× Złombol 2014

Co absolutnie niezbędnie trzeba zabrać?

Więcej
2014/08/15 21:59 #20288 przez Drużyna Tłokowego Pierścienia

Drużyna Tłokowego Pierścienia odpowiedział w temacie: Co absolutnie niezbędnie trzeba zabrać?

jak już jesteśmy przy przejściówkach to nie wiem jak na kempingach we Włoszech, Francji i Hiszpanii ale np. w Chorwacji musieliśmy mieć coś takiego żeby można było mieć prąd. http://allegro.pl/przejsciowka-euro-cee-230v-do-kampera-przyczepy-i4504328569.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/08/15 22:59 #20290 przez VB126P

VB126P odpowiedział w temacie: Co absolutnie niezbędnie trzeba zabrać?

Pegazy napisał:

VB126P napisał: - Kamizelke odblaskowa, tak zeby sie po wegiersku czy francusku nie wyklucac

w Austrii i chyba w Słowenii obowiązkowa kamizelka na każdą osobę w samochodzie.

według tego (powiela się na wielu stronach):

www.motogazeta.mojeauto.pl/Aktualnosci/O...izelke,a,213342.html

mieć nie trzeba, ale z okazji że jedziemy autami z kilkunastoletnim stażem warto się zaopatrzyć dla każdego pasażera:)

Więcej
2014/08/16 07:20 - 2014/08/16 07:22 #20296 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Co absolutnie niezbędnie trzeba zabrać?

Pocisk 2 napisał: Czyli taki przykładowy zestaw powinien wystarczyć na całego złombola :P ??

allegro.pl/przejsciowka-lpg-polska-niemc...m10-i4484502858.html

Mam identyczny zestaw i się sprawdził. Jeśli go kupisz, to daj do tokarza podtoczyć fazę na oring pomiędzy tymi dwoma przelotkami (jedną wkręca się w drugą),bo ma tendencję do wyskakiwania. Ja po skręceniu obu części w jedno, założyłem cybant w miejscu składania, żeby oring nie mógł wyskoczyć ( to było w trasie na Szkocję) ;)

Aha, tylko zwróć uwagę jaki masz gwint w twoim wlewie, bo są jak mnie pamięć nie myli M10 i chyba M8 albo M12, żebyś sobie dobry kupił

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2014/08/16 07:22 przez Załoga Tarpaniątka.
Podziękowali: Pocisk 2

Więcej
2014/08/16 08:30 #20297 przez Czerwony Team

Czerwony Team odpowiedział w temacie: Co absolutnie niezbędnie trzeba zabrać?

Kupiłem taki zestaw na Norwegię i warto było :) 50 zł to nie majątek, a lepiej mieć niż się prosić :)

Więcej
2014/08/16 09:07 #20299 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Co absolutnie niezbędnie trzeba zabrać?

Drużyna Tłokowego Pierścienia napisał: jak już jesteśmy przy przejściówkach to nie wiem jak na kempingach we Włoszech, Francji i Hiszpanii ale np. w Chorwacji musieliśmy mieć coś takiego żeby można było mieć prąd. http://allegro.pl/przejsciowka-euro-cee-230v-do-kampera-przyczepy-i4504328569.html

Tak ! potwierdzam , we Włoszech też takie sa i na Nordkapp też były ... :woohoo:

Podstawą elektryki są dobre styki !

Więcej
2014/08/16 10:29 #20304 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Co absolutnie niezbędnie trzeba zabrać?

Ja na szczęście tego problemu nie mam. 230V na stałe na pokładzie drezyny ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/08/16 17:13 #20322 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Co absolutnie niezbędnie trzeba zabrać?

Załoga Tarpaniątka napisał: Ja na szczęście tego problemu nie mam. 230V na stałe na pokładzie drezyny ;)

jakiś generator czy co? Akumulator wydoli?

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)

Więcej
2014/08/16 17:32 #20324 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Co absolutnie niezbędnie trzeba zabrać?

Przetwornica i dodatkowy akumulator z separatorem do niej - tak mam u siebie. Zero problemu z prądem, o ile altek sprawny.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2014/08/16 19:39 - 2014/08/16 19:41 #20325 przez Załoga Tarpaniątka

Alternator 140A i 2 akumulatory na pokładzie. Jeden podpięty na stałe, drugi w rezerwie w razie W gdyby był problem odpalić ;)

Za 230V odpowiedzialna jest przetwornica 1kW/700W ( 1kW do 10 minut / 700W ciągłej, sinus modyfikowany, wystarczające na takie wypady)

Ostatnio zmieniany: 2014/08/16 19:41 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2014/08/17 13:59 #20353 przez Pocisk 2

Pocisk 2 odpowiedział w temacie: Co absolutnie niezbędnie trzeba zabrać?

Ciekawostka:

Hak holowniczy
Kierowcy, którzy posiadają hak holowniczy zamontowany na stałe a nie podróżują z przyczepą winni założyć na niego tzw. „czerwony kapturek”, jeżeli zaś mają hak zdejmowany należy go zdemontować.

Dodatkowo mam pytanie co do dokumentu nabycia samochodu. Myślicie że dowód na poprzedniego właściciela i umowa kupna sprzedaży samochodu wystarczy w zachodniej europie ?? Czy jednak należy przerejestrować na siebie auto ?? :huh:

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008