× Złombol 2014

Trasa - dzień pierwszy

Więcej
2014/08/27 23:05 #20887 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: Trasa - dzień pierwszy

ŻUKato napisał:

POGANIACZE BYDŁA napisał: Mam wrażenie,że trzeba wylać kubeł wody dla ochłody. Podobnie, jak w przypadku robienia szopek ze startów w poszczególnych miastach, teraz kombinacje z trasą. Skoro jedziemy w Złombolu, to trzeba się trzymać jakichś zasad. Jest propozycja trasy, punktów pośrednich, itd. Nie chcemy spać na campie, tylko gdzieś na dzika, ok. Ale skracanie drogi, czy też tworzenie jakiejś swojej trasy, powinno się zostawić na powrót... Bo w ten sposób zaczynamy gdzieś gubić ideę Złombolu. Doświadczeni bardziej ode mnie powinni o tym wiedzieć i oto zadbać...
Bo po co to wszystko??? Ja z domu do Lloret mam trochę ponad 2000 km, zamiast przewidywanych 3000 km. Z tego, co wiem na Złombolu nie idziemy na łatwiznę, a jak ktoś szuka możliwości i czasu na zwiedzanie, to może Orbis albo Gromada???

Skoro poruszyłeś temat zasad to powiem ci jakie zasady obowiązują na Złombolu:
Po pierwsze primo robimy to dla dzieci i to jest naszym głównym celem.
Po drugie ultimo wszyscy spotykamy się na starcie.
Po trzecie wszyscy spotykamy się na mecie i pijemy cytrynówkę :P
Po czwarte pomagamy sobie wzajemnie - bezwzględnie, w każdej sytuacji.
Po piąte Złombol jest produktem Made In Katowice i to nie zmieni się nigdy.

To jest pięć zasad które powinieneś znać i dobrze je zapamiętać.
Organizatorzy nie wyznaczają trasy, a jedynie sugerują jej przebieg.
Musimy znaleźć się na mecie w wyznaczony dzień, a w jaki sposób to zrobimy pozostaje na naszej głowie.
Noclegi nie są punktami kontrolnymi i nigdy nie będą gdyż w idei Złombolu nie mają one żadnego znaczenia. To jedynie miejsca szeroko pojętej integracji.

Tak więc bardzo proszę nie pisz już więcej o gubieniu idei Złombolu.
Wygląda na to że nie masz bladego pojęcia czym jest Złombol i co jest w nim naprawdę istotne.

Przestawiłem swoje zdanie, z którym nikt nie musiał się zgodzić, ale nikogo przy tym nie obrażając.
Ciebie widać, to zabolało, to Twój problem.
O zasadach nie musisz mnie instruować,znam Złombol od dawna i nie poraz pierwszy w nim jadę. Wszystko.

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/08/28 00:15 #20890 przez ŻUKato

ŻUKato odpowiedział w temacie: Trasa - dzień pierwszy

POGANIACZE BYDŁA napisał:

ŻUKato napisał:

POGANIACZE BYDŁA napisał: Mam wrażenie,że trzeba wylać kubeł wody dla ochłody. Podobnie, jak w przypadku robienia szopek ze startów w poszczególnych miastach, teraz kombinacje z trasą. Skoro jedziemy w Złombolu, to trzeba się trzymać jakichś zasad. Jest propozycja trasy, punktów pośrednich, itd. Nie chcemy spać na campie, tylko gdzieś na dzika, ok. Ale skracanie drogi, czy też tworzenie jakiejś swojej trasy, powinno się zostawić na powrót... Bo w ten sposób zaczynamy gdzieś gubić ideę Złombolu. Doświadczeni bardziej ode mnie powinni o tym wiedzieć i oto zadbać...
Bo po co to wszystko??? Ja z domu do Lloret mam trochę ponad 2000 km, zamiast przewidywanych 3000 km. Z tego, co wiem na Złombolu nie idziemy na łatwiznę, a jak ktoś szuka możliwości i czasu na zwiedzanie, to może Orbis albo Gromada???

Skoro poruszyłeś temat zasad to powiem ci jakie zasady obowiązują na Złombolu:
Po pierwsze primo robimy to dla dzieci i to jest naszym głównym celem.
Po drugie ultimo wszyscy spotykamy się na starcie.
Po trzecie wszyscy spotykamy się na mecie i pijemy cytrynówkę :P
Po czwarte pomagamy sobie wzajemnie - bezwzględnie, w każdej sytuacji.
Po piąte Złombol jest produktem Made In Katowice i to nie zmieni się nigdy.

To jest pięć zasad które powinieneś znać i dobrze je zapamiętać.
Organizatorzy nie wyznaczają trasy, a jedynie sugerują jej przebieg.
Musimy znaleźć się na mecie w wyznaczony dzień, a w jaki sposób to zrobimy pozostaje na naszej głowie.
Noclegi nie są punktami kontrolnymi i nigdy nie będą gdyż w idei Złombolu nie mają one żadnego znaczenia. To jedynie miejsca szeroko pojętej integracji.

Tak więc bardzo proszę nie pisz już więcej o gubieniu idei Złombolu.
Wygląda na to że nie masz bladego pojęcia czym jest Złombol i co jest w nim naprawdę istotne.

Przestawiłem swoje zdanie, z którym nikt nie musiał się zgodzić, ale nikogo przy tym nie obrażając.
Ciebie widać, to zabolało, to Twój problem.
O zasadach nie musisz mnie instruować,znam Złombol od dawna i nie poraz pierwszy w nim jadę. Wszystko.

Piszesz o szopkach, gubieniu zasad, pójściu na łatwiznę...
Odsyłasz do Orbisu sugerując rezygnację z udziału w imprezie.
Tak, zabolało mnie to bo jak czytam takie bzdury to dostaje drgawek i apopleksji.
To mój problem? A cóż to ma oznaczać?
Napisałem ci obiektywnie jakie są złombolowe realia.
Sukcesem w Złombolu jest samo wzięcie w nim udziału. Zakup samochodu, zebranie regulaminowych środków, start. Kolejne sukcesy to dojazd do mety i powrót do domu.
Sugerowane noclegi nie są i nigdy nie były obowiązkowe. Nie są to żadne punkty kontrolne i absolutnie nikt nie wymaga od nas żebyśmy zaliczyli każdy z nich.

Każdy z uczestników może lecz absolutnie nie ma obowiązku jechać wg sugerowanej tu trasy.
Wciąż uważasz inaczej? Poniżej cytat organizatorów...
"Nie ma obowiązkowej trasy, każdy jedzie jak się mu podoba....!"

Jeśli dobrze pamiętam w tym roku ponad 200 załóg jedzie po raz pierwszy, a ty swoimi postami wprowadzasz ich w błąd.
Każdy z nas ma wybór i może dowolnie kreować swoją trasę, zarówno w jedną jak i w drugą stronę.

Szanuję twoje zdanie ale niestety nie masz racji.
Liczę na to, że pomimo skrajnie odmiennych wizji spotkamy się na mecie, przybijemy piątke i ciachniemy cytrynówkę :silly:

Złombol, the real gamble.

4 Złombole, 4 bezpieczne powroty

www.facebook.com/zukieta

Więcej
2014/08/28 00:45 #20892 przez 2F4U

2F4U odpowiedział w temacie: Trasa - dzień pierwszy

Start jest o 12:00. Aut jest 400 ale nie ma świateł ani ronda ani nic po drodze. Jedno skrzyżowanie i zaraz wjazd na Autobahn. Policja będzie asekurowała więc POWINNO (aby nie było jak zawsze ;) ) być znacznie sprawniej niż w 2012 i 2013!

Naklejki się drukują
Koszulki się dodrukowują
Konto puchnie
Auta się robią

Złombol - the real gamble!

Cieszymy się na Disco Partizani!
Dla lepszych nastrojów i dla zapoznania się z hitem hitów Złombolowych...z dedykacją dla wszystkich świeżych Złombolowców:

Złombol, the real gamble :-)

Więcej
2014/08/28 10:35 #20899 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Trasa - dzień pierwszy

IDEA...
Zbieramy na dzieci i pijemy cytrynówkę...

bez komentarza

Więcej
2014/08/28 11:54 #20902 przez LumpeksSquad - Pieszczochy

LumpeksSquad - Pieszczochy odpowiedział w temacie: Trasa - dzień pierwszy

Aleksandria napisał: IDEA...
Zbieramy na dzieci i pijemy cytrynówkę...

bez komentarza

...i dlatego gdzie trzech polaków, tam cztery różne zdania :)

dowolność jest piękna w tej imprezie. Jedzie przedział od młodych do starych, praktycznie w każdej subkulturze. Najważniejsze są trzy punkty dla mnie

- pomoc dzieciom
- dojazd do mety
- pomoc za wszelką cenę innym ekipom, kiedy mają problem

Cytrynówka, chodzenie do kościoła, zwiedzanie, omijanie autostrad, jazda Żukiem i zmiana biegów nogami z grilla to już indywidualne zboczenia :)

Dlatego też ja szanuję kogoś, kto zwiedza, więc niech ktoś uszanuje moją cytrynówkę... a nie pokazuje swojej wyższości ponad tym. To ma być przyjemne z pożytecznym. Pomagamy a równocześnie się bawimy. Zluzujcie majciochy!

Więcej
2014/08/28 12:45 #20904 przez CAMP4X4 ADVENTURE TEAM

CAMP4X4 ADVENTURE TEAM odpowiedział w temacie: Trasa - dzień pierwszy

Dla tego też po zwiedzeniu kilku kościołów czekam na pierwsze ekipy na Campingu Al Bosco w Grado z gąsiorkiem cytrynówki :)(o ile będzie czynny)

Więcej
2014/08/28 14:10 #20909 przez Protokół Zniszczenia

Protokół Zniszczenia odpowiedział w temacie: Trasa - dzień pierwszy

Panowie naprawdę nie ma sensu się denerwować już tutaj. Zmartwień będziemy mieć pod dostatkiem przy awariach mniejszych i większych. Każdy powinien szanować zdanie i wybór pozostałych chyba że rażąco narusza regulamin.
Ze swojej strony dodam tylko parę słów podpartych doświadczeniem:
Delikatnie odradzam jechanie przez Słowację z prostego względu. Słowacka policja ma to do siebie że jeżeli zobaczy stare auto na obcych blachach prawdopodobieństwo że Cię zatrzymają i coś znajdą jest bardzo duże. I nie będzie z nimi nawet rozmowy, ani tłumaczenia że to Złombol i że to dla dzieci.

Więcej
2014/08/28 15:30 #20910 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Trasa - dzień pierwszy

Hmm, odnośnie policji słowackiej to ciekawa uwaga, z kolei ja też słyszałem o czeskich policjantach same nieprzyzwoite rzeczy. I co tu robić? Najkrócej wydaje się być przez Słowację.

Acha, Team Pegazy zamierza się meldować karnie B) na wyznaczonych noclegach w celu rozważań i dysput na tematy ogólnoludzkie od rozmiaru śrubek w gażniku po problemy egzystencjalne ludów Amazonii, które będą mam nadzieję trwały długo i w miłej atmosferze :cheer:

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)

Więcej
2014/08/28 15:39 - 2014/08/28 15:41 #20911 przez Protokół Zniszczenia

Protokół Zniszczenia odpowiedział w temacie: Trasa - dzień pierwszy

Pegazy nie można tu zapomnieć o omówieniu wpływu zorzy polarnej na miesiączkowanie pingwinów ;) No tak takich dyskusji nie można ominąć :lol:
A na pierwszym i ostatnim noclegu najwięcej się dzieje. W zeszłym roku w Suwałkach karetka odwiozła chyba z 20 osób. W dodatku 20 osób na raz! na szczęście kilka namiotów dalej :)
Ostatnio zmieniany: 2014/08/28 15:41 przez Protokół Zniszczenia.

Więcej
2014/08/28 15:49 #20912 przez LumpeksSquad - Pieszczochy

LumpeksSquad - Pieszczochy odpowiedział w temacie: Trasa - dzień pierwszy

Protokół Zniszczenia napisał: Pegazy nie można tu zapomnieć o omówieniu wpływu zorzy polarnej na miesiączkowanie pingwinów ;) No tak takich dyskusji nie można ominąć :lol:
A na pierwszym i ostatnim noclegu najwięcej się dzieje. W zeszłym roku w Suwałkach karetka odwiozła chyba z 20 osób. W dodatku 20 osób na raz! na szczęście kilka namiotów dalej :)

Potwierdzam! Ja jednak z zeszłorocznej edycji pamiętam bodajże pierwszy kemping w FIN, gdzie jak autosan wjechał ze śpiewem na ustach, to kobieta zamknęła kemping i nikogo nie wpuszczała. Zatrzymaliśmy się kilkaset metrów dalej na parkingu przed stacją benzynową i hipermarketem. Tam też była ostra impreza, bardzo miło ją wspominam :)

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008