× Złombol 2014

Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Więcej
2014/10/10 19:25 #22357 przez PRUDENTER TEAM

PRUDENTER TEAM odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

...Szorstki (125p) z LPG.. 6000 kg wg GPS (6500 wg licznika). 12 dni.
6 noclegów na campingach, reszta na dziko.
Koszty paliwa, LPG, autostrad, winiet, parkingów, tuneli i tramwaju w Wenecji:
ok 4200 zł na trzy osoby.
dokładnie:
PB95- 690 zł
LPG - 1950 zł
autostrady: 525 zł
noclegi: 640 zł
parkingi: 145 zł
winiety : 100 zł
tramwaj: 88 zł
tunel: 75 zł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/10/11 21:54 #22378 przez Rozbrykany Poldżer Squad

Rozbrykany Poldżer Squad odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

U nas w tym roku koszta astronomiczne ...

Polonez CARO 1.6 GLE - 1994r. , na starcie 56kkm.

Paliwo - noPb
Trasa - ok. 10500km
Czas - 18 dni (+9 dniowa "przerwa")
Załoga - 2, żonka i ja ;)
Koszt ...

Przygotowania auta + części zapasowe to ok. 2000zł (gaźnikowiec ok. 300zł, geometria 100zł, rozrząd + paski + płyny + duperele 500zł, nowe opony 500zł, części + inne 600zł)

Paliwa szło ok. 8 litrów na 100km, a to daje ok. 5-5,5kzł
Autostrady lekką ręką zeszło z 1500zł
Noclegi średnio po 50E, jeden w aucie, reszta w hotelach, ok. 900E
Mandaty, mam nadzieję, że nie dojdą :D
Ukradli nam jeden rower, ale to MEGA złom warty ze 100zł :P
Jakieś 600zł poszło w postaci okularów, które porwał mi ocean w nocy ..., ale to moja wina ;)

Kieszonkowego nie liczę, bo aż ciężko mi oszacować, ale to kwestia indywidualna.

Niestety musieliśmy zostawić auto w Przełęczy Stelvio i wrócić do PL. Musieliśmy ...

Transport do Mediolanu 30E, samolot do Berlina 320E, autokar do PL 40E.

"akcja ratunkowa" to 2800km Pandą, w sumie jakiś 1000zł z autostradami.

W sumie wyszło ok. 16000zł nie licząc kieszonkowego ... (licząc z rowerem okularami, akcją ratunkową), ale nigdy bym mojego Poldka nie zostawił, choćby zepsuł się w Portugalii ;)
Przez awarię pompy zwiększyły nam się koszta o prawie 3000zł ...

Złombol 2012&2013&2014

Więcej
2014/10/12 09:49 #22384 przez Gwiezdny Patol

Gwiezdny Patol odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

U nas koszty przygotowania auta i samego wyjazdu wyniosły 15 146zł, z czego sam zakup samochodu to 10%. Było ciężko, były chwile zwątpienia, ale ostatecznie udało się wystartować i przejechać cały Złombol bez większych awarii. Jakby ktoś był zainteresowany, to wkrótce będzie na sprzedaż nasza karetka w wersji 1.4 GLI, więcej szczegółów podamy jak ją przeserwisujemy i ustalimy jakąś cenę wywoławczą ;)

Więcej
2014/10/12 12:18 #22387 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

U mnie samo auto z zakupem i przygotowaniem to ponad 17 tys. było. Do tego ok. 2300 zł od osoby sam Złombol. Czyli z takiego punktu widzenia - ja wydałem prawie 20 tys., a sumarycznie z wszystkimi osobami wyszło - 26 tys.

Z tego co wiem z rozmów - byli tacy co wydali więcej na maszynę niż ja;-)

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2014/10/13 16:00 #22407 przez Mechaniczna Pomarańcza

Mechaniczna Pomarańcza odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Jestem zaskoczony kosztami, które tu podajecie.

W tym roku jechałem one-way jako pasażer, ale w 2010 do Istanbułu jechałem swoim Borewiczem i ogarniałem wszystkie koszty to pozwolę sobie napisać dla porównania dane z 2010 roku (mam jest w Excelu):

- przejechaliśmy ok. 5 kkm
- Polonez Borewicz 1500, 86' - jechaliśmy w 3 osoby
- paliwo: noPb + dodatek potasowy - ok. 1800 PLN, Polonez spalił 7,14 litra/100 km za całą trasę.
- autostrady: tylko winietki Rumunia i Bułgaria - 10 EUR
- noclegi do Istanbułu (pierwszy pod Debreczynem na Węgrzech gratis bo o 3:05 w nocy nie było nikogo kto by to sprawdzał, drugi w Calimanesti w Rumunii 5 EUR od auta, trzeci na obskurnym kempingu Zlatnaja Ribka w Sozopolu 15 EUR. W Istanbule znaleźliśmy hotel przy samym Gran Bazarze za 20 EUR/os/doba, w powrotnej drodze tylko jeden nocleg na plaży w Bułgarii (free) - potem cięliśmy bez przerwy.

Jak podliczałem chłopaków, to wyszło nam po ok. 800 PLN/głowę za paliwo+autostrady+noclegi.

Fakt, że auto nie doświadczyło żadnej usterki, wciągnęło przez trasę 3,5 litra oleju. Jedynym uszkodzeniem było urwanie gumowego wieszaka tylnego tłumika (2 PLN) podczas wyciągania śmieciarką z plaży w Bułgarii (zakopaliśmy się).

Więcej
2014/10/13 16:18 #22409 przez Grzmiący Rydwan

No i masz odpowiedź. Żuk palił 11 litrów ropy, miał droższe autostrady i tunele, a jechaliśmy głównie przez kraje gdzie za to się płaci i niestety chcąc oszczędzić czas - płaciliśmy. Do tego paliwo przy autostradach też droższe.

Do tego płatne kempingi, zakupy żywnościowe w lokalnych sklepach (mało wieźliśmy z Polski), alkohol tez kupowany po drodze.

I wyszło nam po ok. 2300 od łebka

Więcej
2014/10/14 09:52 #22424 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Grzmiący Rydwan napisał: U mnie samo auto z zakupem i przygotowaniem to ponad 17 tys. było. Do tego ok. 2300 zł od osoby sam Złombol. Czyli z takiego punktu widzenia - ja wydałem prawie 20 tys., a sumarycznie z wszystkimi osobami wyszło - 26 tys.

U mnie koszty przygotowania auta zamknęły się też w okolicach 17k. Dodam tylko, że ja rozminąłem się względem moich zakładanych kosztów podróży o 100 Euro... Ale kiedy prezentowałem wyliczenia przed wyjazdem to byłem wyzywany od heretyków

Więcej
2014/10/14 10:51 - 2014/10/14 10:57 #22428 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Aleksandria napisał:

Grzmiący Rydwan napisał: U mnie samo auto z zakupem i przygotowaniem to ponad 17 tys. było. Do tego ok. 2300 zł od osoby sam Złombol. Czyli z takiego punktu widzenia - ja wydałem prawie 20 tys., a sumarycznie z wszystkimi osobami wyszło - 26 tys.

U mnie koszty przygotowania auta zamknęły się też w okolicach 17k. Dodam tylko, że ja rozminąłem się względem moich zakładanych kosztów podróży o 100 Euro... Ale kiedy prezentowałem wyliczenia przed wyjazdem to byłem wyzywany od heretyków

Nie wiem czy powinniśmy tu epatować wysokimi kosztami , to nie sztuka wydać kupę kasy, a takie wpisy mogą odstraszać przyszłorocznych nowicjuszy..

Przygotowanie samochodu wiadomo tanie nie jest, zwłaszcza jak nic sam nie zrobisz korzystając z obcych warsztatów ale potem masz większą pewność powrotu no i powinno służyć parę lat..
Wszelkie przeróbki " swapy " " zawiasy " i inne ulepszenia to też generator kosztów...

Im bliżej jesteśmy komuny , tym niższe koszty ZŁOMBOLA
myślę tu o oryginalnym samochodzie, i zabraniu kuchenki i słoików z Polski, tak jak to kiedyś bywało.
instalacja LPG założona nawet nowa do naszych aut zwraca sie na jednym ZŁOMBOLu

ale .... kto bogatemu zabroni :woohoo:

P.S. co będzie jak tu skarbówka zajrzy ..... :whistle:

Podstawą elektryki są dobre styki !
Ostatnio zmieniany: 2014/10/14 10:57 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni.

Więcej
2014/10/14 11:07 #22429 przez Grzmiący Rydwan

Bez przesady. Koszty są realne i tak po prostu to wygląda. Są ludzie którzy kupią auto za 1000-2000 i pojadą na pałę i dojadą itp., ale ja do nich nie należę, poza tym budowałem auto nie na jeden wyjazd, stąd większa dbałość o detale techniczne i związane z tym koszty.

Lepiej też żeby naród miał świadomość że to nie jest tak do końca tania impreza. Wielu sądzi że da się za drobne to zrealizować. Podróże co prawda kształcą, ale też kosztują;-)

A skarbówka mnie nie wzrusza - legalnie zarabiam i płace podatki;-)

Więcej
2014/10/14 11:28 #22430 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Koszty wyjazdu na Złombol 2014

Tu popieram Grzmiącego.
Mój Polonez służy mi na co dzień i również bierze udział w spotkaniach FSOPTK.
Tylko mój polonez, nie bierze oleju, nie ma wycieków oleju, płyn chłodniczy mu nie ucieka itp itd...
Koszty... no cóż mogłem jechać z drgającym wałem ale wtedy nie wiem czy bym dojechał
Mogłem jechać z cieknącą uszczelką pod pokrywą zaworów... ale nie wiem czy bym dojechał
Moglem jechać z zużytymi amortyzatorami z tyłu i trzeć tyłkiem po ziemi ale nie wiem czy bym dojechał itd itp.

Do tego dochodzi wydatek na części zapasowe. Owszem można nie brać i jak niektóre ekipy np.: w przypadku awarii uszczelki pod głowicą złomować auto...

Koszty włożone w auto może można by było trochę ograniczyć ale niewiele. Przygotowanie auta do wyprawy tam i nazat kosztuje. To trochę jak z samolotami... teoretycznie spalają na jednego pasażera mniej paliwa niż samochód ale przeloty nie są tanie, a nie są bo płacimy za bezawaryjność... Oczywiście można nie serwisować auta i mieć nadzieję, że dojedzie tak jak z samolotem można latać taniej w krajach trzeciego świata, mając nadzieję, że nie będzie awarii :)

Skarbówka ? I tak nasze koszta są mniejsze niż koszty serwisowania np BMW... Ja za cenę jednego drążka kierowniczego w BMW wymieniam prawie cały układ kierowniczy

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008