× Złombol 2014

Zdjęcia i filmy 2014

Więcej
2014/10/19 19:44 #22503 przez Polderari

Polderari odpowiedział w temacie: Zdjęcia i filmy 2014

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/10/19 23:06 #22505 przez Ala montana

Ala montana odpowiedział w temacie: Zdjęcia i filmy 2014

Dominik, ładne macie fotki
ale sporo powtarza się
nawet po 8 razy razy razy

Załącznik nie został znaleziony

razy.
Po co ?

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{ {{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{

Więcej
2014/10/20 02:02 #22507 przez yourij

yourij odpowiedział w temacie: Zdjęcia i filmy 2014

chyba po to, żeby nikt ich nie oglądał.
Zawsze wywalam galerie, na których jest milion zdjęć, wolę maks. 20-30 sztuk ale z pomysłem.
To taka moda teraz, skopiować bezmyślnie zdjęcia z aparatu myśląc, że fajnie jest.
Jak nie było cyfrówek, to przynajmniej po wywołaniu człowiek przejrzał zdjęcia zanim do albumu wrzucił, bo mu by się nie chciało wszystkich 36 zdjęć w folijkę wciskać... a teraz klik i wrzucone po wifi-srifi.

PS: ależ jestem zmierzły dziś ;)

+48 505 230 876
dEfekt Motyla

Więcej
2014/10/20 09:18 #22509 przez Polderari

8x dlatego, że miałem problemy z picassa i internetem.
Teraz będę czyścił :D

Więcej
2014/10/20 10:17 #22511 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Zdjęcia i filmy 2014

zdjęć nigdy za wiele...
oglądam wszystkie jakie są udostępnione przez Złombolowiczów, mam obraz tej trasy i miejsc w których nie byłem i trochę im zazdroszczę ....

P.S. nasza załoga zrobiła 4800zdjęc i ok 45 min filmu :woohoo:

Podstawą elektryki są dobre styki !

Więcej
2014/10/20 17:36 #22516 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Zdjęcia i filmy 2014

yourij napisał: chyba po to, żeby nikt ich nie oglądał.
Zawsze wywalam galerie, na których jest milion zdjęć, wolę maks. 20-30 sztuk ale z pomysłem.
To taka moda teraz, skopiować bezmyślnie zdjęcia z aparatu myśląc, że fajnie jest.
Jak nie było cyfrówek, to przynajmniej po wywołaniu człowiek przejrzał zdjęcia zanim do albumu wrzucił, bo mu by się nie chciało wszystkich 36 zdjęć w folijkę wciskać... a teraz klik i wrzucone po wifi-srifi.

PS: ależ jestem zmierzły dziś ;)

Faktycznie, mając aparacie tylko 36 klatek człowiek się mocno zastanawiał kiedy zdjęcie zrobić. Miało to swój urok, ale też i wady. Obecnie przy cyfrówce można zrobić i więcej zdjęć, i szybciej i z większą pewnością że coś wyjdzie. Wada jest taka, że przeglądając kilka tysięcy zdjęć, żadnego nie chce się usunąć, choć pewnie przynajmniej 1/3 powinna być wykasowana.
Ale wracając do tematu, to ja się cieszę, podobnie jak Limbowa, bo czasem można się znaleźć na 2-gim planie, albo pooglądać rzeczy które się przeoczyło, albo się samemu nie utrwaliło. Mając takie narzędzia jak teraz, coraz lepszą jakość zdjęć, pojemne karty, według mnie byłoby masochizmem nie korzystać z tego. Jak dla mnie to tak jakby mieć piękny WC w domu, ale wychodzić za potrzebą do wychodka bo tak się robiło dawniej. To jest moje osobiste zdanie, jestem gotów ponieść za nie konsekwencje. B)

PS: Ale jeżeli chodzi o motoryzację i silniki 1,0 turbo hiper mocne beznynowe i jednorazowe, to EKOTERRORYSTOM i postępowi Mówię Zdecydowanie NIE :evil:

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)

Więcej
2014/10/20 21:22 #22518 przez yourij

yourij odpowiedział w temacie: Zdjęcia i filmy 2014

mnie nie chodzi o to, że cyfrówki są złe... absolutnie co innego chcę powiedzieć !

Chodzi mi o to, że ludzie przestają w ogóle myśleć przy prezentacji swoich zbiorów osobom trzecim.
Co mi z tego, że ktoś udostępni 340 zdjęć.
W sytuacji, gdy pozostałe 400 ekip też swoje zdjęcia w ten sposób przedstawia, zaczyna się robić liczba 340x400= 136.000 zdjęć (sto tysięcy!).
A na większości i tak są samochody (taki temat monotonny) :woohoo:

Zdjęcia albumowane winny przedstawiać (imho!!!) historę, w końcu po to się wrzuca je do jednego katalogu aby tworzyły całość, estetyczny i spójny zbiór.

Ale nie powiem, zdarzyło mi się już w złombolowych zbiorach zdjęć znaleźć kilka galerii, w których widać było coś więcej. Przy tworzeniu których autorzy chwilę przystanęli i zdobyli się na jakąkolwiek preselekcję.
I dzięki temu potem widziałem nie zbiór zdjęć ale historię podróży na nich utrwaloną, wyjątkową bo każda złombolowa podróż jest inna w końcu, nie ;)

PS: cały ten wywód NIE JEST SPOWODOWANY ostatnią galerią, to po prostu we mnie dojrzewało i akurat widok miniaturki z powtórzeniami spowodował, że się tak wam tu zaczynam żalić :)

+48 505 230 876
dEfekt Motyla

Więcej
2014/10/20 21:49 #22519 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Zdjęcia i filmy 2014

Dobra dobra,
w sumie to masz rację :cheer:
choć jak przypomnę sobie moje walki ze smieną w latach 80-tych, oczekiwanie na wywołanie i że połowa zdjęć nie wyszła, to na chwilę obecną wybieram Idiotkamerę, choć cyfrową lustrzanką też się lubię pobawić ;)

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)

Więcej
2014/10/20 21:58 #22520 przez Polderari

Dobra - postarałem się wyrzucić powtórzone zdjęcia.

Dodam, że jest jeszcze jeden powód często podwójnych zdjęć : mój aparat drugie zdjęcie robi szybciej (czytajcie z krótszym czasem naświetlania) więc przy mniej sprzyjających warunkach cykam dwa albo cztery dla pewności :D

Więcej
2014/10/21 10:45 #22522 przez GrrRat CREW

GrrRat CREW odpowiedział w temacie: Zdjęcia i filmy 2014

To jeszcze filmik od nas. Trwa 19 min ale mamy nadzieje, że przyjemnych 19 minut:)

Dziękujemy wszystkim których spotkaliśmy, którzy pomagali nam przy naprawach i wielkie dzięki dla organizatorów za kolejną świetną edycję :)

Film do obejrzenia tutaj:

Aby do przodu
Podziękowali: Ala montana, DeLorean

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008