozumienia że pieprzy od rzeczy. Dlatego czasem faktycznie prościej mieć kamizelki i żarówki...

no właśnie to jest problem z tymi policjantami. Co z tego że przepisy są jakie są, jak ci się trafi uparty mądrala to nic nie ugadasz. Mieszkam na południu Polski i wiem jak zwłaszcza czesi i słowacy uwielbiają się czepiać obcokrajowców o takie pierdoły jak brak kamizelki, trójkąta itp

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/25 09:15 #18883 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

akurat brak kamizelki czy trójkąta nie nazwałbym pierdołą ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/06/25 11:52 #18885 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Akurat brak kamizelki to jest pierdoła, bo nie wymaga jej polskie prawo. To czy ma ona sens i czy może uratować zdrowie to już zupełnie inna bajka.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2014/06/25 21:47 #18898 przez autOszołomy

autOszołomy odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Bardzo przydatny plik ale mam małe pytanka
1. Od kiedy w Polsce trzeba mieć apteczke i kamizelke?
2. Ostatnio na Słowacji dostałem mandat za brak właśnie kamizelki i tamtejszy policmajster powiedział mi że wymagają tylko apteczki i kamizelki:)
Co by nie było nie czepiam się ale pytam bo może się cosik zmieniło:)
POzdrawiam

4xZłombol 2xPolonez i 2xŻuk

www.facebook.com/autOszolomy/

Więcej
2014/06/25 22:09 #18900 przez Grzmiący Rydwan

Jak napisałem - w PL nie ma wymagania apteczki i kamizelki i żaden policaj ze Słowacji nie może za to karać. Było odmówić przyjęcia mandatu - konwencja Wiedeńska załatwia sprawę. Auto ma wyposażenie z kraju jego rejestracji.

Więcej
2014/06/26 00:29 #18904 przez Moto-BEE

Moto-BEE odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

specem od przepisów też nie jestem, te dane wziąłem z neta oczywiście. Może były nieaktualne, kto wie...

www.camprest.com/pl/przepisy-ruchu-drogowego

Więcej
2014/06/26 07:11 #18905 przez FurrariF50

FurrariF50 odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Grzmiący Rydwan napisał: Jak napisałem - w PL nie ma wymagania apteczki i kamizelki i żaden policaj ze Słowacji nie może za to karać. Było odmówić przyjęcia mandatu - konwencja Wiedeńska załatwia sprawę. Auto ma wyposażenie z kraju jego rejestracji.

Z tego co wiem to samochód musi być wyposażony we wszystko czego wymagają przepisy w danym kraju. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego nieprzestrzegania. Jak zarejestrujemy nasze złomy w Indiach, to będziemy mogli jeździć na dachu i przewozić tyle osób ile zmieścimy:)

Więcej
2014/06/26 09:36 #18912 przez PRUDENTER TEAM

PRUDENTER TEAM odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

.. kamizelka kosztuje 5 zł i nie zajmuje miejsca więc każdy sobie wrzuci i już .. nie ma co dyskutować .. pamiętajcie że nie ma co się kłócić z policją ...
.. z doświadczenia wiem.. jak się wybroniłem przed mandatem za prędkość (to nic, że jechałem 140 na ograniczeniu do 50 .. nie mieli radaru..) to zabrali mi dowód za skorodowane tablice rejestracyjne ..
.. a myślę że w większości naszych aut coś zawsze się znajdzie za co można zabrać dowód ..

Więcej
2014/06/26 09:41 #18913 przez Grzmiący Rydwan

Jeszcze raz, mam nadzieję że po raz ostatni. Auto ma mieć wyposażenie z kraju rejestracji i nie ma tu żadnego " z tego co wiem", lub "wydaje mi się". Koniec i kropka. Nie można karać w Polsce Niemca za brak gaśnicy, a Polaka w Niemczech za brak apteczki.

Co do zasadności posiadania wyposażenia - tutaj nie dyskutuje, kamizelka kosztuje grosze i na pewno warto ją mieć.

Więcej
2014/06/27 13:51 #18944 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Niby jest tak jak piszesz 9teoretycznie powinno być), ale niestety tak nie jest i często jest ciężko polemizować na trasie - można, ale może to potrwać naprawdę długo

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008