× Złombol 2014

Incydent na imprezie w Lloret

Więcej
2014/10/07 12:27 #22222 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Incydent na imprezie w Lloret

No to już mnie nic nie zdziwi jeśli się nie dziwimy, że nikt go nie wydał. Tak właściwie to zaraz będzie niska szkodliwość społeczna i w sumie to miał racje, że nożem zajechał.

Albo jak w tym dowcipie: Film o dobroci Stalina Scena : przychodzi dziewczynka do Stalina a Stalin do niej sp.... i w tym momencie pojawia się napis: A mógł zabić

Ja bym tylko chciał mieć pewność, że więcej tego idioty nie spotkam ani na złombolu ani na afterparty.
Temat został zablokowany.
Więcej
2014/10/07 12:40 #22223 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Incydent na imprezie w Lloret

Noszenie noża o niczym nie świadczy. Zazwyczaj mam w kieszeni w spodniach dwa, czasem trzy, a i w torbie większy majcher mieszka. Służą one jednak do pracy, a nie mordowania. Tak więc nie demonizujmy NARZĘDZIA.

Co do imprezy na campingu. Jest coś takiego jak dobre obyczaje, oraz etykieta caravaningowa, jak i zwykła cisza nocna. Jeśli na polu są załogi niezwiązane ze Złombolem, to należy uszanować ich prawo do wypoczynku. Owszem, wyjątek pierwszej nocy, kiedy to zjechał się cały Złombol - jest pewnym usprawiedliwieniem i spotkało raczej ze zrozumieniem, ale już drugiej nocy należało powstrzymac cugle rumaka i dac ludziom odpocząć. Niestety pewne osobniki nadal trąbiły, darły ryja i robiły szeroko pojęta oborę. Interwencje nie na wiele się zdawały.

Być może faktycznie konieczne będzie zastosowanie systemu porządkowego, ale nie wyobrażam sobie ogromu pracy z tym związanego...

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)
Więcej
2014/10/07 12:46 - 2014/10/07 12:47 #22224 przez Polderari

System jest bardzo prosty i sprawdzony na innych tego typu imprezach zlotach - jak już było wspomniane wcześniej:

Tracisz naklejki, masz zakaz wjazdu na następne zloty i out z campingu.

Mnie uderza to, że część osób nie widzi nic złego w tym, że sprawcy nie ujęto, wręcz uważają,że dobrze że tak się stało, a serio jakoś nie uśmiecha mi się dostać nożem pod żebro... Raz już ten ktoś to zrobił za drugim jest podobno łatwiej
Ostatnio zmieniany: 2014/10/07 12:47 przez Polderari.
Więcej
2014/10/07 12:48 - 2014/10/07 12:49 #22225 przez yourij

yourij odpowiedział w temacie: Incydent na imprezie w Lloret

oddolna inicjatywa doświadczonych ekip no i w porozumieniu z organizatorami...
myślę, że nawet sama obecność kilku ludzi w kamizelkach odblaskowych jakiś ładnych (ot, namiastka munduru) działałaby jako hamulec bezpieczeństwa.

+48 505 230 876
dEfekt Motyla
Ostatnio zmieniany: 2014/10/07 12:49 przez yourij.
Więcej
2014/10/07 12:59 #22226 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Incydent na imprezie w Lloret

Aleksandria - pomyśl chwilę. Mówimy o sytuacji na mecie. Raczej usuniecie naklejek i inne szykany by po gościu spłynęły, tym bardziej jeśli traktował Złombol jako jednorazową akcję i wyrwanie się od żony żeby się nachlać. Niestety nie da się skonstruowac systemu bezpieczeństwa który zadziała poprawnie, bo musiałby funkcjonować od samego początku na każdym kempingu. Zaraz by się zaczęły akcje o wolności człowieka, prawie odwoławczym, odezwałoby się paru prawników itp. Przerabiałem to 10 lat temu na innej imprezie. Rzeczywistość jest brutalna - impreza przyciąga również idiotów i nic nie możemy na to poradzić niestety.

Sprawca ujęty powinien zostać i ukarany za taki wyczyn, bo to zdecydowanie przekracza wszelkie granice współzycia społecznego. Tutaj nie mam wątpliwości.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)
Więcej
2014/10/07 14:31 #22228 przez Polderari

usunięcie naklejek oznacza symboliczne wykluczenie z grupy zlombola - nie ważne na początku czy na końcu wyścigu, pamiętaj, że usunięcie miałoby potencjalnie impakt na współpracę ukaranej ekipy z ich darczyńcą.

Z kampingu można wyrzucić kogoś w porozumieniu z właścicielem kampingu - byłaby to kara dotkliwa w większości przypadków.

Zgodzę się, że sprawca powinien zostać ujęty i ukarany i tym bardziej boli mnie postawa niektórych Złombolowiczów, którzy uważają, że dobrze się stało, że sprawca nie został wydany.
Więcej
2014/10/07 16:49 #22229 przez boys in green team

boys in green team odpowiedział w temacie: Incydent na imprezie w Lloret

Aleksandria ale tak jak ktos sporo wczesniej napisal- nie chodzi o to ze dobrze ze nie wydali i uniknie konsekwencji- ale chodzi o to ze mogloby dojsc do samosadu, bo napewno znalazlby sie ktos komu nerwy by puscily
Więcej
2014/10/07 19:49 #22233 przez Immortale team

Immortale team odpowiedział w temacie: Incydent na imprezie w Lloret

Jeśli o mnie chodzi to również uważam, że sprawca powinien być ukarany, nie dziwi mnie tylko fakt, że go koledzy kryją, mam tylko nadzieję, że czytają ta dyskusję i pomyślą, z jakim DEBILEM jechali.
Normalny człowiek może mieć przy sobie nóż, czy cokolwiek, ale jeśli ktoś jest IMBECYLEM któremu dodatkowo odpieprza po alkoholu, to nie powinien nawet plastikowych nożyczek nosić.

"jak nie urok, to sraczka" :woohoo:
Więcej
2014/10/07 21:27 #22235 przez jachoteam

jachoteam odpowiedział w temacie: Incydent na imprezie w Lloret

śledzę cały wątek i wydaje mi się że poglądy na temat incydentu powtarzają się już trzeci raz, uważam że sprawca powinien ponieść konsekwencje jednak podanie jego nazwiska i miejsca skąd jechał nie powinno mieć miejsca na forum to może prowadzić do samosądów itp. nie ma co wieszać kotów na Wejherowie czy innym mieście, nie wiem czy miał spręzynówkę czy nożyk na grzyby jednak wydaje mi się że z gościem jest coś nie tak skoro posuwa się do takich czynów i alkohol niczego nie tłumaczy bo jeżeli to zrobił pijany to na pewno trzeźwy o tym myślał i nic nie mówił, a może to grubsza sprawa załatwiona na obcym terenie w cieniu imprezy o której nic nie wiemy, zbyt mocne rozdmuchiwanie sprawy może odstraszyć przyszłych uczestników i darczyńców ale wypośrodkowanie tego nie będzie łatwe
Więcej
2014/10/07 23:11 #22238 przez DeLorean

DeLorean odpowiedział w temacie: Incydent na imprezie w Lloret

Reprezentujemy Darczyńców i Polskę. Niestety część z nas nie umie się bawić i robi regularną imprezę na kempingach. Co o nas myślą turyści Niemieccy, Francuscy i inni gdy po nocy wpadamy na Kemping i robimy imprezę?
Myślę że w regulaminie powinien być zapis o godnym zachowaniu się oraz o poszanowaniu ciszy nocnej na Kempingach. A potem wystarczy już jak sami uczestnicy utemperują bardziej krewkich rodaków. I nie mówię tu żeby się nie bawić. Tylko trzeba uszanować innych i ich prawo do odpoczynku.
Również nadużywanie przez niektórych strażackich syren /po nocy ale i rano/ nie przysporzyło nam sympatii.
Pamietam wieczór w Lloret, jeździły Żuki, Polonezy, wyły syreny. Ktoś z organizatorów wielokrotnie nawoływał żeby już nie jeździć. I co? I nic. Nic nie zrobiliśmy . Dobra /nasza/ zabawa trwała, samochody jeździły. I to szybko. Dobrze że nie było wypadku. A przecież to nasi koledzy tak jeździli a my na to biernie patrzyliśmy. A ORG wołał o zaprzestanie jazdy. I co? i nic!
Na przyszłość nie zrzucajmy odpowiedzialności na organizatorów tylko sami powiedzmy koledze odstaw auto, ścisz muzykę, nie wyj rano syrenę bo reprezentujesz Polskę i Darczyńców.

Co do incydentu. Nie powinien się zdarzyć. A jeśli już było to osobnik powinien ponieść karne konsekwencje. Nie powinno się tego też tu wywlekać bo to forum publiczne.
zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008