× Złombol 2014

Fajna kamera za rozsądną kasę.

Więcej
2014/11/18 19:26 #23011 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan stworzył temat: Fajna kamera za rozsądną kasę.

Zbadałem temat kamer sportowych i chciałbym się z Wami podzielić wiedzą, bo może się przydać. Jak wiadomo GoPro to marzenie wielu, ale nieco kosztowne. Powiedzmy że można odżałować, odłożyć kasę i kupić, ale jak upadnie i szlag trafi to płacz i zgrzytanie zębami. Dlatego też postanowiłem znaleźć rozsądny zamiennik i tak oto wziąłem na widelec SJ 4000. To kopia Go Pro, robiona na dobrych bebechach, chwalona na wielu forach miłośników quadrocopterów, motocyklistów itd.

Żeby się zbytnio nie rozpisywać parę filmów:

Porównanie SJ z GP:

Obraz z SJ jest ostrzejszy, bardziej szczegółowy. Obraz z GP jest wyraźnie zieleńszy i niestety gorszej jakości.

Teraz kilka ciekawych różnic - w SJ jest z tyłu ekran pozwalający podejrzeć ujęcia itp. SJ potrafi pracować w trybie rejestratora jazdy (przydatne na Złombolu) z zapisem w pętli. Potrafi robić timelapse z najkrótszym czasem co 5 sekund (niestety nie ma krótszego). Potrafi wykrywać ruch i rozpocząć rejestrację po jego wykryciu. Ma pojemną baterię wystarczającą na ok. 70 minut pracy (GP potrafi max 40 minut). SJ można podłączyć na stałe do zasilania zewnętrznego (w przypadku jazdy z nią jako rejestratorem - w każdej chwili można z nią wysiąść z auta, jest wówczas naładowana i gotowa do pracy na swoim akumulatorze). Pasuje do SJ sporo akcesoriów od GP.

Na koniec najlepsze - SJ kosztuje 388 zł w Polsce, z fakturą (wersja WiFi - można mieć podgląd na Androidzie;-). Wersja bez WiFi - 315 zł. W zestawie zawiera obudowę wodoszczelną i kilkanaście montaży. Dla porównania GP to ok. 1200 zeta i trzy montaże na krzyż.

Kupić SJ trzeba u sprawdzonego sprzedawcy, bo niestety jest sporo podróbek tej kamery. Ja kupowałem tutaj:

allegro.pl/kamera-full-hd-sj4000-lcd-men...ria-i4793006275.html

Nie mam z ta firmą nic wspólnego, poza tym ze tam pojechałem i w miłej atmosferze kupiłem co chciałem.

Grzmiący Rydwan, dowódca - Diesel

husariarally.eu/ - rajd do Gruzji - jeśli komuś mało wrażeń;-)
Podziękowali: Ala montana

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/11/18 19:47 #23012 przez AudioBas

AudioBas odpowiedział w temacie: Fajna kamera za rozsądną kasę.

Jak kamerka się sprawuje?
Nagrałeś coś już?
Możesz wrzucić?

Więcej
2014/11/18 20:29 - 2014/11/18 20:31 #23015 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Fajna kamera za rozsądną kasę.

Tak, zrobiłem trochę testów i poniżej wrzucam kilka filmików. Niestety nie udało mi się nic złapać w słoneczny dzień bo nie było słońca;-(

Najpierw test z pewnego bloga - zwróćcie uwagę na model RD990C bo ma on w srodku to co SJ 4000 o którym pisałem powyżej.
www.wideorejestratory24.info/2014/11/tes...amer-sportowych.html

Teraz moje filmy:
- timelapse w SD (bo soft którym składałem w wersje free nie daje fullHD)

film w swietle jarzeniowym

film w świetle żarówki

film w ciemności w aucie

film w dzień w aucie

Wszystkie powyższe są dostępne na YT w 1080p

Ostatnio zmieniany: 2014/11/18 20:31 przez Grzmiący Rydwan.

Więcej
2014/11/18 20:57 - 2014/11/18 21:09 #23018 przez Ala montana

Ala montana odpowiedział w temacie: Kamerki

Dobry temat na zimowe wieczory.

P.S.
Widzę, że dyplom Złombolowca wisi na honorowym miejscu : )
Tak trzymać !!!

{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{ {{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{{
Ostatnio zmieniany: 2014/11/18 21:09 przez Ala montana. Powód: :)

Więcej
2014/11/18 21:08 #23020 przez Grzmiący Rydwan

Grzmiący Rydwan odpowiedział w temacie: Kamerki

Mam masę różnych dyplomów i certyfikatów. Nigdy, żadnego nie powiesiłem w domu. Z żadnego nie byłem wystarczająco dumny. Ten jest wyjątkiem.

Więcej
2014/11/18 21:49 #23021 przez Grzmiący Rydwan

I na koniec jeszcze jedna informacja. Telefon lub tablet z Androidem, aplikacja iSmart DV z marketu i mamy pełna kontrolę nad kamerą na ekranie telefonu, pod warunkiem kupienia wersji z WiFi.

Tak więc niebawem w Żuku będę miał wreszcie kamerę cofania na tablecie a nie w lusterku;-)

Więcej
2014/11/19 00:28 #23024 przez CAMP4X4 ADVENTURE TEAM

CAMP4X4 ADVENTURE TEAM odpowiedział w temacie: Fajna kamera za rozsądną kasę.

mam wrażenie, że gopro ma szerszy kąt widzenia...
mam gopro2 i jestem zadowolony, ale wkurza brak wizjera/lcd-ka
50/100 (do 120 w GP3) klatek na sekundę daje jednak przewagę nad innymi kamerkami.

Więcej
2014/11/19 08:39 - 2014/11/19 08:40 #23025 przez Grzmiący Rydwan

Ja nie powiedziałem że to doskonały zamiennik GoPro, a nawet i lepszy;-) Kąt widzenia z tego maleństwa jest bardzo dobry - 170 stopni. Co do ilości klatek - jeśli nie filmujesz jakichś cudacznych ewolucji to 30 klatek/s starcza;-)

Generalnie ja jestem zadowolony, myslę że inni nabywcy SJ też;-) Połączenie rejestratora jazdy z kamera sportową to fajny pomysł.

Ostatnio zmieniany: 2014/11/19 08:40 przez Grzmiący Rydwan.

Więcej
2014/11/19 10:18 #23026 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Fajna kamera za rozsądną kasę.

dla mnie to ma zbyt niska światłoczułość i obudowa podwodna do 30 m to tez słabo...
ale , z tą kamerką jest jak ze Złombolem;
jedni kupuja tanie auto koniecznie z LPG, jadą sciśnieci w 5 w 5 osobowym aucie jak wieksze to wiecej , kupują na drogę jedzenie w sklepach z owadem w herbie, gotują na PRLowskich kuchenkach, śpią gdzie sie da na dziko - wszystko aby taniej,
z drugiej strony ekipy wydaja po kilkanaście tysiecy na wyjazd i kilkanascie na auto..

jesteś młodym człowiekiem czytasz to na forum i .... odpuszczasz bo skąd wziąść tyle kasy ?
Pytanie brzmi; wg której koncepcji, pojedzie więcej załóg, zbierzemy więcej kasy dla dzieciaków ??
kiedyś Złombol był prosty i tani, jak ta kamerka - rozsądna impreza za rozsądną kasę ....

Podstawą elektryki są dobre styki !
Podziękowali: POGANIACZE BYDŁA

Więcej
2014/11/19 10:59 #23027 przez artak

artak odpowiedział w temacie: Fajna kamera za rozsądną kasę.

Grzmiący, trzeba było poczekać ze 2 miechy, bo pod koniec listopada wychodzi sj5000, czyli następca sj4000 ze stajni sjcam (bo chińskie podróbki są już od dłuższego czasu). Chwilowo cena nie urywa, bo wychodzi na polskie ok 600zł, ale podejrzewam, że na początku 2015r spadnie poniżej tych 500zł :P

członek teamu ŻulPanter
www.zulpanter.blogspot.com

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008