× Złombol 2014

Spanie na dziko?

Więcej
2014/08/26 16:42 - 2014/08/26 16:44 #20792 przez HA-NYSKA TEAM

HA-NYSKA TEAM odpowiedział w temacie: Spanie na dziko?

Czarnogóra - Zatoka Kotorska. Nie pamiętam nazwy miasteczka. Znużeni jazdą grubo po północy zatrzymaliśmy się nad samym brzegiem morza. Spaliśmy na ławeczkach i znalezionych leżaczkach - wyglądało to jak na załączonym obrazku. W drodze powrotnej - w greckiej Leptokarii spaliśmy chyba 3 noce na plaży. Bez żadnych problemów. Namiotów nie rozkładaliśmy tylko karimata i śpiwór na plaży. W tym roku planujemy podobne rozwiązania. Z całą pewnością po dotarciu na miejsce planujemy 2-3 dni spędzić na plażowaniu w Hiszpanii lub Francji w podobnych warunkach.

ha-nyska.blog.onet.pl
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2014/08/26 16:44 przez HA-NYSKA TEAM. Powód: dodanie zdjęcia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/08/26 16:49 - 2014/08/26 16:54 #20793 przez Partybox

Partybox odpowiedział w temacie: Spanie na dziko?

Spałem pod namiotem bd chmurką już w/na: Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii, Chorwacji, Bośni, Serbii, Kosovie, Norwegii, Rumunii, Bułgarii i jeszcze kilku nastu innych miejsc i nigdy nie było problemów z noclegiem w laskach, na polanach czy zamkniętych odcinkach dróg :)
Co więcej, z Bułgarii np. miły pan z knajpki (spaliśmy wtedy na plaży w Warnie (!) puszczał nam muzykę na noc :) W Słowenii np. znaleźliśmy polanę, a nieopodal paliło się ognisko, wystarczyło zagaić (polana w gaju ;D) i już. Rano zastaliśmy właściciela z którym pogadaliśmy, usmażyliśmy kiełbaski i Ci co mogli, wypili piwko.
Wystarczy być czasami otwartym na ludzi, a czasami po prostu poszukać miejsca na nocleg :-)
W Rumunii mieliśmy taką zabawną sytuację że było ciemno jak.. no bardzo ciemno, zjechaliśmy z "polnej drogi" może kilometr od najbliższych zabudowań, zebraliśmy chrust, rozbiliśmy namioty ognisko, kiełbaski, piwko, rano się budzimy, i strumyk jak był tak był, jeno do okoła nas było z 50 krów. I pilnujących ich ludków. a ta "polna droga" okazała się drogą tranzytową. Utwardzoną drogę polną tranzytową, masakra :D Ale bez przypału i tym podobnych :)
Tutaj kawałek zamkniętej autosrady: Niewłaściwy klucz/sekret konsumenta w konfiguracji
Chorwacja "na skarpie" :) Niewłaściwy klucz/sekret konsumenta w konfiguracji
Chorwacja "na plaży" Niewłaściwy klucz/sekret konsumenta w konfiguracji
Słowenia Niewłaściwy klucz/sekret konsumenta w konfiguracji
Ostatnio zmieniany: 2014/08/26 16:54 przez Partybox.

Więcej
2014/08/26 19:08 #20800 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Spanie na dziko?

Heh, to mnie się przypomniała akcja, jak w edycji na Loch Ness gnaliśmy do Kilmarnock w środku nocy, bo rano byłem umówiony na oglądanie samochodu. Też zjechaliśmy na jakieś podrzędne drogi i zaparkowaliśmy przy drodze cofając samochodem ile się dało w głąb. Rano jak rozpaliliśmy gaz i zaczęliśmy gotować śniadanie, to zleciały się krowy i byki :lol:

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/08/27 09:48 #20827 przez Trzoda ze skoda

Trzoda ze skoda odpowiedział w temacie: Spanie na dziko?

Od razu mówie że my też planujemy nocować na dziko tam gdzie jest to możliwe ale... Jeśli chodzi o nazwijmy to biwakowanie na bałkanach, nie ma z tym żadnego problemu. Mieszkańcy nie są uprzedzeni i można bez problemu znaleść dzikie plaże czy jakies ładne polanki. Nie mam doświadczeń jesli chodzi o spanie na dziko we Włoszech, Francji czy Hiszpanii ale wybrzeże tych krajów po pierwsze jest gęsto zabudowane i ciężko znaleść ustronne miejsce. Wszystko jest bardzej cywilizowane, ogromne ilości zakazów zatrzymywania się, płatne parkingi, zakazy biwakowania.
Druga sprawa jaką poddaje dyskusji to tzw afrykańskie naleciałości właśnie na południu europy. Wystarczy poczytać blogi podróżnicze żeby odnieść wrażenie że co druga ekipa podróżująca samochodem została okradziona we Włoszech czy pod Barceloną.
Są to tylko gdybania. Ma ktoś może jakieś doświadczenia dotyczące dzikich noclegów konkretnie w krajach przez które przejeżdżamy?

Więcej
2014/08/27 10:49 #20830 przez Skodzitsu

Skodzitsu odpowiedział w temacie: Spanie na dziko?

Koledzy mi opowiadali o policji chętnej na łapówki w hiszpańskich małych miasteczkach. Np. zatrzymują i wmawiają, że przejechałeś skrzyżowanie na czerwonym świetle. Kuriozum było, jak pasażer oglądał film na tablecie, podczas postoju na stacji benzynowej, a panowie stwierdzili, że widzieli, jak kierowca ogląda TV w czasie jazdy i stwarza zagrożenie.
Itp. głupie sytuacje nie do wybronienia.
Jak się pojedzie w małych grupkach, to mam nadzieję, że nikogo taka lipa nie spotka.

Więcej
2014/08/27 11:21 #20833 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Spanie na dziko?

hahhahhahaa niezly suchar.Mieszkałem rok w hiszpanii i nie spotkały mnie takie cuda :D

Więcej
2014/08/27 11:33 #20835 przez Skodzitsu

Skodzitsu odpowiedział w temacie: Spanie na dziko?

Ja tam nie wiem, mówię tylko co słyszałem od ludzi, co dużo jeżdżą.

Więcej
2014/08/27 12:32 #20843 przez CAMP4X4 ADVENTURE TEAM

CAMP4X4 ADVENTURE TEAM odpowiedział w temacie: Spanie na dziko?

Ja słyszałem, że na Ukrainie milicja kroi na każdym rogu za wydumane łamanie przepisów. Zjeździłem ją w te i we wte i ani razu nie miałem problemów.
Ze spaniem na dziko też, ale doświadczeń z krajami zachodnimi nie mam. Tylko wschód i Bałkany. Z doświadczeń własnych - lepsze do waletowania na dziko są góry niż wybrzeże :lol:

Więcej
2014/08/27 12:55 #20849 przez Partybox

Partybox odpowiedział w temacie: Spanie na dziko?

Tak jest ;D, w szczególności kiedy kładziesz się spać na chorwackiej plaży, a za 30 minut po uśnięciu budzi Cię przepyszna, słona woda w oku, na twarzy i gdziekolwiek jeszcze. Bo przypływ. :P

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008