× Złombol 2014

Winiety w Słowenii

Więcej
2014/08/29 17:56 #20971 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan stworzył temat: Winiety w Słowenii

Jest maly problem dla Żuków i Nysek. W Słowenii obowiązuje podział na klasę 2A i 2B. Ta druga sporo droższa i wychodzi mi na to że Żuki i Nyski się do niej łapią niestety.

Tutaj tabelka cenowa:
www.visitslovenia.pl/artykuly/1,592,0,0,...wenia+-+winiety+2014

A tu link do PDF z podziałem:
www.dars.si/Dokumenti/3_vinjete/Seznam%2...pojazd%C3%B3w_PL.pdf

Żuk ma nad przednim kołem dach i nie łapie się w to magiczne 1,3m, czyli trzeba wykasłac albo 2x40 EUR, za dwie tygodniowe, lub 80 EUR za miesięczną (jeśli ktoś planuje powrót tą samą trasą). No chyba że czegoś nie rozumiem.

Można ominąć Słowenię przez Chorwację, ale Żukiem wychodzi 260 zł opłat na bramkach (niecałe 300km), lub ponad 6h jazdy obok autostrady (321 km) za darmo. Potem tylko przecina się kawałek Słowenii bezpłatną drogą.

Generalnie podoba mi się opcja przejazdu Chorwacją.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/08/29 18:30 #20973 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Winiety w Słowenii

To już chyba lepiej pocisnąć Austrią

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/08/29 18:40 - 2014/08/29 18:42 #20975 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Winiety w Słowenii

A Austria nie ma płatnych dróg winietami czasem?

A sam sobie odpowiem - ma płatne, ale 8,5 EUR za 10 dni. Z tym że droga sporo dłuższa...

Ostatnio zmieniany: 2014/08/29 18:42 przez Grzmiący Rydwan.

Więcej
2014/08/29 18:59 #20976 przez Na Bogato Team

Na Bogato Team odpowiedział w temacie: Winiety w Słowenii

Załoga Tarpaniątka napisał: To już chyba lepiej pocisnąć Austrią

My właśnie tak śmigniemy :whistle:

Więcej
2014/08/29 19:50 #20978 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Winiety w Słowenii

Grzmiący Rydwan, to jakieś 100km różnicy. Raptem godzina jazdy. A jak rozbujasz kiosk na autobahn, to lecisz równym tempem więc i apetyt maszyny pewnie mniejszy. Myślę że w ogólnym rozrachunku wyjdzie sporo taniej. Myśmy z Grecji przez Austrię wracali, tyle że to nie była wolna jazda, gdzieś po drodze zgubił się nam Fiacik ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/08/29 20:09 #20980 przez CAMP4X4 ADVENTURE TEAM

CAMP4X4 ADVENTURE TEAM odpowiedział w temacie: Winiety w Słowenii

Słowenię da się przelecieć bez winiet. W Lenti (HU) jest małe przejście bez wjazdu a autoban (szutrowa droga). Potem na Ptuj, Trbovlje, Lubljana. Katorżnicza praca przez góry. Na zachód od autostrady Lubljana - Postojna jest krajówka. Nie polecam jazdy wschodnią stroną. Lubljana - Postojna prawie 5 godzin (sporo górek i serpentyn). Z Postojnej do Triestu rzut beretem.
W ogólnym rozrachunku chyba szybciej i taniej przez (A).

Więcej
2014/08/29 20:29 #20981 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Winiety w Słowenii

Przez Austrię z tego co widzę i tak trzeba ściąć w dół przez Słowenię na Triest. Pokombinuje jeszcze nad jakąś fajną trasą;-) Chcialem uniknąć autostrad ze względu na widoki które na takiej trasie tracimy bezpowrotnie, ale chyba w drodze do mety polecimy autostradą z winietą, a z powrotem będziemy się powoli szwendac bez autostrad i spokojnie zwiedzać i oglądać.

Więcej
2014/08/29 21:02 #20982 przez Na Bogato Team

Na Bogato Team odpowiedział w temacie: Winiety w Słowenii

Grzmiący Rydwan napisał: Przez Austrię z tego co widzę i tak trzeba ściąć w dół przez Słowenię na Triest. Pokombinuje jeszcze nad jakąś fajną trasą;-) Chcialem uniknąć autostrad ze względu na widoki które na takiej trasie tracimy bezpowrotnie, ale chyba w drodze do mety polecimy autostradą z winietą, a z powrotem będziemy się powoli szwendac bez autostrad i spokojnie zwiedzać i oglądać.

Droga powrotna jest lepszą opcją na podziwianie widoków jadąc Żukiem. Niestety długie podjazdy i zjazdy sprawiają, że 50 km nie zrobisz w godzinę mając do pokonania odcinek 500km :unsure: Jadąc do Grecji bywały odcinki że cała dzienna trasa skupiała się na pokonaniu odcinka od punktu A do punktu B niestety bez "odbijania" żeby cokolwiek innego zwiedzić. Teraz śmigniemy głównie szybszymi drogami ;)

Więcej
2014/08/29 21:28 #20984 przez CAMP4X4 ADVENTURE TEAM

CAMP4X4 ADVENTURE TEAM odpowiedział w temacie: Winiety w Słowenii

Grzmiący Rydwan napisał: Przez Austrię z tego co widzę i tak trzeba ściąć w dół przez Słowenię na Triest. ...

Nocleg jest w Grado. Triest i Słowenię zostawiasz na wschodzie. Z Klagenfurtu wyskakujesz na Udine i dalej na południe.
Fajna szeroka droga, która się przeplata z autostradą. Widać jak wstążka autostrady znika w tunelach czy prowadzi wiaduktami. To jest droga E55 i pokrywa się z A23

Podziękowali: Na Bogato Team

Więcej
2014/08/29 21:40 #20985 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Winiety w Słowenii

Grzmiący Rydwan napisał: Jest maly problem dla Żuków i Nysek. W Słowenii obowiązuje podział na klasę 2A i 2B. Ta druga sporo droższa i wychodzi mi na to że Żuki i Nyski się do niej łapią niestety.

Tutaj tabelka cenowa:
www.visitslovenia.pl/artykuly/1,592,0,0,...wenia+-+winiety+2014

A tu link do PDF z podziałem:
www.dars.si/Dokumenti/3_vinjete/Seznam%2...pojazd%C3%B3w_PL.pdf

Żuk ma nad przednim kołem dach i nie łapie się w to magiczne 1,3m, czyli trzeba wykasłac albo 2x40 EUR, za dwie tygodniowe, lub 80 EUR za miesięczną (jeśli ktoś planuje powrót tą samą trasą). No chyba że czegoś nie rozumiem.

Można ominąć Słowenię przez Chorwację, ale Żukiem wychodzi 260 zł opłat na bramkach (niecałe 300km), lub ponad 6h jazdy obok autostrady (321 km) za darmo. Potem tylko przecina się kawałek Słowenii bezpłatną drogą.

Generalnie podoba mi się opcja przejazdu Chorwacją.

trzeba było kupić PN Trucka :lol:
a tak poważnie to jakis chory królik z tym pomiarem specjalnym urządzeniem pomiarowym wyprodukowanym na użytek tego właśnie pomiaru ....

Podstawą elektryki są dobre styki !

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008