× Złombol 2014

Salut dla poległych

Więcej
2014/09/19 17:05 #21845 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan stworzył temat: Salut dla poległych

Wzorem lat poprzednich - jakie maszyny nie dojechały - co padło, gdzie i jak się sprawa zakończyła?

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/09/19 20:58 #21848 przez Chłopcy z PRL

Chłopcy z PRL odpowiedział w temacie: Salut dla poległych

To chyba jeszcze za wcześnie na podsumowanie mety. Poza tym kilku z nas rozleci się niechybnie w drodze powrotnej.

Polonez nie gubi oleju. On znaczy swoje terytorium.

Więcej
2014/09/20 12:05 #21850 przez Załoga Tarpaniątka

Załoga Tarpaniątka odpowiedział w temacie: Salut dla poległych

Tarpan poległ w okolicy Aubagne. Niestety podjazd pod długie wzniesienie w środku dnia zakończył się tragicznie i kosztował nas 152 euro.

Najprawdopodobniej mamy pękniętą głowicę lub w bardziej optymistycznej wersji tylko uszczelka pod głowicą poszła. Szukałem serwisu Landrovera lub Rovera żeby w razie czego kupić nową głowicę, ale tutaj można o tym zapomnieć. Koszt samego sprawdzenia szczelności + planowanie to około 250euro i czas oczekiwania 4-5 dni. Mamy zapasową uszczelkę ale póki co nie ruszam silnika bo jeśli głowica poszła to nowa uszczelka nic nie da, a silnik jeszcze jakoś idzie. Obecnie jesteśmy w południowo zachodniej części Francji i powoli toczymy się w stronę kraju. Podróżujemy głównie późnym popołudniem albo bardzo wcześnie rano. Około godziny 11 jest już za ciepło i przestają wyrabiać wentylatory na chłodnicy oraz nagrzewnica ustawiona na full temperaturę, pomimo wywalonego termostatu. Do tego poszła nam chłodnica i cieknie ( musimy dolewać płynu, który kosztuje tutaj jedyne 14 ojro za 4 litry :lol: ) Będzie dobrze, w okolicy 28 września mam nadzieję, że się dotoczymy do kraju. W razie czego mam już załatwioną lawetę z kabiną 6-cio osobową, która czeka w kraju tylko na sygnał i w razie "W" ściągnie mojego złoma razem z ekipą do kraju. Koszta ? Przemilczę ;)

"Nie bój się, że twoje życie się skończy - bój się, że nigdy się nie zacznie..."

Więcej
2014/09/20 13:45 #21851 przez Grubasy bez Kasy

Grubasy bez Kasy odpowiedział w temacie: Salut dla poległych

Kilka kilometrów za Niceą. Most umarł ok 4 nad ranem. Od Assistance dostaliśmy hotel na 3 dni i parking. We wtorek biorę lawetę i cisnę po żukensa. Myśleliśmy że to skrzynia bo nie miałem do niej zaufania (pożyczyłem ją na 3 dni przed startem) ale okazało się, że zawiodła część która wg tych co za komuny żukiem pół świata przejechali była nie do zajechania. A tu niespodzianka. No cóż, wspomnienia nieziemskie, poznaliśmy wspaniałych ludzi. I tego nie zapomnimy. Mam nadzieje, że ekipy które pomagały nam w tarapatach dotarły bez problemu do mety. Dziekujemy z całego serca: Nyssan GT, ElEkstra żuk, Jelenie w terenie, Nyssan, Łosie w kosmosie, Dywizjon 303, Gynsi Pympek... mam nadzieje, że o nikim nie zapomniałem.

Więcej
2014/09/20 20:26 #21852 przez stasiu

stasiu odpowiedział w temacie: Salut dla poległych

Załoga Tarpaniątka napisał: musimy dolewać płynu, który kosztuje tutaj jedyne 14 ojro za 4 litry :lol: )

a nie prościej i taniej dolewać wodę , przez te parę dni kamień się nie zrobi

stasiu

Więcej
2014/09/21 12:07 #21853 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Salut dla poległych

A nawet i przez 3 miesiące nie wyhodują kamienia. Lać wodę i jechać. Opcjonalnie kupować demineralizowaną, jak już tak bardzo się kamienia boicie.

Wiem że poległ też czerwony polonez kombi, ale poczekamy na zeznania załogi.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)

Więcej
2014/09/22 10:27 - 2014/09/22 10:27 #21855 przez CAMP4X4 ADVENTURE TEAM

CAMP4X4 ADVENTURE TEAM odpowiedział w temacie: Salut dla poległych

Startujemy dzisiaj z Lloret. Trzymajcie kciuki.Na razie nowa uszczelka się sprawdza.
Ostatnio zmieniany: 2014/09/22 10:27 przez CAMP4X4 ADVENTURE TEAM.

Więcej
2014/09/23 13:18 #21857 przez Zastav Sie A Postav Sie

Zastav Sie A Postav Sie odpowiedział w temacie: Salut dla poległych

Ze sporymi problemami dotarłem jako załogant UAZa, za to podczas powrotu w okolicach Zgorzelca wjechał nam w tył gość octavią. UAZ się wgniótł na błotniku a octavia miała cały przód zmasakrowany. Tylko gość wezwał policję, zyskał tylko mandat, niestety uaz stracił dowód za brak lampy i pozostała laweta...

Więcej
2014/09/23 22:26 #21860 przez Los Iwiczna Locos

Los Iwiczna Locos odpowiedział w temacie: Salut dla poległych

Nasz warczyburg spalił sprzęgło w okolicach Nicei, bardzo chieliśmy dotrzeć na metę, więc pożyczyliśmy samochód w EuropCar, dobrzy ludzie dosłali nam sprzęgło do Barcelony samolotem. Z Barcy wróciliśmy ze sprzęgłem do Antibes i po kilku godzinach ruszyliśmy w drogę powrotną. Faktem jest że 1700 km z całej trasy przejechaliśmy na wspomaganiu, czyli samochodem z wypożyczalni. Podczas wyjazdu zmieniliśmy tarcze sprzęgła, dwie uszczelki pod głowicą, czyściliśmy pompę wody i udało nam się wrócić do kraju. Lawetowanie z autostrady za Cannes do Antibes kosztowała nas 123 EUR. Nie mieliśmy assistance, bo wydawało mi się to zbędnym wydatkiem. Oczywiście zakup assistance wyszedłby znaczeni taniej. Ale to wniosek po fakcie. Generalnie ok, teraz siedzimy już w domu i popijamy limoncelle.

Więcej
2014/09/24 10:25 #21865 przez POMOŻEMY

POMOŻEMY odpowiedział w temacie: Salut dla poległych

Zauważyliśmy powrocie na A-4 w okolicach granicy że umarł też jeden z karawanów, może będzie jakieś info ze źródła.

Jeśli nam pomożecie, to sądzę, że ten cel uda nam się wspólnie osiągnąć, jak pomożecie?

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008