× Złombol 2014

powrót na miejsce

Więcej
2014/09/29 23:06 #21982 przez OPTOMETRIA CIBOREK

OPTOMETRIA CIBOREK odpowiedział w temacie: powrót na miejsce

Nasz terenowy poldżer "LPG full time 5x5" :evil: dał radę bezawaryjnie w te i we wte B)
Po przejechaniu 6193 km w piątek 26.09 dotarliśmy do domu.
P.S. W Hiszpanii tankuje się GLP a wymawia 'helepe' :blink: ale musieliśmy zaliczyć 5 stacji zanim zatankowaliśmy, bo dla nich autogaz to stacja z gazem w butlach 11-kilogramowych :whistle:

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/09/29 23:45 #21984 przez Semtox

Semtox odpowiedział w temacie: powrót na miejsce

OPTOMETRIA CIBOREK napisał: P.S. W Hiszpanii tankuje się GLP a wymawia 'helepe' :blink: ale musieliśmy zaliczyć 5 stacji zanim zatankowaliśmy, bo dla nich autogaz to stacja z gazem w butlach 11-kilogramowych :whistle:

No było dość zabawnie z tym LPG czasem ale na niektórych stacjach Repsola nad dystrybutorem albo na zbiorniku był wielki napis "AutoGas" choć z tym skrótem faktycznie bywało różnie na jednej stacji na dystrybutorze pisało GLP na drugiej LPG a gdzieś było nawet GPL ale my jaki widzieliśmy cenę 0,coś to stawialiśmy że to to co chcemy :)

Więcej
2014/09/30 07:42 #21988 przez artak

artak odpowiedział w temacie: powrót na miejsce

Dobrze, że wam nie wlali tego ulepszacza do TIRów dieslowskich :D

członek teamu ŻulPanter
www.zulpanter.blogspot.com

Więcej
2014/09/30 09:27 #21990 przez Skodzitsu

Skodzitsu odpowiedział w temacie: powrót na miejsce

DonPoldon po przejechaniu 5400km dotarł do domu. Co prawda do Lloret nie dojechaliśmy, ale niedużo zabrakło ;)
W powrotnej drodze zwiedziliśmy Marsylię, całe St.Tropez, Cannes, Wenecję, Balaton, Budapeszt.
Problemy jakie nas dręczyły po drodze? Jeden główny: kosmicznie poprzerabiany przez poprzedniego właściciela układ elektryczny, z którym ani ja, ani nikt napotkany nie potrafił dojść do ładu. Mniejsze problemy to grzanie się silnika i sącząca chłodnica (górny wyciek zakleiliśmy na Węgrzech, w Budapeszcie rozszczelniła się na dole, dolaliśmy uszczelniacza i bangla). Ostatni problem to silniczek krokowy, przez co Poldon nie palił na benzynie. Dziękuję magikowi z konwoju polonezów, który w Arenzano o 2 w nocy pomógł w zdiagnozowaniu tego problemu. Dziękuję też wszystkim innym pomocnym załogom, za pożyczenie paru EUR na autostrady u żabojadów, Pegazy - za zabranie części naszych gratów do PL, fioletowemu żukowi z silnikiem BMW za pożyczenie aku jak nasz się wyładował i całej reszcie pomocnych ludzi.

Więcej
2014/09/30 09:53 #21992 przez POGANIACZE BYDŁA

POGANIACZE BYDŁA odpowiedział w temacie: powrót na miejsce

DonPoldon napisał: Ostatni problem to silniczek krokowy, przez co Poldon nie palił na benzynie. Dziękuję magikowi z konwoju polonezów, który w Arenzano o 2 w nocy pomógł w zdiagnozowaniu tego problemu.

To był Marek z Optometrii Ciborek. Do zobaczenia ponownie!...

Sikor
NIE JESTEM PREZESEM NICZEGO

Więcej
2014/09/30 10:21 - 2014/09/30 10:23 #21994 przez Bunkrowóz

Bunkrowóz odpowiedział w temacie: powrót na miejsce

Bunkrowóz po przejechaniu 6350 kilometrów, wymianie uwalonej półosi i regeneracji zacisków hamulcowych dowióz załogę w nie pogorszonym stania do domów.

Pozdrowienia dla załogi z żukersa z Warszawy
Ostatnio zmieniany: 2014/09/30 10:23 przez Bunkrowóz.

Więcej
2014/09/30 19:18 #22013 przez iCAROs

iCAROs odpowiedział w temacie: powrót na miejsce

O kurka, a ja zatankowałem bez problemu na każdej z 2 stacji które sobie obrałem za cel (miałem wgrane w GPSa). Na jednej pani chciała dowód osobisty celem wypożyczenia przejściówki Italdish -> Euroconnector, a na drugiej nie chciała...

Więcej
2014/10/01 19:34 - 2014/10/01 19:47 #22067 przez Putin

Putin odpowiedział w temacie: powrót na miejsce

Od dwóch dni w domu. Ponad 8 tyś km, byłem nad oceanem Atlantyckim w Biarritz, nad morzem Śródziemnym jak my wszyscy i nad morzem Północnym w Amsterdamie.
Z awarii: drugiego dnia awaria komórki (GPS w komórce) - udało się naprawić, 2 razy pod górę na bocznych drogach zgasł silnik (100 km przed metą) - zapchana siatka filtrująca w zbiorniku a potem już na campingu w Llort de Mar złamałem resor, co skutecznie zniwelowało moje zdolności imprezowania. Podziękowania dla ekipy z poloneza atu za wymianę handlową półosi za resor :) Z awarii to jeszcze dwa kapcie w rowerze w Amsterdamie. No i z awarii, jakby tu powiedzieć... ja miałem awarie po amsterdamskim "specyfiku" zgubiłem się wieczorem w mieście nie wiedząc jakim mam płynąć promem na camping nie pamiętając jego nazwy, a bateria w komórce z GPSem zdechła.
Podziękowania również dla ekipy niebieskiego maluszka za prowadzanie, kiedy mój GPS siadł.

takie miejsce w Amsterdamie:

no i jeszcze moje 1.9, chciało więcej ale rozsądek odmówił
Ostatnio zmieniany: 2014/10/01 19:47 przez Putin.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008