× Złombol 2014

Co absolutnie niezbędnie trzeba zabrać?

Więcej
2014/09/03 10:07 #21165 przez Żukoskoczki

Żukoskoczki odpowiedział w temacie: Co absolutnie niezbędnie trzeba zabrać?

Jest jakiś euroconnect: allegro.pl/listing/listing.php?order=m&s...=seng-v6-p-1-mt-0718

Aczkolwiek z kolei wg tej tabeli: www.mylpg.eu/adapters#Adapters_per_country w Hiszpanii występuje też drugi typ, czyli holenderski...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/09/03 10:53 - 2014/09/03 10:53 #21166 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Co absolutnie niezbędnie trzeba zabrać?

No z tego co ja się doszperałem jakiś czas temu, to w zasadzie euroconnect nigdzie nie jest używany. Ja biorę zestaw DE(B )/GB(NL) + nasz krajowy wlew ( IT) na stałe w aucie i powinno wystarczyć.

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."
Ostatnio zmieniany: 2014/09/03 10:53 przez Załoga Tarpaniątka.

Więcej
2014/09/03 12:35 #21173 przez Żukoskoczki

Żukoskoczki odpowiedział w temacie: Co absolutnie niezbędnie trzeba zabrać?

Też tak zrobię, skoro są dwa rodzaje teoretycznie w Hiszpanii, to nawet jak jakimś cudem natrafimy na ten euroconnect, to zawsze gdzieś dalej będzie ten holenderski. :)

Więcej
2014/09/09 20:51 #21582 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Co absolutnie niezbędnie trzeba zabrać?

Chciałbym odświeżyć temat, to już godziny do startu, chciałby usłyszeć kilka porad, co wziąć z rzeczy o których się nie myśli, tzn drobnostek, a co może się przydać. Np brać tylko manierkę, czy pakować patelnię?, Jakie bierzecie jedzenie - puszki, przetwory, zupki chińskie? i tego typu pierdoły, o których można nie myśleć, a okaże się że są bardzo przydatne w drodze.

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)

Więcej
2014/09/09 21:00 #21583 przez Bahama Yellow

Bahama Yellow odpowiedział w temacie: Co absolutnie niezbędnie trzeba zabrać?

przecież jedziemy przez cywilizowane kraje i są tam sklepy, cenowo nie powalą nikogo - a tak było w Norwegii !!!
co nie oznacza że żelazny zapas trzeba mieć w bagażniku (zupka chińska, gorący kubek, pasztet lub chleb tostowy - najdłużej trzyma świeżość i butelka wody

Jest klimat ale nie ma klimatyzacji !!!

Więcej
2014/09/09 21:07 #21584 przez Pegazy

A mam takie pytanko, do tej pory nie spałem na Campingach inaczej niż w namiocie, teraz debiutuję w kamperiadzie z samochodem. Czy potrzeba długi przedłużacz w celu zapewnienia sobie odrobiny energii, takie mam pytanie do doświadczonych turystów.

Więcej
2014/09/09 21:12 #21587 przez Bahama Yellow

Bahama Yellow odpowiedział w temacie: Co absolutnie niezbędnie trzeba zabrać?

a to jedziesz na "wypasie" - większość to "namiotowcy" :-)
jak masz urządzenia elektryczne to przedłużacz i rozgałęźnik będą niezbędne !!! - dajcie namiar może skorzystamy z "kamperowych luksusów: :-)

Jest klimat ale nie ma klimatyzacji !!!

Więcej
2014/09/09 21:14 #21588 przez Drużyna Tłokowego Pierścienia

Drużyna Tłokowego Pierścienia odpowiedział w temacie: Co absolutnie niezbędnie trzeba zabrać?

Tak. Dobrze jest wziąć przedłużać bo nie zawsze masz "budkę" z prądem na swoim kawałku ziemi :D Potrzebna może tez być specjalna przejściówka bo w większości przypadków na kampingach nie ma standardowych gniazdek. Czasem da się takową wypożyczyć na recepcji kampingu.

Więcej
2014/09/09 21:16 #21589 przez Pegazy

No jak tak pomyślałem, to po pierwszy chyba mi w moim Polonezie szyby braknie - nawi, rejestrator, potem CB, ładowanie :-) tak więc alternator swoje dostanie. Tak więc co nieco chciałbym móc podładować na Campingu, i właśnie się zastanawiam na ile to możliwe?

A tak a propos, właśnie tak pomyślałem, że można by było jakieś ogniwa fotoelektryczne na dach lub Boxa wrzucić. Szkoda, bo za krótko żeby teraz o tym myśleć, ale za rok, kto wie, przynajmniej telefon może by się ładował :whistle: :lol:

Więcej
2014/09/09 21:19 #21591 przez Drużyna Tłokowego Pierścienia

Drużyna Tłokowego Pierścienia odpowiedział w temacie: Co absolutnie niezbędnie trzeba zabrać?

na cywilizowanych kampingach w Europie prąd to norma - czasem trzeba grosze do niego dopłacić. My też planujemy z niego korzystać bo parę rzeczy podładować trzeba będzie :D

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008