× Złombol 2015

Niezbędnik, co zabrać, na co uważać

Więcej
2015/03/27 08:28 #27138 przez Załoga Sputnika

Załoga Sputnika odpowiedział w temacie: Niezbędnik, co zabrać, na co uważać

Wielu ludzi samodzielnie tankuje butle z tych większych 11kg (o wiele taniej). Np ja. Kolor kolorem, na węgrzech za butle pozostawiona w przedziale 'osobowym' samochodu wołają pieniądze (tzw przez nich mandat).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/03/29 20:44 #27206 przez JeszczeBrak

JeszczeBrak odpowiedział w temacie: Niezbędnik, co zabrać, na co uważać

Załoga Sputnika napisał:

Grzmiący Rydwan napisał: Kupcie sobie ludzie drodzy kliny pod koła. Koszt żaden, zazwyczaj ok. 5-6 zł sztuka, a mogą się przydać;-)

Dobry pomysł, pamiętam transfogar w rumunii jak ciężko było motocykl zaparkować, wszystko zjeżdzalo niezależnie od konfiguracji ustawienia:)

Ja poza wcześniej wspomniana lodówką zabieram jeszcze przetwornice 1kw i opiekacz do grzanek, mmmmmm....

Dobre są też kliny składane, które mało miejsca zajmują.
www.sklep.ekotools.pl/p103,zestaw-2szt-k...d-kolo-skladane.html

Więcej
2015/03/29 22:06 #27212 przez Załoga Sputnika

ja w oszooą po 5zl za sztuke kupiłem nieskladane, ale ze stalowymi bolcami gryzącymi glebe:)

Więcej
2015/03/29 22:54 #27213 przez Skodzitsu

Skodzitsu odpowiedział w temacie: Niezbędnik, co zabrać, na co uważać

Załoga Sputnika napisał: ja w oszooą po 5zl za sztuke kupiłem nieskladane, ale ze stalowymi bolcami gryzącymi glebe:)

W którym są? Bo we wtorek będę miał trochę czasu na zakupy, to wpadnę nabyć (Swadzim mam po drodze).

Więcej
2015/04/03 23:42 #27311 przez Załoga Sputnika

dokładnie w tym były :)

Więcej
2015/07/28 14:03 - 2015/07/28 14:07 #29383 przez Pegazy

Pegazy odpowiedział w temacie: Niezbędnik, co zabrać, na co uważać

Chciałbym podbić temat, i przypomnienie - warto wziąć przejściówkę do prądu - kempingową np: allegro.pl/przejsciowka-euro-i5546828483.html , oraz przejściówki do tankowania gazu np: allegro.pl/przejsciowka-lpg-polska-niemc...m10-i5281638214.html .
A teraz pytanko:
Czy te przetwornice najtańsze z Biedronki, czy tam Mediaexpert, np: www.mediaexpert.pl/pozostale-akcesoria-d...150w-mm305,id-172805 cena ok 50-100 zł - uciągną laptopa? i czy mocno obciążają alternator

`14 LLoret + (nr. boczny 399)
`15 Passo del Stelvio + (nr. boczny 16)
`16 Palermo + (nr. boczny 5)
Ostatnio zmieniany: 2015/07/28 14:07 przez Pegazy.

Więcej
2015/07/28 16:29 #29389 przez Moto-BEE

Moto-BEE odpowiedział w temacie: Niezbędnik, co zabrać, na co uważać

mi taka biedronkowa przetwornica uciągnęła laptopa w zeszłym roku na złombolu więc myślę że nie warto kupować czegoś droższego jeżeli to na jednorazowy użytek.

Co do przejściówek to na campingach raczej powinni je mieć i udostępniać gościom, ale jak się ma miejsce w aucie to fakt - lepiej wziąć

Więcej
2015/07/28 17:18 #29391 przez Gwiezdny Patol

Gwiezdny Patol odpowiedział w temacie: Niezbędnik, co zabrać, na co uważać

Jeśli chcesz tylko laptopa ładować to lepiej kup po prostu ładowarkę pod 12V. Mieliśmy w zeszłym roku taką za 30zł z Ałszana i jakoś dawała radę, tylko na dziurach przerywała (choć mogła to też być wina rozdzielacza gniazda zapalniczki za 5zł podłączonego na skrętkę bezpośrednio do akumulatora).
Jak już o przejściówce mowa to warto do niej kupić przedłużacz ogrodowy (na szpuli, bo najwygodniejszy), żeby podłączyć się do prądu przy swoim samochodzie, a nie biegać po kempingu. W Lloret jedna załoga przypadkiem zwinęła kumplowi telefon, który się ładował przy skrzynce z prądem 20m od naszego namiotu, bo myśleli że to kogoś z nich :silly: na szczęście dało się z nimi dogadać i oddali już w Polsce, ale nasz załogant przez resztę wyjazdu został bez telefonu. Gdybyśmy rozwinęli przedłużacz i podłączyli się u nas, to dałoby się tego uniknąć.

Więcej
2015/07/28 17:46 - 2015/07/28 17:52 #29394 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni

LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni odpowiedział w temacie: Niezbędnik, co zabrać, na co uważać

Pegazy napisał: Chciałbym podbić temat, i przypomnienie - warto wziąć przejściówkę do prądu - kempingową np: allegro.pl/przejsciowka-euro-i5546828483.html , oraz przejściówki do tankowania gazu np: allegro.pl/przejsciowka-lpg-polska-niemc...m10-i5281638214.html .
A teraz pytanko:
Czy te przetwornice najtańsze z Biedronki, czy tam Mediaexpert, np: www.mediaexpert.pl/pozostale-akcesoria-d...150w-mm305,id-172805 cena ok 50-100 zł - uciągną laptopa? i czy mocno obciążają alternator

z tą Hiszpania to w opisie aukcji przedobrzyli tam obowiązuje tzw euroconector, mielismy okazję sie o tym przekonać bo na wszystkich stacjach do Lloret, potem na Gibraltar i na powrocie do Paryża tylko takie końcówki mieli, więc sprzedawca koloryzuje ..
przeczytaj jaka moc w W (watach) lub VA (voltoamperach) ma Twój laptop, tyle szarpnie z samochodu ( oczywiście nie zawsze komp idzie z pełna mocą ), ale generalnie przy dobrym sprawnym aku samochodu pare godzin pracy potem odpoczynek i rano powinien zapalic, jedź na weekend na działkę, biwak i zrób mu test.
Weź namiot, załogę, zobaczysz jak dajecie radę i co można poprawić :whistle:

Podstawą elektryki są dobre styki !
Ostatnio zmieniany: 2015/07/28 17:52 przez LIMBOWA najlepsza ulica w Gdyni.

Więcej
2015/07/28 19:13 #29395 przez Załoga Sputnika

Z najnowszych wieści parkingowych:) Niemcy ostatnio zrobili tzw łapankę (zawodowi wiedzą co to) pod kątem posiadania butli gazowej w kabinie ciężarówki.... Jeśli takowa schowana była mniej niż 1m od przedziału osobowego to mandacik 300euro. Ja osobiście taki przyczep policjanta miałem na węgrzech (50euro bo powiedziałem, że więcej nichu* nie dam). Chyba najbezpieczniejszym nie pozwalającym sie przyczepić policji patentem jest płaska kuchenka na kartusze gazowe.....
www.specshop.pl/images/Kuchenka-Duza-2.jpg

Kartusze dostępne na większości stacji w całej europie.

zlombol akcja 001
zlombol akcja 002
zlombol akcja 003
zlombol akcja 004
zlombol akcja 005
zlombol akcja 006
zlombol akcja 007
zlombol akcja 008